Oszczędzaj plastik z Lirene Jestem ECO
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Wymienne wkłady i kartonik z makulatury… Tak ekologicznych kosmetyków jeszcze w Polsce nie było!

Marka Lirene rewolucjonizuje rynek.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 7 kwietnia 2021 09:31
Oszczędzaj plastik z Lirene Jestem ECO
Fot. mat. prasowe

Czy wystarczy czytać składy i unikać „podejrzanych” substancji, by móc powiedzieć, że używa się ekologicznych kosmetyków? Modne słówko „EKO” zdominowało półki drogerii, ale często jest tylko marketingowym chwytem. Na co zwracać uwagę? Jakie działania dobre dla planety obserwujemy na rodzimym rynku kosmetycznym?

Oczywistością jest już rezygnacja z testowania na zwierzętach, coraz więcej z nas poszukuje także wegańskich formuł, unikając takich substancji jak miód, pyłek pszczeli etc. Chętnie sięgamy po kosmetyki z ekstraktami roślinnymi, zwłaszcza, że wiele z nich ma silne działanie antyoksydacyjne. Jeszcze więcej oferuje swoim klientkom marka Lirene, która nadaje zupełnie nowe znaczenie pojęciu "ekologiczne kosmetyki"...

Eko-rewolucja z Lirene Jestem ECO

Nowa linia kosmetyków Lirene Jestem ECO jest wynikiem bardzo kompleksowego podejścia do dbania o środowisko w segmencie beauty. Przemyślane składy, oparte na roślinnych pędach, kiełkach i pąkach (wielokrotnie bogatszych w składniki aktywne niż dojrzałe rośliny), są tu puntem wyjścia dla szerszych działań w duchu less waste.

Oszczędzaj plastik z Lirene Jestem ECO
Fot. mat. prasowe

Wegańskie formuły, wyróżniające się co najmniej 96-procentową zawartością składników naturalnego pochodzenia, zamknięto w rewolucyjnych opakowaniach. Po raz pierwszy w Polsce, w drogeriach pojawił się krem do twarzy w formie wymiennego wkładu. Słoiczek kupujemy tylko raz, a po zużyciu produktu w opakowaniu umieszczamy nowy wkład. Linia Jestem ECO pozwala marce Lirene zaoszczędzić aż 1500 kg plastiku rocznie!

Jesteś ciekawa, jaka w tym zasługa każdej konsumentki? Dzięki akcji "Policz się z plastikiem", każda z nas może sprawdzić, ile surowców pomoże zaoszczędzić, podając tylko częstotliwość zakupu kosmetyków do twarzy.

Oszczędzaj plastik z Lirene Jestem ECO
Fot. mat. prasowe

To jeszcze nie wszystko! Wielorazowe słoiczki opracowane w duchu refill  to tylko jedna pozycja na długiej liście proekologicznych działań Lirene. Wiedziałyście, że produkcja kosmetyków tej marki zasilana jest wyłącznie tzw. zieloną energią ze źródeł odnawialnych? Zauważyłyście, że zrezygnowano z owijania kartoników w dodatkową warstwę celofanu?

Ponadto, wszystkie komponenty opakowań linii Jestem ECO przeznaczone są do recyklingu. Wielorazowe słoiczki powstają z biotworzywa częściowo produkowanego z trzciny cukrowej. Z kolei pudełka kosmetyków wytwarzane są z papieru wykonanego w 90 proc. z makulatury. Pozostałe 10 proc. pochodzi ze zrównoważonych upraw lasów z certyfikatem FSC.

Wybierając nową linię Lirene, możesz być pewna, że dbasz nie tylko o naturalną i bezpieczną pielęgnację swojej skóry, ale także pomagasz spowolnić zmiany klimatu. Mamy nadzieję, że za kilka lat pionierska strategia marki stanie się standardem branży kosmetycznej!

Materiał powstał z udziałem marki Lirene.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.