Czy są lepsze od zwykłych?
Fot. STOCK ADOBE
ZE ŚWIATA URODY

Oto naturalne alternatywy dla antyperspirantów!

Czy są tak samo skuteczne?

Marta Baran 8 czerwca 2019 09:30
Czy są lepsze od zwykłych?
Fot. STOCK ADOBE

Antyperspiranty to niezastąpiona rzecz podczas upałów, wysiłku fizycznego, ale i na co dzień. Jednak coraz częściej głośno mówi się o ich negatywnych właściwościach. Wszystko za sprawą związków glinu, obecnych w  preparatach. Chociaż naukowcy twierdzą, że substancje te nie mają większego wpływu na naszą skórę czy cały organizm, często możemy się spotkać z kosmetykami w stu procentach naturalnymi. Które są lepsze?

Naturalne dezodoranty - czy warto?

Dezodoranty o naturalnym składzie maja inne właściwości niż antyperspiranty. Przede wszystkim nie hamują pocenia a jedynie delikatnie niwelują nieprzyjemny zapach. Ich zadaniem jest również „nauczenie” skory, jak radzić sobie z potem.

A może ałun?

Inną alternatywą dla pełnych związków chemicznych antyperspirantów może być ałun. Jest to kryształ, który w swym składzie ma glin, dlatego decydując się na ten kosmetyk nie wyeliminujemy związku chemicznego z naszego rytuały pielęgnacyjnego.

Ważna jest dieta

Produkty zastępujące znane nam z drogerii antyperspiranty musza przede wszystkim stawić czoła jednemu zarzutowi: nie hamują pocenia. To oznacza, ze stosując naturalne produkty nie do końca osiągniemy oczekiwań efekt. Co z osobami, które charakteryzują się nadmierna potliwością ale chcą przejść na naturalne kosmetyki?

W imię zasady jesteś tym co jesz, warto pamiętać, że nasza dieta ma ogromny wpływ również na pocenie.  Należy wyeliminować żywność modyfikowana genetycznie i regularnie oczyszczać organizm z toksyn. Dobrym sposobem będzie również picie dużej ilości wody.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Schmidt's Naturals (@schmidtsnaturals)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!