oslo-skin-lab
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Ma go 9 na 10 kobiet. Skąd się bierze cellulit i jak go zmniejszyć?

Pomarańczowa skórka jest jednym z twoich największych utrapień? Walcz z nią od wewnątrz!

Artykuł sponsorowany 19 lipca 2022 11:55
oslo-skin-lab
Fot. materiały prasowe

Regularnie uprawiasz sport, zdrowo się odżywiasz, wklepujesz w swoje ciało kremy wyszczuplające i ujędrniające, a twoja skóra na pośladkach i udach nadal ma nierówną, grudkowatą strukturę i jest mało elastyczna? Z cellulitem niełatwo wygrać. A walczyć należy, bo to nie tylko problem natury estetycznej, ale również zdrowotnej - często wynika on bowiem z dziedzicznych zaburzeń hormonalnych.

Cellulit - skąd się bierze?

Duży wpływ na jego rozwój ma też oczywiście niezdrowy styl życia: dieta uboga w witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe, brak ruchu, niedobór snu, stres, ekspozycja na słońce, palenie tytoniu czy picie alkoholu. Te wszystkie czynniki sprawiają, że w organizmie gromadzą się płyny i produkty przemiany materii. Bez zmiany nawyków nie ma więc co marzyć o pozbyciu się cellulitu. Szczególnie że jego widoczność zwiększa się wraz z wiekiem.

oslo-skin-lab
Fot. materiały prasowe

Według Anne Berit Eide, terapeutki skóry i dyrektorki generalnej Oslo Skin Care Clinic, dzieje się tak głównie z powodu spadku poziomu kolagenu w tkance łącznej będącej systemem podporowym skóry. Po 25. roku życia jego produkcja znacząco się zmniejsza. - Cellulit jest spowodowany przepychaniem się tkanki tłuszczowej przez tkankę łączną skóry, a im cieńsza i mniej elastyczna jest skóra, tym bardziej staje się on widoczny. Istnieje wiele zabiegów, które pomagają w jego redukcji. Jednak kluczowym czynnikiem w walce z cellulitem jest rozpoznanie jego przyczyny, by uniknąć nawrotów problemu - mówi ekspertka.

Cellulit - jak z nim walczyć?

Wtórują jej ekspertki z warszawskiej Skin Harmony Clinic - Martyna Szaniawska, założycielka kliniki, dermatolożka zafascynowana dermatochirurgią i medycyną estetyczną oraz Anna Rajch, kosmetolożka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mocno związana z topowymi markami dermokosmetycznymi i SPA. - Jeśli mówimy o redukcji widoczności objawów, musimy brać pod uwagę jedynie holistyczne, wielokierunkowe działania. Mam na myśli zbilansowaną dietę, ruch, masaże, technologie, ale również pielęgnację domową, bo tu naprawdę jesteśmy w stanie stworzyć skuteczną bazę do walki z cellulitem (...) Należy sobie zdać sprawę, że miejscowe stosowanie preparatów antycellulitowych ma bardzo ograniczone działanie. Jako wsparcie warto jednak sięgnąć po takie, które w składzie zawierają kofeinę, L-karnitynę, fosfatydylocholinę, algi, niektóre olejki eteryczne, wyciągi z ananasa czy dobrze nam znaną substancją anti-aging – kolagen, który ostatnio wiedzie prym w terapiach antycellulitowych - mówią ekspertki w wywiadzie dla Elle.pl. Przyznają, że ten ostatni przyjmowany doustnie ma znaczący wpływ na wygląd skóry objętej cellulitem.

Jak działa? - Włókna kolagenowe są składowymi tzw. macierzy zewnątrzkomórkowej. W momencie kiedy mamy do czynienia z cellulitem, macierz ulega zmianom i dochodzi w niej do „powstania bałaganu”, co osłabia naszą tkankę łączną i podskórną. Remedium staje się kolagen, który dostarczany do organizmu, przyczynia się do przywrócenia właściwej struktury macierzy pozakomórkowej, a tym samym znacznie redukuje widoczność cellulitu - tłumaczą Szaniawska i Rajch.

Również zdaniem Anne Berit Eide, powstawaniu pomarańczowej skórki najlepiej zapobiegać utrzymując produkcję kolagenu w skórze. - W Oslo Skin Care Clinic mamy bardzo dobre doświadczenia z doustnym suplementem kolagenowym The Solution™ od Oslo Skin Lab. Dzięki skanom skóry przeprowadzanych w naszych klinikach zauważyliśmy, że przyjmowanie go uelastycznia skórę, a nasze klientki twierdzą, że zauważają ogólną poprawę stanu skóry całego ciała - dodaje Eide.

The Solution™, czyli rozwiązanie

the-solution-oslo-skin-lab
Fot. materiały prasowe

The Solution™ marki Oslo Skin Lab zawiera tylko jeden składnik: hydrolizowany kolagen typu 1 o nazwie Verisol®. Nie ma w nim więc żadnych dodatków, tłuszczy i węglowodanów. Produkt jest neutralnym w smaku i zapachu kolagenem, który można dodać do ulubionego napoju lub posiłku. Opakowanie The Solution™ składa się z 28 wygodnych saszetek zawierających po 2,5 g bioaktywnego kolagenu w proszku.

Działanie suplementu kolagenowego The Solution™ od Oslo Skin Lab zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Przetestowano jej w podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo na 105 kobietach w wieku 24-50 lat. Wyniki wykazały, że regularne przyjmowanie The Solution™  przez okres 6 miesięcy, doprowadziło do wyraźnej poprawy stanu skóry u kobiet cierpiących na umiarkowany cellulit, zarówno u tych z nadwagą, jak i z normalną wagą.

Produkt oferowany jest w sklepie online marki Oslo Skin Lab, w dwóch wariantach – pojedynczego zakupu oraz członkostwa. To drugie rozwiązanie, czyli dołączenie do Klubu Oslo Skin Lab, daje szereg korzyści: 30% rabatu na każde zamówienie oraz bezpłatną dostawę. Nowe opakowanie dotrze prosto pod nasze drzwi co 4 tygodnie. Nie musimy nawet ponawiać zamówienia, a z członkostwa możemy w każdej chwili zrezygnować. Więcej informacji na temat Klubu Oslo Skin Lab znajdziesz tutaj.

To jednak nie wszystko! Marka Oslo Skin Lab i VIVA przygotowały specjalną ofertę - z kodem VIVA otrzymasz aż 50% zniżki na pierwsze opakowanie w ofercie członkostwa. Pożegnaj cellulit i powitaj piękną oraz jędrną skórę – zamów kolagen The Solution na www.osloskinlab.pl.

Materiał powstał z udziałem marki Oslo Skin Lab

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.