WIDEO VIVY!

Królowa Elżbieta II, Kamala Harris, Jacinda Ardern... One rządzą światem!

Oto najbardziej wpływowe kobiety w polityce

Ksenia Krasko 8 marca 2021 07:45

Kiedyś polityka była domeną mężczyzn, ale czasy się zmieniają. W tej niełatwej „branży” pojawiło się sporo kobiet, które imponują nie tylko obszerną wiedzą, ale też wytrwałością, siłą woli czy pomysłami na rozwój państw, którymi rządzą. Współczesne polityczki cenione są za spontaniczność, za potrzebę pewnej bliskości z obywatelami, za zaangażowanie w sprawy tych, którzy zmagają się z odtrąceniem i brakiem tolerancji, czy nawet za emocjonalność, która wbrew powszechnej opinii, w żaden sposób nie wpływa na podejmowane przez te kobiety decyzje.

Królowa Elżbieta II pełni swoją rolę od 69 lat, z opinią Angeli Merkel liczą się najważniejsi politycy, w rządzie Sanny Marin przeważają kobiety, a Kamala Harris zapisała się w historii Stanów Zjednoczonych. W naszym wideo zebraliśmy najbardziej wpływowe kobiety na globalnej arenie politycznej.

Z okazji Dnia Kobiet przypominamy te panie, które rządzą światem! 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.