Jolanta Fraszyńska ma problemy finansowe przez nietrafioną inwestycję
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Jolanta Fraszyńska szczerze o trudnym dzieciństwie: „Miałyśmy z siostrą dwóch ojców, którzy wypięli się na córki”  

Aktorka musiała przepracować swoje traumy na terapii

Damian Brillowski 11 stycznia 2022 07:47
Jolanta Fraszyńska ma problemy finansowe przez nietrafioną inwestycję
Fot. East News

Jolanta Fraszyńska udzieliła szczerego wywiadu, w którym wróciła wspomnieniami do przeszłości. Okazuje się, że jako dziecko przeszła traumę, gdyż była wychowana bez ojca, który się na nią wypiął. Trudne dzieciństwo miało wpływ na jej dalsze życie. Problemy z depresją, apatią, bezsilnością i panicznym lękiem spowodowały, że aktorka zdecydowała się na terapię. „Bez przepracowania tych braków nie byłabym dzisiaj tą osobą, którą jestem”, szczerze wyznała. 

Jolanta Fraszyńska uczęszczała na terapię 

Jolanta Fraszyńska zasłynęła jako aktorka dzięki rolom w takich filmach jak: „Skazany na bluesa”, „100 minut wakacji”, „Kiler-ów 2-óch” czy „Pieniądze to nie wszystko”. Jednak największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Moniki Zybert w serialu „Na dobre i na złe”, w którym grała z przerwami 11 lat. Od 2018 roku widzowie mogą śledzić aktorkę jako Katarzynę Ruszczyc w serialu „Leśniczówka” na antenie TVP1.  

W życiu prywatnym Jolanta Fraszyńska była dwukrotnie zamężna. Z pierwszym mężem, aktorem Robertem Gonerą doczekała się córki Nastazji. Małżeństwo trwało cztery lata i w 1994 roku zakończyło się rozwodem. Drugim mężem aktorki został operator Grzegorz Kuczeriszka. Tym razem małżeństwo trwało czternaście lat: od 1996 roku do 2010 roku. Owocem ich miłości została córka Aniela. Od kilkunastu lat gwiazda tworzy udany związek z trenerem rozwoju osobistego Tomaszem Zielińskim. 

Jolanta Fraszyńska była jedną z pierwszych znanych osób z świata gwiazd, które otwarcie mówiły o tym, że skorzystały z pomocy terapeuty. Aktorka przez lata zmagała się z depresją, apatią, bezsilnością i panicznym lękiem. Trudne doświadczenia w życiu zmusiły gwiazdę, aby udać się na terapię. „Doświadczenie lęku panicznego. Kiedy wali ci serce, kręci się w głowie, myślisz, że tracisz przytomność, że umierasz. Lękowcy dobrze wiedzą, o czym mówię. Zrozumiałam wtedy, że muszę w trybie pilnym zająć się sobą”, opowiadała przed rokiem aktorka w rozmowie z miesięcznikiem „Pani”. 

Czytaj także: Jolanta Fraszyńska opowiedziała o podstępnej chorobie: „Myślisz, że tracisz przytomność, że umierasz”

Jolanta Fraszyńska, 2018 rok
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Jolanta Fraszyńska, Warszawa, 26.01.2018 rok

Jolanta Fraszyńska wspomina trudne dzieciństwo

Ostatnio Jolanta Fraszyńska udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała, jak wyglądało jej dzieciństwo. Mama urodziła ją za młodu, mając zaledwie 18 lat. Siostra przyszła na świat o rok wcześniej. Obie były wychowane w małej mieścinie, gdzie nie brakowało plotek i domysłów. Jak się okazuje, wraz z siostrą miały dwóch ojców, ale nie mogły liczyć na ich pomoc, gdyż Ci „wypieli się na córki”. 

„Przyszłam na świat w konkretnej rodzinie, w konkretnej konstelacji. Miałam młodą mamę, nie miałam ojca, żyłam w takiej, a nie innej mieścinie. To sprawiło, że na moim "twardym dysku" były rzeczy, z którymi musiałam się rozliczyć i które musiałam zmienić. [...] Moja mama była z rocznika 1950. Moja siostra przyszła na świat w lutym 1967 roku, a ja w grudniu 1968. Rodziłyśmy się w małej mieścinie, raz po razie, miałyśmy dwóch ojców, którzy wypięli się na córki. W tamtych czasach. Nie brakowało plotek, domysłów, jakiejś tajemnicy”, zdradziła w rozmowie weekend.gazeta.pl.

Trudne dzieciństwo odcisnęło piętno na psychice aktorki i miało znaczący wpływ na jej postępowanie w dorosłym życiu. Aby poradzić sobie z problemami i odzyskać poczucie własnej wartości, skorzystała z pomocy terapeuty. „Bez przepracowania tych braków nie byłabym dzisiaj tą osobą, którą jestem”, szczerze przyznała w wywiadzie.  

Czytaj także: Jolanta Fraszyńska całkowicie zmieniła swoje życie. Czym się dziś zajmuje?

Jolanta Franszyńska szczerze o terapii i zdrowiu
Fot. Bartosz Krupa/East News

Jolanta Fraszyńska na planie serialu "Leśniczówka", 19.02.2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?