"W jak morderstwo" - Piotr Adamczyk
Fot. fot. Desi Kunsa / mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

„W jak morderstwo” - świetne kino rozrywkowe z plejadą polskich gwiazd

Trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agaty Christie i błyskotliwa komedia w jednym!

Artykuł sponsorowany 10 czerwca 2021 08:53
"W jak morderstwo" - Piotr Adamczyk
Fot. fot. Desi Kunsa / mat.prasowe

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda.

W jak morderstwo, Paweł Domagała, Anna Smołowik
Fot. mat. prasowe

Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru…

Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać tę zagadkę? Odpowiedź poznamy 18 czerwca, oglądając w kinach „W jak morderstwo”! To intrygujący, zabawny i znakomicie zagrany film w gwiazdorskiej obsadzie, który będzie doskonałą rozrywką zarówno dla niej jak i dla niego. Na ekranie oprócz Pawła Domagały i Anny Smołowik zobaczymy również między innymi Piotra Adamczyka, Rafała Królikowskiego, Dorotę Segdę, Olgę Sarzyńską, Emmę Giegżno, Przemysława Bluszcza, Szymona Bobrowskiego czy Jowitę Budnik.

Fot. fot. Desi Kunsa / mat.prasowe

Za kostiumy odpowiada wielokrotnie nagradzana Dorota Roqueplo. Producentami „W jak morderstwo” są Agnieszka Sieradzka i Piotr Mularuk. Piotr jest również współscenarzystą oraz reżyserem filmu i już teraz obiecuje widzom świetną rozrywkę: „To pozycja dla każdego. Jest kryminalna intryga, jest humor, jest romans, jest zabawa, ale film opowiada też głębszą historię i wielu na pewno wzruszy! A fani Hitchcocka będą mieli ucztę, tropiąc różne zapożyczeniu, odniesienia albo mniej lub bardziej ukryte smaczki z filmów mistrza”. Cała ekipa przygotowywała się do odtworzenia klimatu Hitchcocka, oglądając jego dzieła, by wyodrębnić najbardziej charakterystyczne elementy i wkomponować je w fabułę filmu. „Nie chcieliśmy „odtwarzać” Hitchcocka, ale śladem mistrza, prowadzić inteligentną i fajną zabawę z widzem. Co ciekawe, filmy „Hitcha”, to nie tylko groza i napięcie, ale często poczucie humoru i spora dawka romansu. Również u nas, na osi kina kryminalnego, znajdziemy wiele humorystycznych scen przeplatanych wątkami z kina romantycznego” – dodaje reżyser.

Komedia kryminalna z klasyczną zagadką „kto zabił” to nieczęste zjawisko w polskim kinie. Niewielu aktorów ma szansę sprawdzić się w takim gatunku. Nic więc dziwnego, że „W jak morderstwo” przyciągnęło największe, spragnione nowych wyzwań, polskie gwiazdy takie jak Paweł Domagała. Aktor podkreśla oryginalność scenariusza, który sprawił, że praca na planie była dla niego wyzwaniem i świetną zabawą.” Rzadko zdarza się zagrać w kinie gatunkowym, gdzie można pobawić się mocną formą. Dla aktora to zawsze duża przygoda. „W jak morderstwo” polecam wszystkim, którzy mają ochotę na fajną, inteligentną pełną wdzięku rozrywkę”. Anna Smołowik również docenia atmosferę panującą na planie, której efekty widać na dużym ekranie. „Nasi bohaterowie próbują rozwikłać zagadkę, tylko każdy w swoim stylu. Ścierają się tak samo często, jak wspierają. Z Pawłem na planie było bardzo wesoło. Znamy się nie od dziś. Oboje pochodzimy z Radomia, dlatego śmieszą nas podobne żarty”.

Fot. mat. prasowe

Film oparty jest na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule, a autorka jest również współscenarzystką obrazu. „W jak morderstwo” ma przewrotny tytuł, wciągającą kryminalną zagadkę i bohaterów, których się nie da nie kochać. A do tego jest zabawny i błyskotliwy. Piotr Mularuk zrobił z mojej książki urocze, lekkie, inteligentne kino. Lepszej adaptacji nie mogłabym sobie wymarzyć. Polecam gorąco!” – mówi o przeniesieniu swojej powieści na ekran Gacek.

Szukasz rozrywki na wieczór, przy której ty i twój partner będziecie bawić się równie dobrze? Tej premiery po prostu nie możecie przegapić! Już teraz zarezerwujcie w kalendarzach 18 czerwca. To właśnie wtedy „W jak morderstwo” trafi do kin! Emocje gwarantowane!

Materiał powstał z udziałem Next Film.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.