Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Warszawa, pokaz kolekcji Teresy Rosati, 24.11.2003 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
NIEZWYKŁE HISTORIE

Tajemnice pierwszego małżeństwa Katarzyny Skrzyneckiej. Zakończyło się z hukiem

Wydawali się być parą idealną... Dlaczego im nie wyszło?

Konrad Szczęsny 18 czerwca 2022 11:50
Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Warszawa, pokaz kolekcji Teresy Rosati, 24.11.2003 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Zdawać by się mogło, że pochodzili z dwóch różnych światów, lecz los pchnął ich w swoje ramiona. On – przystojny policjant, ówczesny komisarz Komendy Głównej Policji. Ona – uwielbiana aktorka, wokalistka i prezenterka, królująca we wszelkich rankingach popularności. Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański wzięli ślub w 2003 roku, jednak już nieco ponad trzy lata później media obiegła wiadomość o ich rozstaniu. Dlaczego ten związek – na pozór idealny – rozpadł się?

Związek Katarzyny Skrzyneckiej i Zbigniewa Urbańskiego

Życiowe decyzje podejmowali dosyć szybko. Jeszcze na początku 2002 roku Katarzyna Skrzynecka była związana z Feridem Lakhdarem, polskim piosenkarzem algierskiego pochodzenia. Byli zaręczeni i planowali ślub. Ostatecznie w lutym rozstali się.

Wydaje się, że piosenkarka i aktorka nie płakała zbyt długo po zakończeniu tej relacji. Nieco ponad rok później, 26. kwietnia 2003 roku w kościele św. Anny w Wilanowie poślubiła Zbigniewa Urbańskiego. Wysoki, przystojny, zajmujący prestiżowe stanowisko komisarza Komendy Głównej Policji. W dniu, w którym powiedzieli sobie sakramentalne „tak”, promienieli. Z ich twarzy nie schodził uśmiech, chętnie okazywali sobie czułość, wydawało się, że są przekonani, że to początek reszty ich wspólnego życia. I przez jakiś czas tak faktycznie było.

Chętnie pojawiali się razem na salonach, wzbudzając duże zainteresowanie fotoreporterów i mediów. W czasie małżeństwa ze Zbigniewem Urbańskim Katarzyna Skrzynecka cieszyła się ogromną popularnością. Jej nazwisko było jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google, plasowała się również na czołowych miejscach rankingów sympatii widzów. A jednak dosyć szybko, bo już w 2006 roku, zaczęły pojawiać się plotki o kryzysie w związku pary...

Czytaj także: Barbara Kwiatkowska-Lass była żoną Romana Polańskiego, ale to dla drugiego męża porzuciła karierę

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański w dniu ślubu, 26.04.2003 rok
Fot. Konrad Korgul / Studio69 / Forum

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański w dniu ślubu, 26.04.2003 rok

Rozpad małżeństwa Katarzyny Skrzyneckiej i Zbigniewa Urbańskiego

W połowie roku zaczęły pojawiać się doniesienia o końcu związku Katarzyny Skrzyneckiej i Zbigniewa Urbańskiego. Powód? Podobno z powodu prężnie rozwijających się karier (wokalistka i aktorka była już wtedy prowadzącą „Taniec z gwiazdami”, który zdobywał coraz większą popularność) coraz rzadziej się widywali. Przestali wyjeżdżać na wspólne wakacje. W końcu policjant wyprowadził się z ich domu. W październiku media poinformowały, że małżeństwo pary rozpadło się, zaś w grudniu mężczyzna miał złożyć w sądzie stosowne dokumenty rozwodowe. Wówczas Katarzyna Skrzynecka przerwała milczenie i przesłała oświadczenie do redakcji „Faktu”, w którym potwierdziła smutne doniesienia. Zapewniła jednocześnie, że robiła wszystko, by związek ocalić.

„W niczym nie zawiodłam ani jako żona, ani jako przyjaciel. Nigdy nie zaniedbałam naszego związku, uczuć, wspólnego domu ani czasu dla rodziny. Widać, Zbyszek znalazł powody, dla których nie czuł się w tej rodzinie szczęśliwy. Nie było mi dane ich jasno poznać”, wyjaśniała.

Bardzo szczerze dodała, że chciałaby, aby to małżeństwo jednak przetrwało.

„Pozostaje mi jedynie uszanować wybór i decyzję męża o rezygnacji z naszego małżeństwa oraz potrzebie powrotu do stanu wolnego. Mimo że w tej chwili ciężko mi się z tym pogodzić. Pomimo wszystko uważam, że byliśmy szczęśliwym małżeństwem i było to najlepsze co mogło mnie w życiu spotkać. Mąż zdecydował inaczej. Oddałabym wiele, by tak się nie stało”, zapewniała.

Co się stało, że mężczyzna podjął tę decyzję? Podobno oboje mieli inne życiowe priorytety. Według jednej z wersji on chciał powiększenia rodziny, zaś ona nie czuła się na to gotowa. Jednak aktorka stanowczo zdementowała te rewelacje.

„Stanowczą nieprawdą jest, jakoby przyczyną naszego niepowodzenia był brak macierzyństwa lub jakakolwiek moja ku temu niechęć. Wręcz przeciwnie! W dojrzałym związku powinna to być jednak decyzja obojga partnerów”, grzmiała. I dodała, że rozstanie z mężem to dla niej bolesny cios i bardzo trudny czas.

„Wierzę, że w związkach, w których ludzie szanują się wzajemnie i szczerze kochają, jest się ze sobą na lepsze, ale przede wszystkim na te gorsze chwile! Nie poddaje się i nie porzuca z byle powodu, pomimo rozmaitych problemów i rozterek, z jakimi spotyka się każde małżeństwo”, zaznaczała.

Ich małżeństwo definitywnie dobiegło końca 15. marca 2007 roku. Wówczas Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł o rozwodzie pary... Wciąż jednak nie było wiadomo, co dokładnie stało się przyczyną rozpadu małżeństwa. Kilka lat później sprawa powróciła na nowo...

Czytaj także: Oświadczył się po dwóch tygodniach znajomości. Oto historia miłości Joszka i Debory Brodów

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Warszawa, pokaz kolekcji Teresy Rosati, 24.11.2003 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Warszawa, pokaz kolekcji Teresy Rosati, 24.11.2003 rok

Oskarżenia o zdradę. Co było przyczyną rozpadu małżeństwa Katarzyny Skrzyneckiej i Zbigniewa Urbańskiego?

Rąbka tajemnicy aktorka i piosenkarka uchyliła w intymnej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem w programie „Zrozumieć kobietę” w 2012 roku. „Czy w życiu twojego męża pojawiła się inna kobieta?”, zapytał wprost prowadzący. Katarzyna Skrzynecka stwierdziła, że owszem, Zbigniew Urbański był wobec niej nielojalny.

„Na etapie, kiedy byliśmy małżeństwem, Zbyszek cały czas twierdził, że nie, a ja wierzyłam, chociaż miałam różne przesłanki z różnych stron. Partnerka mojego męża od dawna sama o tym mówiła, ona tego nie kryła i rozmawiała o tym oficjalnie z wieloma osobami z naszej wspólnej pracy, bo obie pracowałyśmy w TVN. W związku z czym to była rzecz powszechnie wiadoma wszystkim, tylko nie mnie”, wyznała gorzko.

Mężczyzna stanowczo jednak temu zaprzeczył! „To bzdury! Według Kasi moje kontakty z innymi kobietami to zdrada, a w jej przypadku jej kontakty z mężczyznami nazywa już tylko przyjaźnią”, ironizował w rozmowie z dziennikarzami „Faktu”.

W czerwcu 2015 roku ten rozdział w życiu pary został definitywnie zamknięty, ponieważ ich ślub kościelny został unieważniony.

Czytaj także: Między nimi była wielka różnica wieku. Mimo to Gołda Tencer i Szymon Szurmiej byli razem 44 lata

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Grube Ryby Radia Kolor, 23.01.2004 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Grube Ryby Radia Kolor, 23.01.2004 rok

Z happy endem. Nowe związki Katarzyny Skrzyneckiej i Zbigniewa Urbańskiego

Prawdą jest, że w październiku 2018 roku Zbigniew Urbański wziął ślub ze swoją wieloletnią partnerką Katarzyną Gawrońską. Na uroczystość zaprosili jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół – łącznie osiemdziesiąt osób. Wśród nich zabrakło Katarzyny Skrzyneckiej. „Nie zaprosiłem byłej żony”, wyznał szczerze policjant i gwiazdor TVN Turbo.

Ceremonia została zorganizowana w iście bajkowym miejscu: ogrodzie hotelu Brant pod Warszawą, własności aktora Kuby Wesołowskiego. Dlaczego Zbigniew Urbański i jego ukochana wzięli ślub tak późno? „Oświadczyłem się Kasi wiele lat temu. To jest ślub z dużym poślizgiem, bo tak długo się nie zgadzała”, śmiał się w rozmowie z „Faktem”.

Mężczyzna i Katarzyna Gawrońska oficjalnie są parą od 2006 roku. Doczekali się dwóch córek: Mili (urodzonej w 2013 roku) oraz Neli (przyszła na świat rok później). Katarzyna Skrzynecka oskarżyła byłego męża o zdradę właśnie z jego obecną wybranką. W 2012 roku rozważał nawet podanie byłej małżonki do sądu. „To są zwykłe pomówienia i to chyba jedyne wyjście z tej sytuacji. Mam inną historię naszego życia. Jeśli twierdzi, że ją zdradzałem, to szkoda, że nie powiedziała tego w sądzie na rozprawie rozwodowej, bo przecież dostałaby rozwód z mojej winy. Ale wtedy siedziała cicho, zastanawiające, prawda?”, pytał retorycznie.

Ostatecznie jednak tego nie zrobił... Przypomnijmy, że Katarzyna Skrzynecka jest szczęśliwą żoną trenera fitness Marcina Łopuckiego. Ślub wzięli 19. czerwca 2009 roku. Parą są od 2007 roku. 23 listopada 2011 roku na świat przyszła ich córeczka Alikia Ilia.  

Czytaj także: Majka Jeżowska musiała opuścić syna, gdy był dzieckiem. „Było mi bardzo ciężko pogodzić się z tym”

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Telekamery 2006, 23.01.2006 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Telekamery 2006, 23.01.2006 rok

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Warszawa, Teatr Komedia, 09.04.2006 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Warszawa, Teatr Komedia, 09.04.2006 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.