planeta-ziemia-ava
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Małe kroki, które mogą uratować Ziemię, a jednocześnie zadbają o twoją skórę

To, co dobre dla natury, jest dobre również dla nas

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 8 października 2021 13:59
planeta-ziemia-ava
Fot. materiały prasowe

Kosmetyki produkowane w zgodzie z naturą dziś są absolutną koniecznością i pierwszym wyborem świadomych kobiet. Laboratorium Kosmetyczne AVA udowadnia, że można produkować świetnie kosmetyki nie degradując przy okazji środowiska naturalnego.

planeta-ziemia-ava
Fot. materiały prasowe

Nowa linia kosmetyków Planeta Ziemia w modelowy sposób łączy w sobie troskę o ekosystem i o naszą skórę. W przypadku Laboratorium Kosmetycznego AVA to nic nowego, bo od początku istnienia marki jej motto brzmiało: “W zgodzie z naturą”. Jednak z okazji swojego 60–lecia firma poszła na całość, nie godząc się na żadne kompromisy.

Planeta Ziemia doskonale dba o skórę

Nowe kosmetyki Laboratorium Kosmetycznego AVA mają wyjątkowe działanie pielęgnacyjne. Głównym składnikiem aktywnym serii jest ekstrakt z liści rambutanu. Stanowi on naturalną alternatywę dla retinolu, gdyż wpływa na prawidłowe ułożenie włókien kolagenu i elastyny w skórze, zapobiegając ich degradacji. Posiada zatem niezwykłe właściwości odmładzające.

planeta-ziemia-ava
Fot. materiały prasowe

Surowiec do produkcji ekstraktu jest absolutnie bezpieczny, pochodzi z monitorowanych upraw, a do jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie organiczne, certyfikowane liście.

Planeta Ziemia to pielęgnacja kompleksowa

W serii Planeta Ziemia znajdziemy kosmetyki, które wypełnią rytuał pielęgnacyjny naszej skóry. Mamy tu więc: liftingujący i wygładzający krem na dzień (38,90 zł/50 ml) o wyjątkowych właściwościach odmładzających, odbudowujący krem na noc (37,90 zł/50 ml) o silnym działaniu ujędrniającym i regenerującym, skoncentrowane serum olejowe z pestek baobabu (38,90 zł/30 ml), które działa odżywczo, przeciwzmarszczkowo i antyoksydacyjnie – świetnie uzupełni więc poranną i wieczorną pielęgnację oraz wygładzający krem pod oczy (33,90 zł/15 ml), który poprawia nawilżenie i redukuje zmarszczki.

Kosmetyki linii Planeta Ziemia od Laboratorium Kosmetycznego AVA skutecznie nawilżają, zatrzymują procesy starzenia i przywracają jędrność skórze

Laboratorium Kosmetyczne AVA w trosce o planetę

W recepturach wszystkich kosmetyków linii Planeta Ziemia są tylko naturalne i wegańskie składniki. 99% z nich ma certyfikat COSMOS ECOCERT. Są przy tym biodegradowalne i nie wpływają negatywnie na stan lasów, mórz i oceanów. Przy produkcji kosmetyków Laboratorium Kosmetyczne AVA postawiło też na mniejsze zużycie wody i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Opakowania produktów nie zawierają plastiku! Marka postawiła na szklane słoiki i butelki, oraz na kartoniki z certyfikatem FSC. Nakrętki opakowań w 30% zrobione są z trocin, co jest doskonałym przykładem praktycznego i przemyślanego upcyklingu.

planeta-ziemia-ava
Fot. materiały prasowe

Laboratorium Kosmetyczne AVA - o marce słów kilka

Laboratorium Kosmetyczne AVA w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Jest jedną z najstarszych polskich prywatnych firm kosmetycznych. Zawsze kierowała się mottem „W zgodzie z naturą” i stawiała na ekologiczne rozwiązania na długo przed tym, gdy stało się to wiodącym trendem wśród firm beauty. AVA była pierwszą polską marką, która otrzymała certyfikat ECOCERT (już w 2008 roku).  Kosmetyki AVA bazują na organicznych i naturalnych surowcach roślinnych, które pochodzą z monitorowanych plantacji. Również ich sprzedaż, przetwarzanie i transport odbywają się z poszanowaniem zasad zrównoważonej produkcji, praw człowieka i fair-trade.  Wyróżnikiem marki są hypoalergiczne formuły. Kosmetyki opracowywane są przez doświadczonych specjalistów, również we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. Korzystając z możliwości współczesnej biotechnologii marka daje nam to, co w naturze najlepsze.

planeta-ziemia-ava
Fot. materiały prasowe

Kupuj odpowiedzialnie

Stworzenie serii kosmetyków Planeta Ziemia to tylko jeden z wielu kroków, które Laboratorium Kosmetyczne AVA podejmuje z myślą o ludziach i ekologii. Marka współpracuje z proekologiczną fundacją ECO4LIFE – przekazując jej 1% ze sprzedaży kosmetyków. W swoich social mediach zachęca też do wspólnego podejmowania kroków dobrych dla Ziemi, takich jak ograniczanie zużycia plastiku, do recyklingu czy do używania wielorazowych toreb. Bo nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko.

Więcej informacji znajdziesz na ava-laboratorium.pl, a produkty firmy możesz kupić na ava-kosmetyki.pl

Materiał postał z udziałem Laboratorium Kosmetycznego AVA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.