WIDEO VIVY!

Królowa Elżbieta II, Kamala Harris, Jacinda Ardern... One rządzą światem!

Oto najbardziej wpływowe kobiety w polityce

Ksenia Krasko 8 marca 2021 07:45

Kiedyś polityka była domeną mężczyzn, ale czasy się zmieniają. W tej niełatwej „branży” pojawiło się sporo kobiet, które imponują nie tylko obszerną wiedzą, ale też wytrwałością, siłą woli czy pomysłami na rozwój państw, którymi rządzą. Współczesne polityczki cenione są za spontaniczność, za potrzebę pewnej bliskości z obywatelami, za zaangażowanie w sprawy tych, którzy zmagają się z odtrąceniem i brakiem tolerancji, czy nawet za emocjonalność, która wbrew powszechnej opinii, w żaden sposób nie wpływa na podejmowane przez te kobiety decyzje.

Królowa Elżbieta II pełni swoją rolę od 69 lat, z opinią Angeli Merkel liczą się najważniejsi politycy, w rządzie Sanny Marin przeważają kobiety, a Kamala Harris zapisała się w historii Stanów Zjednoczonych. W naszym wideo zebraliśmy najbardziej wpływowe kobiety na globalnej arenie politycznej.

Z okazji Dnia Kobiet przypominamy te panie, które rządzą światem! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?