Elizabeth Olsen, premiera filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, Los Angeles, Kalifornia, 02.05.2022 rok
Fot. Jon Kopaloff/WireImage
NIEZWYKŁE HISTORIE

Elizabeth Olsen wychowała się w cieniu słynnych bliźniaczek Olsen. Nie chciała na nich budować swojej kariery!

Ludzie pokochali ją za rolę potężnej Scarlet Witch w uniwersum Marvela!

Karol Sowa 1 lipca 2022 20:02
Elizabeth Olsen, premiera filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, Los Angeles, Kalifornia, 02.05.2022 rok
Fot. Jon Kopaloff/WireImage

Elizabeth Chase Olsen urodziła się 16 lutego 1989 roku w Sherman Oaks. Ma norweskie i angielskie pochodzenie. Jej siostrami są słynne bliźniaczki Mary Kate i Ashley Olsen. Poza nimi ma również brata o imieniu Trent oraz dwójkę przyrodniego rodzeństwa - Courtney Taylor i Jake'a Olsenów. Nigdy nie chciała być postrzegana jako trzecia siostra Olsen, ani mieć taryfy ulgowej na castingach. Z tego powodu walczyła o siebie sama pod imionami Elizabeth Chase. Samodzielność i ciężka praca przyniosły oczekiwane owoce. „Były chwile, kiedy moje siostry zawsze były zauważane, siedziałam z nimi w samochodzie i naprawdę mnie to przerażało", mówiła. Jak wyglądało jej życie w cieniu słynnych sióstr?

Kim jest Elizabeth Olsen? 

Całe rodzeństwo wychowali rodzice – David i Jarnette Olsenowie. Ich matka z zawodu jest menadżerem osobistym, natomiast ojciec deweloperem i bankierem. Z czasem jednak się rozwiedli. Mała Elizabeth już jako dziecko wiedziała co chce robić w przyszłości. Kiedy chodziła do szkoły Campbell Hall School wystąpiła w filmie pod tytułem „Jak uratowano Dziki Zachód”. Wtedy na planie filmowym towarzyszyła swoim siostrom! „Były chwile, kiedy moje siostry zawsze były zauważane, siedziałam z nimi w samochodzie i naprawdę mnie to przerażało (…) To było szaleństwo!”, mówiła filmowa Scarlet Witch. Elizabeth Olsen stwierdziła, że nie chce budować swojej kariery na bliźniaczkach. Z tego powodu na castingach podpisywała się jako Elizabeth Chase (jej drugie imię). „Miałam 10 lat i myślałam o pójściu na casting, jednak zdałam sobie sprawę, że to nie dla mnie. Musiałabym opuścić treningi sportowe, lekcje tańca i inne dodatkowe zajęcia w szkole. Poza tym z jakiegoś powodu nie chciałam być kojarzona z Mary-Kate i Ashley.  Wydaje mi się, że już wtedy rozumiałam, czym jest nepotyzm. Wiedziałam, że na coś nie zasłużyłam, więc mi to przeszkadzało. Myślałam wtedy, że kiedy zostanę aktorką to będą znana jako Elizabeth Chase", mówiła. 

Zawsze czułam się tak, jakbym była dzieckiem, a Ashley i Mary-Kate kobietami. I tak w sumie jest nadal (...) Stawiam je sobie za wzór", dodała. W innej rozmowie powiedziła: Nigdy nie rozmawiałyśmy o sławie i karierze, ale uczę się na ich przykładzie. Moje siostry dbają o swoją prywatność i każdego dnia naprawdę ciężko pracują (...) Ludziom wydaje się, że tylko jeżdżą po świecie i imprezują, ale w rzeczywistości codziennie siedzą w biurze i robią interesy. Mają na głowie mnóstwo spraw. Podziwiam je, bo ja bym tak nie umiała. Powtarzają mi cały czas, że powinnam robić w życiu to, co sprawia mi największą przyjemność i zawsze dawać z siebie wszystko, ale nie udzielają konkretnych rad i nie mówią mi, jaką rolę wybrać i w którą stronę pójść", czytamy. 

Od najmłodszych lat uczestniczyła w lekcjach baletu i śpiewu. W 2000 roku zdecydowała, że spróbuje swoich sił w castingu do „Małych agentów”, jednak nie dostała tam żadnej roli. Gdy zakończyła szkołę średnią, poszła do New York Universtyu’s Tisch School of the Arts. W 2009 roku spędziła cały semestr w Rosji. W ramach programu MATS w Eugene O'Neill Theatre Center pojechała do Moskiewskiej Szkoły Teatralnej. Po zakończeniu tej przygody dostała tytułową rolę w dramacie „Martha Marcy May Marlene”. Za to wcielenie otrzymała bardzo dużo nagród oraz nominacji. Jej kariera powoli zaczęła nabierać tempa. Pojawiła się na okładkach wielu prestiżowych magazynów, takich jak: „Glamour” czy „Nylon Magazine”. 

2011 rok był dla niej bardzo ważny. Wyjechała wtedy do Nowego Orleanu, gdzie został nakręcony film pod tytułem „Oldboy. Zemsta jest cierpliwa". Po udziale w tej produkcji otrzymała nominację do nagrody BAFTA. Z czasem dostawała coraz więcej propozycji.  

Dla Elizabeth Olsen przełomem w karierze aktorskiej było pojawienie się w produkcjach Marvela. Ciekawe jest to, że była ona brana pod uwagę do roli Sharon Carter w filmie „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”. Ostatecznie powierzono jej wykreowanie postaci Wandy Maximoff (zwanej również jako Scarlet Witch). Z czasem pojawiła się w filmie „Avengers: Czas Ultrona". U jej boku mogliśmy oglądać Aarona Taylor-Johnsona z którym wcześniej występowała w „Godzilli". Niedawno zagraliśmy małżonków, a teraz będziemy rodzeństwem (...) Uwielbiam Aarona, jego rodzinę, jego dzieci. To wspaniale, że będziemy znów razem grać. Nie mogę się już doczekać. Czuję, że to będzie naprawdę dobra zabawa", mówiła ulubienica widzów. Po podpisaniu umowy z Marvel Studios była zmuszona odrzucić udział w „Gwiezdnych wojnach: Przebudzenie Mocy”. Jej życie zawodowe zaczęło się powoli układać. 

Rozkochała w sobie fanów Marvela. Po ostatniej części Avengersów dostała rolę w serialu, który był poświęcony jej bohaterce. W maju tego roku wystąpiła u boku Benedicta Cumberbatcha w „Doctor Strange w multiwersum obłędu”. Podczas promocji filmu jeden z dziennikarzy zapytał: „Dlaczego jesteś o wiele milsza od swoich sióstr?". W odpowiedzi usłyszał: „Ponieważ przeszkadzaliście im całe życie".

W życiu zawodowym próbowała również swoich sił jako modelka. Wzięła udział w licznych sesjach zdjęciowych zarówno do magazynów, jak i katalogów. Nie można pominąć faktu, że wystąpiła u boku Winony Ryder w reklamie H&M.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katarzyna Cichopek wydała oświadczenie w sprawie rodziny! Ma ważny apel

Ashley Olsen, Elizabeth Olsen i Mary- Kate Olsen, 2011 rok

Elizabeth Olsen
Fot. Jamie McCarthy/WireImage for Nylon Magazine

Elizabeth Olsen, 2011 rok

Elizabeth Olsen
Fot. Thomas Concordia/WireImage for Target

Elizabet Olsen i Robbie Arnett: Historia miłości 

Jej życie zawodowe rozkwitało. A jak wyglądała jej codzienność poza planem? Była w poważnym związku z Boydem Holbrookiem, jednak ich miłość nie przetrwała próby czasu. W 2019 roku zaręczyła się muzykiem – Robbie Arnettem. Warto przypomnieć, że poznali się w 2017 roku. Pojawili się również podczas gali wręczenia nagród Emmy. Wtedy zaskoczyli nie jedną osobę. W 2019 roku media informowały o ich zaręczynach. Dwa lata później okazało się, że para wzięła ślub! „Pobraliśmy się potajemnie, a później mieliśmy jeszcze jeden ślub. W obu przypadkach było to przed covidem", mówiła filmowa Wanda Maximoff w programie „The Jess Cagle Show". Jednak aktorka bardzo stara się chronić swojej prywatności, przez co niewiele wiadomo o szczegółach ich relacji. 

CZYTAJ TEŻ: Śpiewała z Mezem, a potem zniknęła. Teraz Kasia Wilk postanowiła powrócić do show-biznesu! Co się u niej zmieniło? 

Elizabeth Olsen, 2022 rok

Elizabeth Olsen
Fot. David M. Benett/Dave Benett/WireImage

Elizabeth Olsen i Benedict Cumberbatch, 2022 rok.

Elizabeth Olsen
Fot. Noam Galai/Getty Images for Disney

Elizabeth Olsen, premiera filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, Los Angeles, Kalifornia, 02.05.2022 rok

Elizabeth Olsen, premiera filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, Los Angeles, Kalifornia, 02.05.2022 rok
Fot. Jon Kopaloff/WireImage

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.