URODZINY GWIAZD

Trudne dzieciństwo, kłopoty z prawem i nieudane związki. Tak wygląda życie bliźniaczek Olsen

Czym zajmują się dzisiaj? Właśnie skończyły 36 lat

Ksenia Krasko 13 czerwca 2022 17:51

W latach 90. ich popularność sięgnęła szczytu. Siostry Mary-Kate i Ashley Olsen zadebiutowały na małym ekranie, gdy miały zaledwie... dziewięć miesięcy. Widzowie z miejsca pokochali te dwie uśmiechnięte blondynki, które kojarzyły się z uroczymi komediami familijnymi. Jednak po angażach w kilkunastu filmach i serialach, a także trudnym etapie dojrzewania, siostry Olsen zrezygnowały z kariery filmowej i zajęły się czymś zupełnie innym. Jak ułożyło się ich życie po rozstaniu z show-biznesem?

Dziś gwiazdy obchodzą swoje 36. urodziny.

Mary-Kate i Ashley Olsen: dziecięce gwiazdy, które mierzyły się z traumami

W wieku trzech miesięcy grały w reklamach, a w wieku dziewięciu miesięcy dołączyły do obsady serialu Pełna chata, w którym grały na zmianę rolę najmłodszej córki głównego bohatera. Z produkcją były związane przez osiem lat. Jednak najsłynniejszym filmem bliźniaczek Olsen pozostaje komedia Czy to ty, czy to ja?, z Kirstie Alley i Stevem Guttenbergem w rolach głównych.

Zanim słynne bliźniaczki ogłosiły koniec kariery, próbowały zerwać z wizerunkiem słodkich nastolatek. Na tyle im się to udawało, że prasa zaczęła podejrzewać obie siostry o uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Na wielkich galach wszyscy patrzyli na wygląd aktorek, komentując, że są zbyt chude i nie wyglądają na swój wiek.

Zobacz też: Zamiast wybiegu XVII-wieczny zamek. Siostry Olsen zrobiły pokaz mody pod Paryżem

Mary-Kate w 2004 roku przyznała się zresztą do anoreksji, jednak to nie uciszyło plotek o zażywaniu narkotyków. Co więcej podejrzewano, że właśnie ona doprowadziła do śmierci aktora Heatha Ledgera. Według nieoficjalnych informacji, para miała romans, a gdy Olsen zdecydowała się rozstać, Ledger wpadł w głęboką depresję, w wyniku czego zażył śmiertelną dawkę.

Mary-Kate stanowczo wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że byli tylko przyjaciółmi, jednak nieoficjalnie policja ustaliła, że gosposia aktora, która znalazła jego ciało, najpierw zadzwoniła do Olsen, a dopiero potem na policję. Sprawa ta została umorzona.

Ashley i Mary-Kate Olsen, 2008 rok

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, siostry Olsen
Fot. EAST NEWS

Mary-Kate i Ashley Olsen: co robią dziś?

W ostatnich latach Mary-Kate i Ashley udzielają się wyłącznie w tematach związanych z modą i ich marką The Row, a o życiu prywatnym sióstr wiadomo niewiele. Zapewne tak by zostało, gdyby nie skandaliczny rozwód Mary-Kate Olsen i Oliviera Sarkozy'ego, brata byłego prezydenta Francji.

Byli małżonkowie zaczęli spotykać się w 2012 roku, ale ze względu na różnicę statusu i wieku, nikt nie dawał im szans. W 2015 roku byli już po ślubie, jednak jak twierdzą różni informatorzy, w ich związku od początku nie brakowało skandali i awantur, dlatego rozstanie było jedynie kwestią czasu.

Jak donosiły media, para nie rozstała się polubownie. Sarkozy naruszył warunki umowy przedślubnej, eksmitując Olsen z ich wspólnego mieszkania. Sprawą zajął się sąd.

Obecnie siostry Olsen mają 36 lat, ale fani zgodnie twierdzą, że wyglądają na starsze. Jak ułożyło się życie popularnych bliźniaczek i czym się dziś zajmują? Zobaczcie nasze wideo. 

Ashley i Mary-Kate Olsen, 2019 rok

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, siostry Olsen
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Mary-Kate i Ashley Olsen, film „Czy to ty, czy to ja?”

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, siostry Olsen
Fot. Mat. Prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.