z życia gwiazd

Trudne dzieciństwo, kłopoty z prawem i nieudane związki. Tak wygląda życie bliźniaczek Olsen

36-latki rozstały się z show-biznesem. Co dzisiaj robią?

Ksenia Krasko 13 czerwca 2022 17:51

W latach 90. ich popularność sięgnęła szczytu. Siostry Mary-Kate i Ashley Olsen zadebiutowały na małym ekranie, gdy miały zaledwie... dziewięć miesięcy. Widzowie z miejsca pokochali te dwie uśmiechnięte blondynki, które kojarzyły się z uroczymi komediami familijnymi. Jednak po angażach w kilkunastu filmach i serialach, a także trudnym etapie dojrzewania, siostry Olsen zrezygnowały z kariery filmowej i zajęły się czymś zupełnie innym. Jak ułożyło się ich życie po rozstaniu z show-biznesem?

Mary-Kate i Ashley Olsen: podejrzenia o używki, anoreksję i romans z Heathem Ledgerem

W wieku trzech miesięcy grały w reklamach, a w wieku dziewięciu miesięcy dołączyły do obsady serialu Pełna chata, w którym grały na zmianę rolę najmłodszej córki głównego bohatera. Z produkcją były związane przez osiem lat. Jednak najsłynniejszym filmem bliźniaczek Olsen pozostaje komedia Czy to ty, czy to ja?, z Kirstie Alley i Stevem Guttenbergem w rolach głównych. Gdy w wieku 14 lat zasiadły na kanapie programu "Today Show", zapytane o swój szaleńczo napięty grafik i nieustanną pracę od bardzo wczesnego wieku, Ashley odparła z pełnym przekonaniem, patrząc się na siostrę: "Mamy bardzo dużo zabawy, robiąc to, co robimy. Gdyby tak nie było, przestałybyśmy". 

Zobacz też: Heath Ledger był młody, utalentowany i miał Hollywood u swoich stóp...

Dziś słynne bliźniaczki wyznaczają bardzo wyraźną granicę pomiędzy ich życiem zawodowym a prywatnym. Odsunęły się od show-biznesu, a media starają się respektować tę decyzję. Po drodze do tego miejsca wydarzyło się jednak kilka rzeczy, które stały się "pożywką" dla prasy. 

Zanim siostry ogłosiły koniec kariery, próbowały zerwać z wizerunkiem słodkich nastolatek. Na tyle im się to udawało, że prasa zaczęła podejrzewać obie siostry o uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Na wielkich galach wszyscy patrzyli na wygląd aktorek, komentując, że są zbyt chude i nie wyglądają na swój wiek.

Mary-Kate w 2004 roku przyznała się zresztą do anoreksji, jednak to nie uciszyło plotek o zażywaniu narkotyków. Co więcej, podejrzewano, że właśnie ona doprowadziła do śmierci aktora Heatha Ledgera. Według nieoficjalnych informacji para miała romans, a gdy Olsen zdecydowała się rozstać, Ledger wpadł w głęboką depresję, w wyniku czego zażył śmiertelną dawkę.

Mary-Kate stanowczo wszystkiemu zaprzeczyła, twierdząc, że byli tylko przyjaciółmi, jednak nieoficjalnie policja ustaliła, że gosposia aktora, która znalazła jego ciało, najpierw zadzwoniła do Olsen, a dopiero potem na policję. Sprawa ta została umorzona.

Ashley i Mary-Kate Olsen, 2008 rok

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, siostry Olsen
Fot. EAST NEWS

Mary-Kate i Ashley Olsen: jak dziś wygląda ich życie? Rozwód ze skandalem w tle 

W ostatnich latach Mary-Kate i Ashley udzielają się wyłącznie w tematach związanych z modą i ich marką The Row, którą stworzyły w 2006 roku, a o życiu prywatnym sióstr wiadomo niewiele. Nie mają kont w mediach społecznościowych, a wychodząc na ulicę, starają się jak najbardziej wtopić w tłum, ubierając obszerne płaszcze i ciemne okulary. Po tym, jak przeprowadziły się z Los Angeles do Nowego Jorku na studia, prawdopodobnie ich temat nie pojawiłby się na nowo w prasie, gdyby nie skandaliczny rozwód Mary-Kate Olsen i Oliviera Sarkozy'ego, brata byłego prezydenta Francji.

Byli małżonkowie zaczęli spotykać się w 2012 roku, ale ze względu na różnicę statusu i wieku, nikt nie dawał im szans. W 2015 roku byli już po ślubie, jednak jak twierdzą różni informatorzy, w ich związku od początku nie brakowało skandali i awantur, dlatego rozstanie było jedynie kwestią czasu.

Jak donosiły media, para nie rozstała się polubownie. Sarkozy naruszył warunki umowy przedślubnej, eksmitując Olsen z ich wspólnego mieszkania. Sprawą zajął się sąd.

Czytaj też: Elizabeth Olsen wychowała się w cieniu słynnych bliźniaczek Olsen. Nie chciała na nich budować swojej kariery!

Film dokumentalny „The Twins”

W czerwcu tego roku siostry Olsen skończyły 36 lat. Kilka dni po ich urodzinach, reżyserka Zara Meerza wydała swój najnowszy dokument pt. "The Twins", który nie tyle opowiada o życiu sióstr Olsen w typowej dla tego rodzaju filmów chronologii, ile jest dla nich laurką i podziękowaniem. Dziś na myśl o Mary-Kate i Ashley, u ich fanów, którzy dorastali razem z nimi, pojawia się nostalgia i tęsknota za dzieciństwem, a także wdzięczność za ukazanie siostrzeństwa i wsparcia, w taki sposób, w jaki zrobiły to słynne bliźniaczki. 

Jak ułożyło się życie popularnych bliźniaczek, czym się dziś zajmują i czy mocno się zmieniły? Zobaczcie nasze wideo. 

Ashley Olsen, listopad, 2021 r. 

Trudne dzieciństwo, kłopoty z prawem i nieudane związki. Tak wygląda życie bliźniaczek Olsen
Fot. Rex Features/East News

Ashley i Mary-Kate Olsen, 2019 rok

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, siostry Olsen
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Mary-Kate i Ashley Olsen, film „Czy to ty, czy to ja?”

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, siostry Olsen
Fot. Mat. Prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.