Gal Gadot w roli Złej Królowej
O TYM SIĘ MÓWI

Gal Gadot zagra w nowej "Królewnie Śnieżce". W kogo się wcieli?

Aktorka wyjdzie poza swoje aktorskie emploi

Redakcja VIVA! 4 listopada 2021 12:30
Gal Gadot w roli Złej Królowej

Gal Gadot, znana z takich produkcji jak Szybcy i wściekli, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości czy Wonder Woman, już niedługo wcieli się z zupełnie nową postać i będzie to rola znacznie wychodzące poza jej dotychczasowe aktorskie emploi. Okluzje się bowiem, że Gadot dołączy do obsady aktorskiej wersji klasycznej disneyowskiej animacji Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków. Wonder Woman wcieli się w niej w złą królową. Pasuje do takiej roli?

ZOBACZ TEŻ: "Spencer". Kristen Stewart zdradza bolesną prawdę o dworskim życiu księżnej Diany. Czy spała sama?

"Królewna Śnieżka" z Gal Gadot

Zacznijmy jednak od początku. Zrealizowana w 1937 roku Śnieżka była pierwszym w historii pełnometrażowym filmem animowanym Disneya. Bajka powstała oczywiście na bazie baśni braci Grimm pod takim samym tytułem. Baśń opowiadała historię pięknej królewny, o której młodość, powabność i urodę zazdrosna była jej macocha. Zła królowa zleciła zatem podległemu sobie myśliwemu unicestwienie swojej pasierbicy. Dziewczyna, dowiedziawszy się o tym, postanowiła uciec z królewskiego pałacu. Kiedy błąkała się po lesie, znalazła w końcu schronienie w chatce siedmiu krasnoludków, z którymi z czasem się zaprzyjaźniła i dla których zaczęła być swoistą opiekunką.

Nowa "Królewna Śnieżka" - obsada

Nowa, tym razem aktorska wersja Snow White ma być kręcona w przyszłym roku. Na reżysera filmu wybrano Marca Webba (znanego choćby z wyreżyserowania obrazu Niesamowity Spider-Man). Piosenki do filmu napiszą nagrodzeni Oscarem Benj Pasek i Justin Paul. Nie mniej imponująco zapowiada się też sama obsada.

CZYTAJ WIĘCEJ: Chcesz wynająć apartament Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”? Teraz możesz!

Królewnę Śnieżkę ma zagrać Rachel Zegler znana m.in. z West Side Story. Złą królową ma zostać właśnie Gal Gadot. Choć aktorka nie potwierdziła póki co oficjalnie podpisania kontraktu na tę właśnie rolę. to jednak dziś mówi o tym całe Hollywood. Wydaje się zatem, że aktorka nie wycofa się już z tego angażu.

Kim jest Gal Gadot? Miss Izraela, Wonder Woman, Zła Królowa

Gal Gadot to jedna z najbardziej utalentowanych, ale i urodziwych aktorek Hollywood. Urodziła się 30 kwietnia 1985 roku w Petah Tikva w Izraelu. Od najmłodszych lat trenowała różne sporty i uczęszczała na lekcje tańca. Planowała zostać choreografem, jednak tuż po rozpoczęciu nauki w liceum zrezygnowała że szkoły. Z racji na duży wzrost otrzymywała propozycje pracy jako modelka. Początkowo nie interesowała się modą, jednak w wieku 18 lat postanowiła wziąć udział w konkursie piękności i finalnie w 2004 roku zdobyła tytuł Miss Izraela. Reprezentowała swój kraj na konkursie piękności Miss Universe, podczas którego została dostrzeżona przez świat mody. Odbyła obowiązkową, dwuletnią służbę w Izraelskiej armii.

Popularność zdobyła udziałem w czwartej, piątej i szóstej części Szybkich i wściekłych. Międzynarodowa sława przyszła jednak dopiero po roli Wonder Woman, w którą wcieliła się w czterech kolejnych filmach: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016), Wonder Woman (2017), Liga Sprawiedliwości (2017) i Wonder Woman 1984 (2020). Najbliższa premiera z jej udziałem będzie miała już 12 listopada. To wtedy pochodzącą z Izraela gwiazdę zobaczymy u boku Ryana Reynoldsa i Dwayne'a Johnsona w filmie Netflixa Czerwona Nota. Na liście premier z Gal Gadot są także takie produkcje jak Śmierć na Nilu na podstawie powieści Agathy Christie oraz szpiegowski film akcji Heart of Stone

Gal Gadot w roli Złej Królowej

Przypomnijmy, ostatnią głośną głośną adaptacją baśni braci Grimm o Królewnie Śnieżce był film Królewna Śnieżka i łowca. Śnieżkę zagrała Kirsten Steward, łowcę zaś - Chris Hemsworth. W rolę Złej Królowej Ravenny wcieliła się zaś Charlize Theron. Czy to znaczy, że rola ta, na przekór opowieści braci Grimm, musi trafiać tylko i wyłącznie do najpiękniejszych kobiet Hollywood?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.