Jakub Jankiewicz, Plan zdjęciowy filmu TVN "Listy do M", 2011 rok
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zagrał Kostka w Listach do M. Tak wygląda dziś życie Jakuba Jankiewicza

Dziecięcy aktor spełnia swoje marzenia

Olga Figaszewska 28 listopada 2023 11:52
Jakub Jankiewicz, Plan zdjęciowy filmu TVN "Listy do M", 2011 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Skradł serca widzów jako uroczy, rezolutny Kostek Konieczny w świątecznej komedii „Listy do M.”.  Jakub Jankiewicz z sentymentem wspomina swoje pierwsze kroki w zawodzie. Nie zrezygnował z marzeń i wciąż pojawia się na ekranie. Dziś to już dorosły mężczyzna – ma 20 lat. Co słychać u Jakuba Jankiewicza?

Jakub Jankiewicz podbił serca widzów jako filmowy Kostek z Listów do M. Jak dziś wygląda?

Genialna obsada, fantastyczny scenariusz i zdjęcia. Polacy pokochali serię filmów „Listy do M.”i zapartym tchem śledzili losy ulubionych bohaterów. Gdy zbliża się magiczny świąteczny czas, chętnie wracają do ulubionej produkcji.

W pierwszej części pojawił się Jakub Jankiewicz, który wcielił się w rolę rezolutnego Kostka, syna dziennikarza radiowego – Mikołaja (w tej kreacji wystąpił Maciej Stuhr). Chłopiec pomaga tacie zdobyć serce ukochanej, w którą wcieliła się Roma Gąsiorowska. Miał osiem lat, gdy zagrał w kultowej produkcji.

Od samego początku potrafił skupić na sobie uwagę widzów. Młody aktor posiada ogromny talent! Gdy włączała się kamera i światła nie czuł się speszony. Wręcz przeciwnie - był naturalny i zachwycał profesjonalizmem. Miał już na swoim koncie pierwsze aktorskie doświadczenia. Wcześniej debiutował w serialu „Chichot losu”, gdzie w roli Karola Gazdy pojawił się u boku Marty Żmudy Trzebiatowskiej

Zobacz też: Zniknęła z TVP z dnia na dzień, sprawa skończyła się w sądzie. Co dziś robi Iwona Kubicz?

MACIEJ STUHR, JAKUB JANKIEWICZ, ROMA GASIOROWSKA, Plan zdjęciowy filmu TVN
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Plan zdjęciowy filmu TVN "Listy do M", 08/03/2011. Na zdjęciu Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Jakub Jankiewicz
 

Jakub Jankiewicz - tak dziś wygląda filmowy Kostek z Listów do M. 

Skąd marzenie o aktorstwie? To jego wielka pasja. W jego rodzinnym domu nie ma artystycznych tradycji. „W mojej rodzinie nie ma żadnych aktorów. Jestem pierwszym, który próbuje robić coś w tym kierunku”, tłumaczył w wywiadach.  Widzowie pamiętają jego role w „Hotelu 52”, „Na dobre i na złe” „Prosto w serce” czy „M jak miłość”.

Jakub Jankiewicz doskonali swój warsztat, słucha uważnie rad doświadczonych koleżanek, kolegów z planu  i wyciąga wnioski. „Najwięcej uczę się podczas zdjęć do "M jak miłość". Słucham rad aktorów, których bardzo cenię i podziwiam”, wspominał kilka lat temu [cytat za Świat Seriali]. Ulubieniec widzów pojawił się jakiś czas temu w filmie „Babilon. Raport o stanie wojennym” oraz produkcji „Dzieci Windermere”. W 2023 roku dołączył do obsady serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”.

Od dwóch lat Jakub Jankiewicz kształci się w Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie poznaje tajemnice zawodu i spełnia swoje marzenia.  Nie każdy wie, że wcześniej zdawał na inną uczelnię. „Rok wcześniej poszedłem do szkoły i już rok studiów mam za sobą. Kierunek nie był kompletnie związany z aktorstwem, bo byłem na politechnice — na automatyce, robotyce i informatyce przemysłowej oraz zaocznie zacząłem informatykę. Ale w tym roku trochę się zmieniło. (...) Więc politechnika zamienia się w Akademię Teatralną. Od października dosyć jasno się to wszystko klaruje i już teraz chyba bardziej w stronę aktorstwa”, opowiadał w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Od czasu emisji filmu „Listy do M.” minęło 12 lat. Dziś Jakub Jankiewicz to dorosły mężczyzna. Fani zawsze kojarzyli go z burzą charakterystycznych, kręconych włosów. Niedawno młody artysta zmienił fryzurę. Jak wygląda?

3 stycznia 2024 roku będzie świętował 21. urodziny! 

Sprawdź też: Była pierwszą Polką, która stworzyła duet z Andreą Bocellim, dziś jest gwiazdą TVP. Co teraz robi Olga Szomańska?

Jakub Jankiewicz, 2021
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Jakub Jankiewicz, Dzień Dobry TVN, 2022
Fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News

Jakub Jankiewicz, Dzień Dobry TVN, 2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.