WIDEO VIVY!

Królowa Elżbieta II, Kamala Harris, Jacinda Ardern... One rządzą światem!

Oto najbardziej wpływowe kobiety w polityce

Ksenia Krasko 8 marca 2022 20:27

Kiedyś polityka była domeną mężczyzn, ale czasy się zmieniają. W tej niełatwej „branży” pojawiło się sporo kobiet, które imponują nie tylko obszerną wiedzą, ale też wytrwałością, siłą woli czy pomysłami na rozwój państw, którymi rządzą. Współczesne polityczki cenione są za spontaniczność, za potrzebę pewnej bliskości z obywatelami, za zaangażowanie w sprawy tych, którzy zmagają się z odtrąceniem i brakiem tolerancji, czy nawet za emocjonalność, która wbrew powszechnej opinii, w żaden sposób nie wpływa na podejmowane przez te kobiety decyzje.

ZOBACZ TEŻ: Strajki, walka o równość i prawa. Krótka historia Międzynarodowego Dnia Kobiet

Te kobiety rządzą światem

Królowa Elżbieta jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, a także najdłużej żyjącą głową państwa na świecie. To niesamowite, jak godnie reprezentuje swój kraj, nawet w wieku 95 lat. Nie jest jednak jedyną kobietą, która wypełnia swoje obowiązki w służbie krajowi i nie tylko. Zdecydowanie należy wymienić tutaj Kamalę Harris, pierwszą w historii USA viceprezydent kobietę, na dodatek osobę czarnoskórą. To bez wątpienia ogromny sukces nie tylko dla kobiet, ale osób walczących o równouprawnienie pod względem rasowym. Nie trzeba daleko szukać, aby przykłady silnych kobiet wskazać również w Europie. Była już kanclerz Niemiec, Angela Merkel silną ręką rządziła rajem naszych sąsiadów. Obecnie jednak wszystkie oczy skupione są na Ursuli Von der Leyen, niemieckiej lekarce, która pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Europejskiej od 2019 roku. Jej działania, skupiające się teraz przede wszystkim na pomocy dla Ukrainy w związku z napaścią ze strony Rosji są bardzo konkretne i skuteczne. 

ZOBACZ TEŻ: Najmodniejsze prezenty na Dzień Kobiet 2022

Kobiety są siłą

Dzień Kobiet obchodzimy nie bez powodu. Ma on przypominać nam inne kobiety, które przez lata walczyły o prawa wyborcze, równouprawnienie pod względem zatrudnienia oraz płacy. Nie zgadzały się na gorsze traktowanie oraz chciały stać u boku mężczyzn nie tylko, jako dodatek czy osoba towarzysząca. Chciały działać, a wszystkie strajki i protesty, które organizowały do tej pory zaowocowały tym, że w dzisiejszych czasach możemy czuć się równe. To im w dzisiejszym dniu to wszystko zawdzięczamy.

Z okazji Dnia Kobiet 2022 przypominamy te kobiety, które rządzą światem! 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.