mixa_pro_tolerance_skora_wrazliwa
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Czy można poradzić sobie ze skórą wrażliwą? 

Dowiedz się, jak powinnaś o nią zadbać!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 1 września 2018 16:42
mixa_pro_tolerance_skora_wrazliwa
Fot. Adobe Stock

Problem skóry wrażliwej dotyczy, aż 60% kobiet w Polsce*! Jeśli twoja skóra ma tendencje do zaczerwienień, suchości, łuszczenia się, reaguje nadmiernie na zmiany temperatur lub kosmetyków, prawdopodobnie też należysz do ich grona. Skóra wrażliwa jest najtrudniejszym typem cery, ponieważ cechuje ją hiperaktywność na różnego rodzaju czynniki - suche powietrze, zanieczyszczenia, zmianę wody, klimatyzacja i stres. Nawet najmniejsze odstępstwo od reguły może pogorszyć stan naszej buzi. Czy istnieje jakiś sposób, by mimo posiadania skóry wrażliwej, móc cieszyć się zdrową i piękną cerą? 

 

Problemy kobiet ze skórą wrażliwą 

Marka Mixa wraz z portalem Wizaż.pl, przeprowadziła dokładne badanie na temat skóry wrażliwej i jej posiadaczek. Wnioski są zaskakujące! Jak wynika z badania, aż 59 % badanych zaznaczyło, że objawy takie jak swędzenie, pieczenie, uczucie ściągniętej skóry wywołały kosmetyki i demakijaż. Mimo, że ponad połowa badanych osób wie, że to właśnie kosmetyki działają na nie alergizująco, tylko 19% ankietowanych jest w stanie stwierdzić z pewnością, że dobrze dobiera pielęgnację do typu swojej skóry. Kolejną konkluzją płynącą z badania jest to, że aż 95% kobiet przyznało, że kłopoty ze skórą wpływają negatywnie na ich samopoczucie oraz pewność siebie. Równocześnie tylko 16% z nich ostatnio odwiedziło dermatologa!

mixa_pro_tolerance_skora_wrazliwa
Fot. Materiały PR

Pielęgnacja skóry wrażliwej 

Skórę wrażliwą trzeba zawsze traktować z dużą ostrożnością i dbać o nią każdego dnia. Na początku, warto pójść na konsultację do dermatologa, który oceni stan twojej skóry i pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację.  

"Nie mogę osobom ze skórą wrażliwą zalecić unikania przebywania na zimnym powietrzu, w pomieszczeniach klimatyzowanych czy unikania wietrznej pogody (...). Dlatego bardzo ważnym elementem wizyty lekarskiej pacjenta z dolegliwościami skóry wrażliwej jest edukacja i pomoc w doborze kosmetyków - mówi lek. specjalista dermatolog Grażyna Dziekan." 

Nie należy używać silnych kosmetyków, które w swoim składzie mają alkohol, barwniki, środki zapachowe, ponieważ to właśnie one podrażniają skórę i działają alergizująco. Jak zaleca lek. specjalista dermatolog Grażyna Dziekan należy stosować delikatne środki myjące, które dokładnie, ale i delikatnie oczyszczą skórę oraz nie wymagają tarcia naskórka. Dodaje również, że preparaty do skóry wrażliwej powinny zawierać jak najmniej składników, ale posiadać substancje łagodzące i nawilżające. Najważniejsza zasada? Im krótszy skład, tym lepszy!

mixa_pro_tolerance_skora_wrazliwa
Fot. Materiały PR

Najlepsze kosmetyki do skóry wrażliwej

Dla osób, których skóra jest wrażliwa dobrym rozwiązaniem są kosmetyki marki Mixa, wśród których znajdziemy odpowiedź na wszystkie potrzeby skóry wrażliwej. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, najlepszym rozwiązanie będzie linia PRO-TOLERANCE, której formuły nie tylko koja wrażliwą skórę, ale dzień po dniu wzmacniają ja, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych Linia PRO-TOLERANCE od Mixa została stworzona pod kontrolą medyczną i jest bezpieczna dla alergików – kosmetyki wchodzące w skład tej serii otrzymały Certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badania Alergii ECARF. Produkty są bez zapachu, barwników i konserwantów. Nowością jest lekki kojący krem nawilżający Mixa PRO-TOLERANCE, zawierający formułę, która nawilża, łagodzi i zmniejsza reaktywność suchej skóry nadwrażliwej! Skóra wrażliwa pokocha każdy kosmetyk z linii PRO-TOLERANCE od Mixa!

mixa
Fot. Mixa

 

Chcesz zadbać o swoją skórę? Poznaj produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej!

*Na podstawie badania CAWI zrealizowanego w 2018 r. przez Kantar Millward Brown na próbie N=638 kobiet w wieku 15+ regularnie stosujących kosmetyki do twarzy.

Materiał powstał we współpracy z marką Mixa

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.