Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

mastercard-logo
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Odkryj Festiwal Filmowy w Wenecji z Mastercard®

Śledź przebieg Festiwalu razem z Viva!

Artykuł sponsorowany 21 sierpnia 2019 12:00
mastercard-logo
Fot. Mat.prasowe

Po filmowych emocjach z Cannes nadszedł czas na kolejne bezcenne przeżycia, a to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, którego sponsorem po raz kolejny jest Mastercard.

Wielka trójka

Kino dostarcza nam emocji, pozwala przeżywać razem z bohaterami różne historie i potrafi nas inspirować. Dlatego Mastercard – jako ambasador idei „zacznij coś bezcennego” – od lat wspiera ambitne kino. W tym roku również jest sponsorem tzw. wielkiej festiwalowej trójki, czyli najbardziej prestiżowych europejskich festiwali filmowych w Berlinie, Cannes i Wenecji. Każdy z tych festiwali dostarcza ogromnych emocji zarówno twórcom walczącym o nagrody, jak i miłośnikom filmu na całym świecie. Właśnie rozpoczęła się 76. edycja najstarszego festiwalu na świecie – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.


Weneckie Lwy

Przez najbliższych kilkanaście dni uwaga wszystkich filmowców i kinomaniaków skupi się na włoskiej wyspie Lido, gdzie 21 najciekawszych produkcji powalczy o Złotego Lwa w konkursie głównym, a hiszpański reżyser i scenarzysta Pedro Almodóvar odbierze nagrodę za całokształt twórczości. W tym roku festiwalowa publiczność zobaczy niemal 70 filmów z całego świata, w tym polską produkcję – „Boże Ciało” Jana Komasy.


Poza ekranem

Festiwale filmowe to nie tylko ambitne kino. Między 28.08 a 7.09 Wenecja stanie się stolicą mody i blichtru. Na czerwonym dywanie pojawią się największe gwiazdy w kreacjach od najlepszych projektantów z całego świata. Kto zachwyci swoją stylizacją? Kto wyznaczy nowe trendy? Kto nas zainspiruje? O tym wszystkim dowiemy się już niedługo. Śledź na bieżąco nasze relacje i nie przegap ani chwili z 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
 

Artykuł powstał z udziałem marki Mastercard®

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.