EN_00948870_2180, Kasia Wilk, 2011 rok
Fot. Wojciech Olszanka/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Śpiewała z Mezem, a potem zniknęła. Teraz Kasia Wilk postanowiła powrócić do show-biznesu! Co się u niej zmieniło?

Będzie uczestniczką najnowszej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo"!

Olga Figaszewska 1 lipca 2022 18:58
EN_00948870_2180, Kasia Wilk, 2011 rok
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Szturmem podbiła serca słuchaczy, stała się gwiazdą polskiej sceny, a jej piosenki nuciła cała Polska. W pewnym momencie wokalistka wycofała się z show-biznesu, ale nigdy nie porzuciła swojej pasji i największej miłości – muzyki. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że po wielu latach przerwy powróci do świata mediów. Kasia Wilk będzie uczestniczką najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo"!

Kasia Wilk – kariera


Muzyka towarzyszyła jej od zawsze. Tata gra na akordeonie, a mama śpiewała w chórze kościelnym. „Zamiłowanie do muzyki zaszczepili we mnie rodzice, jestem córką niespełnionego akordeonisty, który nie miał środków na skończenie szkoły, a podobno świetnie grał. Niestety sytuacja zmusiła go do porzucenia nauki na rzecz pracy w gospodarstwie, na szczęście nigdy nie stracił radości z obcowania z muzyką”, mówiła w rozmowie z Poznańskim Prestiżem. Rodzicom udało się zaszczepić w córce miłość i pasję do tworzenia. Zależało im na tym, by kształciła się w tym kierunku. Wiedzieli, że posiada ogromny dar, którego nie należy markować. 

Kasia Wilk swój talent szlifowała w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lubinie w klasie gitary. Następnie kończyła Policealne Studium Piosenkarskie. Udowadniała na każdym kroku, że świetnie odnajduje się w przeróżnych gatunkach muzycznych: gospel, soul, reggae, funky.

ZOBACZ TEŻ: Babcia Barona trafiła do domu opieki w Skolimowie. Jest znaną aktorką

Kasia Wilk, 2006 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

O swoich muzycznych początkach mówiła: „Za szybko uciekły, przeleciały przez palce, nie zdążyłam ich zarejestrować ani niczego przemyśleć, żyłam chwilą i nie zastanawiałam się nad konsekwencjami. Dobrze się stało, że byłam za plecami Jacka Mejera, dzięki czemu przyglądałam się show-biznesowi z bezpiecznej odległości, oswajałam się”. 

Na jej koncie zaczęły pojawiać się liczne wyróżnienia i nagrody. Do tych najważniejszych należą: Grand Prix Stare po nowemu, Ogólnopolski Festiwal im. Anny Jantar, drugie miejsce podczas Debiutów na Festiwalu w Opolu. Współpracowała z wspaniałymi twórcami sceny muzycznej: Kayah czy Adamem Sztabą. Utwór, który nagrała wspólnie z Mezem pt. „Ważne” nuciła cała Polska, a płyta okazała się sukcesem. To zaowocowało nowymi propozycjami, projektami i koncertami, na których Kasia Wilk czarowała swoim wokalem. 

Artystka nabrała wiatru w żagle. W 2008 roku rozpoczęła swoją karierę solową, a na rynku pojawiła się jej płyta Unisono. „Ta płyta była walką o własny okręt, o własne nazwisko, reputację, tożsamość i autonomię. To sprawdzian dla mojego artystycznego jestestwa, sprawdzian słuszności podjętych decyzji. Walczyłam o własny styl, szukałam go i kształtowałam się jako niezależna artystka”, mówiła w Poznańskim Prestiżu o tworzeniu premierowego krążka. Kasia Wilk zachwycała na festiwalu w Sopocie czy Eska Music Awards. Artystka zajęła 3. miejsce na konkursie Superpremier na 48. Festiwalu w Opolu. Nie mówiła ostatniego słowa.

Nic dziwnego, że magazyn „Machina” umieścił ją w 2010 roku na liście 50 najlepszych polskich wokalistek.

SPRAWDŹ TEŻ: Wygrała w Big Brotherze pół miliona złotych. Co 21 lat po show robi Marzena Wieczorek?

Kasia Wilk, Mezo, 2005 rok,  42 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2005
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Kasia Wilk i Mezo, 42. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, Opole, 2005 rok

Kasia Wilk, 2010 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Kasia Wilk, 2010 rok

Drugiego albumu, pt. Drugi raz, fani wokalistki doczekali się w 2011 roku. Do tworzenia muzyki zawsze inspirowały ją historie napotykanych osób. W tej twórczości każdy znajdzie cząstkę siebie, bo Kasia Wilk opisuje prawdziwe historie. „Jestem obserwatorką wrażliwą na ludzkie historie”, mówiła.

Z biegiem czasu, artystka usunęła się w cień ale nigdy nie przestała nigdy tworzyć i śpiewać. Współpracowała ze Sławkiem Uniatowskim, brała udział w koncertach charytatywnych i widowiskach. Operacja kolana na pewien czas wstrzymała jej plany. W 2019 roku gwiazda poddała się zabiegowi. W wywiadach podkreślała, że muzyka pozwala jej zachować pozytywne myślenie i nie poddawać się. „Wygląda na to, że normalny, planowany zabieg kolana zmienił się w skomplikowaną operację. Zakładam, że będę żyć. (śmiech) Chwilowo ta sytuacja wyklucza mnie z życia i poruszania się, jednak mam nadzieję, zaśpiewać planowany koncert za kilka dni w Warszawie. Organizujemy scenę tak, żebym mogła bezpiecznie wystąpić. Mimo wszelkich przeciwności muszę dbać o zdrowie psychiczne, w czym pomaga mi koncertowanie” zwierzała się w Plejadzie.

Teraz gwiazda powraca! Jesienią będziemy mogli ją oglądać w najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo". Kasia Wilk planuje zaprezentować swoim fanom kolejny materiał! Od pewnego czasu przygotowuje specjalną niespodziankę dla swoich fanów. „Szykuję płytę, nawiązałam współprace z genialnymi producentami, więc ten materiał, nad którym pracowałam latami, zostanie odświeżony, powstaną też nowe, ostre rzeczy. Po pandemii niczego się nie boję”, zdradziła pod koniec 2021 roku w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Kasia Wilk, 2018 - Sopot, Sopot TOP Of The TOP Festival, 2018
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Kasia Wilk, Sopot TOP Of The TOP Festival, 2018 rok

Kasia Wilk – jak dziś wygląda jej życie

Kasia Wilk jest niesamowitą kobietą o wielkim sercu. Artystka niesie dobrą energię i uśmiech. Od lat angażuje się w pomoc, akcje charytatywne. Jest też ambasadorką Drużyny Szpiku. „Osoba publiczna ma większą siłę przekazu, jest widoczna i może głośno mówić, pomaga dostrzegać, uświadamia i przyciąga. To powód wynikający z poczucia obowiązku, innymi powodami są te osobiste, autoterapia, poczucie wewnętrznego wzbogacania się poprzez pomaganie i dostrzegania jakości własnego życia, uczenia pokory i wyzbycia się myślenia o rzeczach materialnych lub problemach zupełnie nieistotnych. Pomagam chorym, a chorzy pomagają mnie”, mówiła w Poznańskim Prestiżu.

Niedawno wokalistka spełniła swoje marzenie i stworzyła własną markę IceWolf! W jej asortymencie znajdziemy stroje kąpielowe i akcesoria dla kobiet. „Na samą myśl, że jeszcze rok temu pewne marzenia i plany zrodzone z czystej potrzeby posiadania czegoś dla siebie, stały się daleko idącymi realnymi realizacjami, powodują taką oto zadowoloną osobę. Mój projekt dla morsujących kobiet  właśnie ma swoją premierę. Trzymajcue kciuki za @icewolf.pl”, pisała pod koniec 2021 roku na swoim Instagramie.

Idea marki opiera się na potrzebach kobiet i działa w duchu body positive i eco friendly. Produkty są produkowane w małych szwalniach szanujących pracę każdego podzespołu. „Według nas powstał strój idealny do zimowych kąpieli, jedyny taki na rynku i na wyciągniecie ręki”, czytamy na stronie IceWolf.

Kasi Wilk życzymy wszystkiego co najlepsze! Mamy nadzieję, że w najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo" wypadnie jak najlepiej. Trzymamy kciuki! 

Źródło: Poznański Prestiż, Plejada, Dzień Dobry TVN, Ice Wolf

ZOBACZ TEŻ: Dzieciństwo pełne traum, oskarżenia o molestowanie. Kevin Spacey ze szczytu spadł na dno

Kasia Wilk, Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019.
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Kasia Wilk, Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.