Pielęgnacja cery suchej i zmęczonej
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Jak pomóc suchej i zmęczonej cerze?

Pielęgnacja w wielkim mieście...

Artykuł sponsorowany 3 marca 2021 13:03
Pielęgnacja cery suchej i zmęczonej
Fot. mat. prasowe

Jak nowoczesne kosmetyki odpowiadają na zmieniające się dynamicznie potrzeby skóry? Jednym z wiodących trendów w kosmetologii w ostatnich latach stała się ochrona przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

Polek ten problem dotyczy szczególnie, bo nasze miasta regularnie trafiają do rankingów najbardziej dotkniętych problemem smogu. Zanieczyszczenia powietrza powodują przede wszystkim namnażanie się wolnych rodników, czyli niezrównoważonych atomów tlenu, zdolnych uszkadzać inne cząsteczki naszej skóry. Pewna ich liczba jest obojętna dla organizmu i bez problemu ją neutralizujemy, jednak nadmiar prowadzi do tzw. stresu oksydacyjnego, który znacząco przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Życie w mieście obciąża naszą skórę również na inne sposoby. Większość doby spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, w których nasza cera błyskawicznie się odwadnia. Do tego dochodzi niedobór snu, którego efekty widać gołym okiem. Jak pomóc zmęczonej i odwodnionej cerze?

SHECELL dermatologic - ratunek dla skóry

Na potrzeby skóry narażonej na przesuszenie i zanieczyszczenia odpowiada marka SHECELL, dostępna w douglas.pl i lekamshop.pl. Szczególnie interesująca jest seria kosmetyków przeznaczonych dla kobiet żyjących w mieście - Anti-Pollution. W okresie zimowym najlepiej sprawdzi się wersja dla cery odwodnionej. SHECELL dermatologic Skóra odowodniona HYDRALOOK biopolimerowy krem ultra-nawilżający to produkt przeznaczony dla różnych typów cery (każdej przyda się solidna porcja nawilżenia!), ale przede wszystkim tej odwodnionej, pozbawionej blasku, noszącej ślady stresu i zmęczenia.

SHECELL dermatologic Skóra odowodniona HYDRALOOK biopolimerowy krem ultra-nawilżający
Fot. mat. prasowe

Jego działanie opiera się na innowacyjnych składnikach, a także nowych sposobach ich wchłaniania. Formuła PactH2O™ stopniowo uwalniana składniki aktywne z mikrosieci do warstwy rogowej naskórka, zapewniając długotrwałe i kompleksowe nawilżenie skóry. Za błyskawiczne nawilżenie i uzyskanie efektu przywrócenia jędrności odpowiadają kompleksy kwasu hialuronowego i hydromocznika 2,5%. Dzięki nim skóra odzyskuje nawodnienie, ale też elastyczność. Odżywczo działa z kolei olej szafranowy.

To jednak nie koniec w dziedzinie innowacji. Opatentowany biopolimer DIBUSHIELD PRO-HEAL™ tworzy na powierzchni skóry trójwymiarową siateczkę,  zabezpieczając ją przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, jak wolne rodniki, smog i promieniowanie UV. Wszystkie są odpowiedzialne za szybszą utratę jędrności skóry i przedwczesne pojawianie się zmarszczek.

Chcesz wypróbować uniwersalny kosmetyk dopasowany do miejskiego stylu życia? Dostępny jest w sklepach lekamshop.pl i douglas.pl.

Materiał powstał z udziałem LEK-AM.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?