Ewa Minge, Viva! 8/2023
Fot. Filip Zwierzchowski
Z życia gwiazd

Ewa Minge odziedziczyła po nim talent, łączy ich silna więź. Oto, czym zajmuje się jej tata

„Uczestniczymy w swoim życiu nieustannie”

Marta Nawacka 16 października 2023 18:55
Ewa Minge, Viva! 8/2023
Fot. Filip Zwierzchowski

Dziś jest spełnioną kobietą sukcesu, a to, do czego doszła zawodowo w dużej mierze zawdzięcza ukochanym rodzicom: zmarłej w 2009 roku mamie oraz tacie. Ewa Minge do dziś ma z nim wyjątkową, bliską relację. Zbigniew Butkiewicz odegrał w życiu córki bardzo ważną rolę i wszystko wskazuje na to, że to właśnie po nim odziedziczyła talent. Kim jest, czym się zajmuje i co o nim wiemy? Za co projektantka jest mu wdzięczna?

Ewa Minge – tata. Kim jest i czym się zajmuje Zbigniew Butkiewicz?

Słynna projektantka i jej ukochany tata po raz pierwszy udzielili wspólnego wywiadu dla Dzień Dobry TVN. Zbigniew Butkiewicz jest utalentowanym malarzem, a mieszkanie stanowi jego oazę: mieści się w nim jednocześnie pracownia i galeria. „Jest to komfortowa sytuacja, bo można wyjść z domu w kapciach i malować, rysować, tworzyć. Doskonała sprawa”, wyjaśnił artysta w rozmowie z Mateuszem Hładkim. Wśród wielu wspaniałych prac znajdują się również portrety córki, Ewy Minge. W tej samej rozmowie dla Dzień Dobry TVN projektantka zdradziła, co myśli o dziełach taty. „Strzelił mi trochę kwasu hialuronowego w usta. Nie no, oczywiście jest piękny!”, zapewnia.

Choć obrazy Zbigniewa Butkiewicza bez wątpienia są fantastyczne, to niestety nie są do kupienia. Jak sam tłumaczy, maluje je po to, by zostawić po sobie część siebie. Dla ukochanej córki i wnuków. Ewa Minge zamierza więc uszanować wolę ojca. Wśród dzieł artysty znajduje się także jedno wyjątkowe. Przedstawia zmarłą w 2009 roku mamę projektantki. Okazuje się, że jej tata potrzebował sporo czasu, by namalować ukochaną żonę...

Projektantkę łączyła silna więź z ukochaną mamą. Wyjątkową relację ma także ze swoim tatą. Choć oboje bardzo cierpieli po stracie żony Zbigniewa Butkiewicza, to wciąż o niej rozmawiają i oboje zgodnie przyznają, że mają wrażenie, że nadal jest z nimi. „Dramatem jest ta strata fizyczna, ale my o niej cały czas rozmawiamy, czujemy ją tak jakby była. Oczywiście mi dzisiaj brakuje relacji damsko-damskiej z mamą, gdzie się plotkowało o ważnych rzeczach. Chociaż, kiedy mi jej zabrakło te plotki przeniosłam do taty”, wyznała Ewa Mingę Mateuszowi Hładkiemu w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Czytaj też: Nie poszła w ślady rodziców, na co dzień mieszka w Stanach. Córka Urszuli Dudziak prowadzi niezwykły projekt

Ewa Minge, Viva! 8/2023
Fot. Filip Zwierzchowski

Ewa Minge w sesji dla magazynu VIVA!, 2023 rok

Ewa Minge: tata. Łączy ich wyjątkowa więź

Dziś Zbigniew Butkiewicz często zwraca się do córki z prośbą o rady w kwestii malarstwa. Projektantka z kolei wszystkie projekty wysyła tacie. „Uczestniczymy w swoim życiu”, podsumowuje artysta w tej samej rozmowie. Okazuje się, że kiedyś nie chciał on, by Ewa Minge robiła karierę. W wywiadzie dla Dzień Dobry TVN z Mateuszem Hładkim zdradził też, jaka jest jego córka. „Uparta, w ogóle mnie nie słucha. Robi to co uważa za stosowne. Od dziecka była taką indywidualistką”, wyznał.

Ewę Mingę i jej tatę łączy wyjątkowa relacja. Rok temu, z okazji 80. urodzin Zbigniewa Butkiewicza, projektantka zamieściła wzruszający wpis w mediach społecznościowych, który opatrzyła ich wspólną fotografią. „W życiu najważniejsze jest mieć Czarnego Konia. Nie zawsze jest on z nami spokrewniony, zdobywamy taki szach w naszej życiowej grze na wiele sposobów. Szczęśliwi ci, którym los przydzielił takie wsparcie przy urodzeniu. Mam to szczęście, ze mój tato jest moim Czarnym Koniem”, zaczęła swój wpis.

„Jest moim głosem rozsądku i czasem hamulcowym, ale najważniejsze, ze ja nie daje się zatrzymać, ale On jak się rozbije, zawsze pomoże mi wstać i nie chodzi o opłacenie reanimacji i posprzątanie problemu, ale o pomoc w zrozumieniu błędów i wsparcie w kolejnym starcie. Nie dał mi majątku materialnego, ale dał mi potężny majątek intelektualny i emocjonalny”, napisała Ewa Minge na Instagramie. Pod wpisem pojawił się również komentarz taty projektantki. „Dziękuję Córeczko za wszystkie piękne słowa, miło, po prostu miło. Natomiast co do osiemdziesiątki to nie jest tak źle, zostało jeszcze dwadzieścia do pierwszej setki”, odpowiedział Zbigniew Butkiewicz.  

Zobacz także: Przed laty była gwiazdą TVP. Tak Jolanta Fajkowska wspomina pracę w telewizji

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.