4organic
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Poczuj się komfortowo w swojej skórze!

Ten jeden kosmetyk może odmienić życie każdej kobiety...

Artykuł sponsorowany 12 czerwca 2019 15:01
4organic
Fot. Mat.prasowe

Poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest jednym z najważniejszych elementów naszego samopoczucia. Każda kobieta chce czuć się bezpieczna zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Dlatego postanowiliśmy porozmawiać z właścicielką i twórczynią marki 4organic - Magdaleną Szymanowską i dowiedzieć się, jakie produkty dają kobiecie poczucie bezpieczeństwa i komfortu każdego dnia...

Jest Pani właścicielką marki 4organic, jaki jest cel tej działalności? Dlaczego stworzyła Pani markę 4organic?

Marka powstała z myślą o każdej kobiecie i jej codziennych potrzebach. Od samego początku działalności firmy, naszą misją jest dbanie jednocześnie o piękno i zdrowie kobiet. Pamiętamy, że troska o nasze ciało i profilaktyka to podstawa. Chcemy nakłaniać kobiety do świadomych wyborów dotyczących pielęgnacji i higieny.

Dlatego właśnie stworzyła Pani wyjątkowe płyny do higieny intymnej 4organic?

Tak, była to odpowiedź na tysiące zapytań kobiet, które poszukiwały bezpiecznych, niepodrażniających produktów do higieny intymnej. Miałam problemy ze znalezieniem dobrych produktów dla siebie. Doskonale rozumiałam inne kobiety, które borykają się z podrażnieniami, alergiami, infekcjami, wiem, co jest ich przyczyną. Zależało mi, aby stworzyć płyny do higieny intymnej, które są naturalne i nieuczulające, czyli bezzapachowe i bezpieczne dla zdrowia. Jednocześnie, są pozbawione szkodliwych substancji i zbędnych wypełniaczy, posiadają certyfikat wiarygodnej, międzynarodowej organizacji i są dostępne w dobrej cenie.

magdalena_szymanska_4organic_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

Na czym polega unikalność płynów do higieny intymnej 4organic? Czym się wyróżniają?

Przede wszystkim są naturalne, a także bezzapachowe - w przeciwieństwie do większości produktów w tej kategorii. Płyny 4organic są prawdziwie hipoalergiczne i nie uczulają. Jestem dumna z tego, że to jedyna polska marka z certyfikatem międzynarodowej organizacji AllergyCertified. Gwarantuje, że produkty 4organic są nieuczulające, bezpieczne dla zdrowia, niepowodujące zmian hormonalnych. Ogromna większość płynów do higieny intymnej dostępnych na rynku posiada składniki zapachowe, które są najsilniejszym alergenem. Warto ich unikać.

Rozumiem, czyli odpowiednio dobrany płyn do higieny intymnej może zapobiegać infekcjom?

Oczywiście! W pierwszej kolejności należy zwracać uwagą na składy, certyfikaty produktów, które stosujemy. Pamiętajmy jeszcze, żeby odpowiednio dobierać produkty podczas okresu. Powinny być naturalne, z czystej, organicznej bawełny, niebielone chlorem. Warto również sięgnąć po podpaski i tampony GingerOrganic. Najlepszą drogą do zdrowia intymnego i poczucia komfortu jest profilaktyka czyli unikanie szkodliwych substancji, powodujących zmiany hormonalne, choroby, podrażnienia i inne problemy intymne. Po analizie składów produktów do higieny intymnej, licznych rozmowach z ekspertami i kobietami na temat higieny intymnej - stworzyliśmy produkty bezpieczne dla kobiet i regenerujące.

A jakie są przyczyny alergii, infekcji intymnych, zmian hormonalnych i problemów z zajściem w ciążę?

Infekcje dróg intymnych są często mylone właśnie z alergią. Silne, nieodpowiednie do higieny intymnej detergenty i uczulające składniki, w tym substancje zapachowe - wysuszają i podrażniają śluzówkę, a ta reaguje świądem, rozpulchnieniem i przekrwieniem, dochodzi do mechanicznych uszkodzeń i to otwarte wrota dla drobnoustrojów, bakterii i grzybów. Infekcja gotowa. A nawracające infekcje mogą być przyczyną chorób, zrostów a nawet problemów z płodnością, poronieniami. Ewa Daniél, duńska toksykolożka, szefowa międzynarodowej organizacji Allergy Certified podkreśla, że główne przyczyny alergii kontaktowej czyli skórnej to m.in. konserwanty, składniki zapachowe, barwniki, kleje, składniki kremów przeciwsłonecznych i pielęgnacyjnych na dzień z filtrami chemicznymi. Ekspertka twierdzi również, że alergie okolic intymnych to wrażliwy temat, o którym nie chcemy mówić, dlatego dane są niedoszacowanie, a problem ten dotyka zdecydowane większej ilości kobiet niż mężczyzn. Najsilniejsze alergeny w tej kategorii produktów, to składniki zapachowe, barwniki i konserwanty.  

magdalena_szymanska_4organic_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

Czy potwierdzają to również ginekolodzy?

Jak najbardziej. Doświadczona ginekolożka Anetta Karwacka ocenia ten problem bardzo konkretnie. Dobry produkt do higieny intymnej powinien zawierać substancje naturalne, pozbawione działań niepożądanych, jakość i bezpieczeństwo powinno być potwierdzone certyfikatem międzynarodowej organizacji. Bezpieczny dla zdrowia płyn do higieny intymnej nie może zawierać parabenów, triclosanu, ftalanów, bisfenolu, związków endokrynnie czynnych, a także alergenów: substancji zapachowych, barwników i jakichkolwiek szkodliwych substancji. Produkt nie powinien wymagać specjalnego przechowywania.

Jakie są nowe płyny do higieny intymnej marki 4organic?

Produkty do higieny intymnej 4organic zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego, są całkowicie bezpieczne, bezzapachowe, nie zawierają barwników, nie znajdziemy w nich żadnych uczulających i zmieniających gospodarkę hormonalną substancji. Kwas mlekowy zawarty w płynach 4organic pozwala utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Wyprodukowaliśmy je w Polsce, produkty są wegańskie, nie posiadają opakowania zewnętrznego dzięki temu nie zanieczyszczamy środowiska zbędnymi kartonikami. Opakowanie nowego płynu wykonaliśmy z bezpiecznego dla zdrowia materiału, bez bisfenolu A. Ponadto zdecydowaliśmy się na przeznaczenie 1% ze sprzedaży naszych nowych płynów na wsparcie Fundacji Kwiat Kobiecości. Pamiętajmy, że najlepszą drogą do zdrowia intymnego i poczucia komfortu jest profilaktyka czyli unikanie szkodliwych substancji, powodujących zmiany hormonalne, choroby, podrażnienia i inne problemy intymne.

Czy produkujecie jedynie produkty dla kobiet? Czy w asortymencie znajdziemy również produkty dla mężczyzn?

Oczywiście pomyśleliśmy również o zdrowiu i profilaktyce dla mężczyzn. Męskie płyny do higieny intymnej marki 4organic oczywiście są naturalne, hipoalergiczne, pozbawione  składników zapachowych i barwników. Podobnie jak wszystkie inne płyny 4organic zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego. Dodaliśmy do nich aloes, który ma właściwości kojące i nawilżające. Kwas mlekowy, który także znajduje się w składzie - pomaga utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest wolny od alergenów,  substancji kancerogennych i zmieniających gospodarkę hormonalną. Produkt minimalizuje ryzyko podrażnień i infekcji, jest dostępny w wygodnej tubie i w małej butelce 100 ml - na podróż.

magdalena_szymanska_4organic_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

Brzmi super! Gdzie zatem możemy kupić produkty do higieny intymnej 4organic?

Wszystkie produkty polskiej marki 4organic można kupić w sklepie internetowym www.4organic.pl i  we wszystkich drogeriach Rossmann.

Ceny są wyjątkowo przystępne - od 10 do 16 zł. 

Bardzo dziękuję za rozmowę. 

Artykuł powstał z udziałem marki 4organic

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!