Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Bestsellery empiku 2014
Fot. Podlewski/AKPA
Z życia gwiazd

Jest bratem idola polskich nastolatek. Robi międzynarodową karierę, śpiewał z Eltonem Johnem

Co wiemy o Michale Kwiatkowskim?

Marta Nawacka 15 listopada 2023 13:01
Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Bestsellery empiku 2014
Fot. Podlewski/AKPA

Dawid Kwiatkowski zdobył rzeszę wiernych fanów i od wielu lat jest idolem polskich nastolatek. Choć zrobił imponującą karierę, to nie każdy wie, że jego starszy brat... Również związany jest z muzyką i ma na swoim koncie spore sukcesy! Michał Kwiatkowski rozwija się we Francji, a występował już z jedną z największych gwiazd światowej muzyki...

Dawid Kwiatkowski ma utalentowanego brata. Kim jest Michał Kwiatkowski?

Choć Dawid Kwiatkowski cieszy się ogromną sympatią fanek oraz popularnością, to okazuje się, że nie jest on jedynym utalentowanym artystą w rodzinie. Jego starszy o dwanaście lat brat również może się poszczycić wyjątkowym talentem. Michał Kwiatkowski w wieku zaledwie dziewiętnastu lat wyjechał do Francji i tam zaczął swoją międzynarodową karierę. Nie były to jednak jego pierwsze kroki na scenie... Te miały miejsce w popularnym przed laty muzycznym show „Szansa na sukces”.

Przed laty Michał Kwiatkowski spróbował swoich sił w słynnym wówczas muzycznym talent show. Zaprezentował piosenkę K.A.S.Y. „Maczo”, a jego oryginalne wykonanie zapewniło mu wygraną. Brat Dawida Kwiatkowskiego już od dziecka wiedział, że chce związać swoją przyszłość ze śpiewem.

Czytaj też: Bartosz Obuchowicz powrócił na salony! Aktor zmienił się nie do poznania

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Bestsellery empiku 2014
Fot. Podlewski/AKPA

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Bestsellery empiku 2014

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, jesienna ramówka Polsatu, 2015 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, jesienna ramówka Polsatu, 2015 rok

Michał Kwiatkowski robi międzynarodową karierę

Udział w „Szansie na sukces” był jednak dopiero początkiem muzycznej drogi Michała Kwiatkowskiego. W 2000 roku artysta wyprowadził się do Paryża, a zaledwie po roku cieszył się już sporym gronem fanów. Brat Dawida Kwiatkowskiego wziął udział w trzeciej edycji francuskiego talent show, „Star Academy”. Choć zajął drugie miejsce, to zwyciężczyni, Élodie Frégé, podzieliła się z nim główną wygraną.

Dzięki programowi Michał Kwiatkowski wystąpił na jednej scenie z wieloma gwiazdami światowej sławy, jak na przykład Phil Collins, Elton John czy Ricky Martin. W 2004 roku muzyk wydał debiutancką płytę „De l’or et des poussières”, która została ciepło przyjęta. Aktualnie brat Dawida Kwiatkowskiego promuje swój najnowszy album „MK40”, a w swoich mediach społecznościowych chętnie dzieli się zarówno samym procesem twórczym, jak i efektami swojej pracy.

Choć na co dzień żyje we Francji, to często odwiedza najbliższych w Polsce. Mogliśmy go również zobaczyć w popularnych telewizyjnych programach rozrywkowych. Michał Kwiatkowski wystąpił w „Tańcu z Gwiazdami” oraz w muzycznym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Zobacz także: Brad Pitt jest zakochany! Jego wybranką jest 27 lat młodsza projektantka biżuterii

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.