Bezmiar opis filmu
Fot. materiał prasowy
ZE ŚWIATA FILMU

Penélope Cruz w nowym filmie Bezmiar. To opowieść o dojrzewaniu niezależnym od wieku...

Premiera już wkrótce

Rafał Kowalski 11 kwietnia 2023 13:30
Bezmiar opis filmu
Fot. materiał prasowy

Kolejna produkcja doczekała się polskiej premiery. Już od czternastego kwietnia widzowie kin będą mogli podziwiać film Bezmiar. W roli głównej zachwycająca laureatka Oscara Penélope Cruz.

O czym jest Bezmiar? Opis, zwiastun

Akcja filmu „Bezmiar” włoskiego reżysera Emanuele Crialese rozgrywa się w Rzymie, w latach siedemdziesiątych. To historia  matki-marzycielki,  opowieść o dojrzewaniu niezależnie od wieku. Produkcja, która wzbudza emocje i osobiście angażuje widza.

Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem.

Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Penelope Cruz o roli w filmie Bezmiar

Jak czytamy w informacji prasowej dla aktorki to wyjątkowa rola. „Cruz bardzo chciała zagrać rolę Clary, żeby zwrócić uwagę na przemoc domową i brak wsparcia dla definiujących swą tożsamość nastolatków. Aktorka doskonale wiedziała, jak ważny był to dla reżysera film i od początku bardzo chciała stać się częścią tego projektu. Jej bohaterka ukrywa cierpienie pod maską makijażu i zabaw z dziećmi, po to, żeby przynajmniej one czuły się bezpieczne. Łączy ją niezwykła więź z nierozumianą przez ojca oraz najbliższe środowisko, uwięzioną we własnym ciele córką Adrianą, która czuje się chłopcem”, czytamy.

To także historia inspirowana autentycznymi i bolesnymi doświadczeniami samego reżysera. W postaci Adriany odbija się bowiem 12-letni Crialese, który urodził się w ciele dziewczynki. To najbardziej osobisty z jego filmów, swoista podróż w przeszłość dzięki wspomnieniom, które czasem są bardzo wyraźne, a czasem zasnute mgłą.

Zapraszamy do kin. 

Bezmiar opis filmu
Fot. materiał prasowy

Bezmiar opis filmu
Fot. materiał prasowy

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.