Zostajemy w domu i nadrabiamy zaległości!

Ida Marszałek 23 marca 2020 15:45

Zaczął się kolejny tydzień kwarantanny. Joga poćwiczona, puzzle ułożone, stan równowagi wewnętrznej osiągnięty. W ostatnim tygodniu wielu z nas obejrzało pewnie więcej filmów i seriali niż przez cały poprzedni rok. Choć może się nam wydawać, że na Netflixie widzieliśmy już wszystko, warto jeszcze raz przejrzeć ofertę popularnej platformy streamingowej. Możemy być miło zaskoczeni. Szczególnie bogatym wyborem świetnych polskich filmów. W zakładce "filmy polskie" znajdziemy bowiem wiele kinowych hitów, zarówno tych całkiem nowych, jak i tych sprzed kilku lat, które tłumnie gromadziły publiczność na seansach. Jest w czym wybierać, dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy listę, tych najgłośniejszych produkcji, których nie można przegapić. Jeśli na co dzień zmęczenie lub brak czasu nie pozwalają Wam dotrzeć do kina i być na czasie z polską kinematografią, najwyższy czas nadrobić zaległości! Zapraszamy do naszej galerii, gdzie prezentujemy 7 najlepszych polskich filmów dostępnych na Netflixie! Ile z nich udało Wam się już zobaczyć? 

1/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
1/7

Zestawienie zaczynamy od zupełnej nowości, która niestety nie miała szansy zabłysnąć w polskich kinach. "W lesie dziś nie zaśnie nikt" to nie jest zwykły horror, ale pierwszy polski slasher mocno zanurzony w tradycji amerykańskiego gatunku! W jednej z głównych ról wystąpiła Julia Wieniawa w nietypowym wcieleniu.

2/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Biografia legendy polskiej medycyny, pierwszego lekarza, który nie zważając na sztywną PRL-owską biurokrację odważył się na transplantację serca - Zbigniewa Religi. Sfilmowani na miarę hollywoodzkich produkcji "Bogowie" potrafią zachwycić, szczególnie, że w roli głównej wystąpił genialny Tomasz Kot.

3/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
3/7

Doskonały Dawid Ogrodnik roli niepełnosprawnego chłopaka, którego inteligentny umysł zaklęty jest w niedoskonałym ciele. Film "Chce się żyć" przywróci nam wiarę nawet w najgorszych czasach. Za pomocą uważnych oczu bohatera odkryjmy świat na nowo i nauczmy się nim zachwycać.

4/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
4/7

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego był z pewnością najbardziej emocjonującym filmem 2018 roku. Produkcja ujawniła najmroczniejsze sekrety Kościoła Katolickiego i kazała nam się z nimi zmierzyć. Mocną stroną filmu jest duża doza współczucia, z jaką reżyser traktuje swoich bohaterów.

5/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Wierna filmowa biografia kontrowersyjnej rodziny genialnego artysty - Zbigniewa Beksińskiego. "Ostatnia rodzina" przedstawia obraz życia, które ciężko zrozumieć, ale właśnie w takich warunkach przyszło dorastać dziennikarzowi radiowemu Tomaszowi Beksińskiemu. Czy w domu tworzonym przez artystę jest miejsce na empatię?

6/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Nominowany do Oscara jako najlepszy pełnometrażowy film animowany, "Twój Vincent" to namalowana techniką zaczerpniętą od samego van Gogha opowieść o życiu słynnego malarza. Na imponujący efekt końcowy złożyło się około 65 tys. obrazów tworzonych 7 lat przez 100 malarzy. 

7/7
Polskie filmy, które trzeba nadrobić
Copyright @Materiały prasowe
7/7

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" zawojowała kina w 2017 roku i przypomniała nam wszystkim ile zawdzięczamy polskiej seksuolożce, która zrewolucjonizowała życie erotyczne Polaków. W rolę niepokornej pani doktor na trzech etapach jej życia wcieliła się świetna Magdalena Boczarska.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?