Ilona Krawczyńska, Robert Rowiński, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Ilona Krawczyńska: ojciec odszedł, gdy była dzieckiem, wychowywała ją mama. Kim jest zwyciężczyni „Tańca z gwiazdami”?

Życie nie szczędziło jej ciosów...

Konrad Szczęsny 1 listopada 2022 08:06
Ilona Krawczyńska, Robert Rowiński, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Wraz z siostrą tworzy na Instagramie duet ADiHD. W poniedziałek 31 października po emocjonującym głosowaniu zwyciężyła w „Tańcu z gwiazdami”, pokonując Jacka Jelonka i Michaela Danilczuka. Kim jest Ilona Krawczyńska? Wbrew pozorom – jej życie prywatne nie zawsze było usłane różami... Zaznała biedy, opuszczenia i z całych sił musiała walczyć o marzenia.

Kim jest Ilona Krawczyńska? Wiek, siostra Milena

Na świat przyszła 23 września 1992 roku. W trakcie trwania programu skończyła zatem 30 lat. Pochodzi z Trzemeszna nieopodal Gniezna (woj. wielkopolskie), później zaś z rodziną przeprowadziła się do Łodzi. W 2014 wraz z siostrą założyła bloga o tematyce lifestyle'owej jako siostry ADiHD. Z czasem swoją działalność przeniosły na Instagram, czym umocniły pozycję w świecie influencerek.

Ilona Krawczyńska studiowała dziennikarstwo ze specjalizacją public relations w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, którą z powodzeniem ukończyła. Później próbowała również swoich sił w modelingu. Ma nawet na koncie kilka sukcesów: w 2014 roku zdobyła tytuł Miss Ziemi Łódzkiej i Miss Fitness, jak również może poszczycić się tytułem finalistki wyborów Miss Polski. Rok później natomiast reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej w ramach konkursu Miss Bikini Universe 2015. 

Początki były trudne. Samo to, że wyjechałyśmy z naszej rodzinnej miejscowości, to była ogromna decyzja i ogromne problemy. Brałyśmy kredyty studenckie. Ratowały nas stypendia socjalne”, wspominała na antenie „Dzień Dobry TVN” na początku 2021 roku.

Mimo że wiele osób uważa, że Milena jest siostrą bliźniaczką Ilony Krawczyńskiej, tak naprawdę ta pierwsza jest od niej starsza o trzy lata. I choć wydawać by się mogło, że jako kobiety sukcesu od zawsze wiodły sielankowe życie, prawda wygląda zupełnie inaczej...

Czytaj także: Michael Danilczuk jest ciągle adorowany przez mężczyzn. „Faceci go podrywają cały czas”

Ilona Krawczyńska: ojciec porzucił ją i siostrę, gdy były małe. Pomogli im dziadkowie

Rzadko mówią o swoim ojcu i nie ma w tym nic dziwnego. Gdy były dziećmi, opuścił rodzinę. Po prostu odszedł i już więcej nie interesował się losem Mileny i Ilony. Były wychowywane przez mamę Elżbietę, która robiła wszystko, by jej córkom niczego nie brakowało i by stworzyć im pełen miłości i ciepła dom. A nie było to proste: bywały chwile, w których zmagały się z niedostatkami finansowymi czy czasowymi.

Z pomocą przyszli dziadkowie. Wsparli mamę Mileny oraz Ilony Krawczyńskich, poświęcali czas, by otoczyć je czułą opieką.

Ilona, jako młodsza siostra, nosiła ciuchy po mnie, książki również miała po mnie, choć tak jak z pierwszego korzystała, tak po drugie sięgała niechętnie. Nie jeździłyśmy na wakacje – ale najlepsze wakacje miałyśmy w swoim ogródku lub nad pobliskim jeziorem”, wspominała starsza z sióstr na łamach bloga siostryadihd.

„Tańczyłyśmy w zespole tanecznym, co kochałyśmy ponad wszystko, a gdy przychodził czas wyjazdu na festiwale, nasza mama zapożyczała się, tylko byśmy mogły jechać i wystąpić – nie zdawałyśmy sobie nawet z tego sprawy”, dodawała.

Czytaj także: Agnieszka Chylińska: „Czuję się kochana. Nie muszę błagać o akceptację”

Ilona Krawczyńska, Milena Krawczyńska, mama Elżbieta, plan „Tańca z gwiazdami”, 19.09.2022 rok
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Ilona Krawczyńska, Milena Krawczyńska, mama Elżbieta, plan „Tańca z gwiazdami”, 19.09.2022 rok

Ilona Krawczyńska, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Ilona Krawczyńska, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok

Ilona Krawczyńska: od zawsze chciała występować. Dziś spełnia marzenia

Gdy otrzymała propozycję udziału w „Tańcu z gwiazdami”, bardzo się ucieszyła. „Kocham tańczyć od dziecka. Trudno mnie zdjąć z parkietu jak jestem gdzieś na imprezie. Jak dowiedziałam się, że mam szansę profesjonalnie nauczyć się tańczyć, to poczułam, że to spełnienie marzeń”, deklarowała w rozmowie z dziennikarzem serwisu Pomponik. Od zawsze pociągała ją scena i występowanie. Tak wspominała okres dojrzewania i wchodzenie w świat estrady w programie „Demakijaż” Krzysztofa Ibisza:

Zawsze kochałam scenę, mniej pociągał mnie taniec. Kiedy dziadek dowiedział się, że chcemy zarabiać za sprawą tańca, powiedział wprost: „Jak ty za to chleb sobie kupisz?”. Co może zaskoczyć, wcale nie miałam górnolotnych marzeń o wielkiej karierze. Ba! Miałam długo w głowie taki plan, w którym nie idę na studia, zostaję w domu, idę do pracy i pomagam rodzinie finansowo”, zwierzała się Ilona Krawczyńska.

Na szczęście marzenia zwyciężyły i wiele w tym zasługi starszej siostry tryumfatorki „Tańca z gwiazdami”.

„Moja siostra przetarła trochę szlaki w świecie modelingowym i wciągnęła mnie w niego. Dla studentek dziennych trudno jest dorabiać w inny sposób. Jednym z najtrudniejszych momentów był ten, kiedy musieliśmy sprzedać swoje pierścionki z komunii, żeby mieć pieniądze na życie”, wspominała.

A co wiemy o życiu prywatnym Ilony Krawczyńskiej? Mierząca 175 centymetrów influencerka pasjonuje się motocyklami, nurkowaniem oraz sztuką robienia makijażu. Oczywiście współpracuje również z kilkoma markami odzieżowymi oraz kosmetycznymi w ramach swojej działalności w sieci. W styczniu 2022 roku wzięła udział w reality-show „Farma” prowadzonym przez Marcelinę Zawadzką na antenie Polsatu i dzięki temu dała się poznać szerszej publiczności. Prowadziła zresztą wiele organizowanych lub transmitowanych przez stację wydarzeń, takich jak wybory Miss Polski 2021, Sylwester Szczęścia czy Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie. Wcześniej, bo w 2016 roku, wraz z siostrą prowadziła program „2w1” na antenie 4fun.tv.

Siostry są bardzo aktywne w mediach społecznościowych: ich profil (@siostry_ahihd)  na Instagramie obserwuje ponad 280 tysięcy internautek i internautów. Z kolei na TikToku pod nazwą @siostry_ahihd tworzą treści, które podbijają serca użytkowniczek i użytkowników aplikacji.

A czy Ilona Krawczyńska jest z kimś prywatnie związana? Takich informacji nie posiadamy...  

Czytaj także: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki rozstali się: „Wciąż mamy dla siebie ocean dobroci”

Ilona Krawczyńska, Robert Rowiński, Paulina Sykut-Jeżyna, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Ilona Krawczyńska, Robert Rowiński, Paulina Sykut-Jeżyna, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Ilona Krawczyńska, Robert Rowiński, Paulina Sykut-Jeżyna, finał „Tańca z gwiazdami”, 31.10.2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.