Fot. INSTAGRAM @merylstreep @andiemacdowell
ZE ŚWIATA URODY

5 prostych trików pielęgnacyjnych dla skóry dojrzałej

Dzięki nim twoja skóra będzie wyglądać olśniewająco!

Marta Baran 18 marca 2019 19:29
Fot. INSTAGRAM @merylstreep @andiemacdowell

Skóra dojrzała wymaga szczególnej troski. Odpowiedni dobór kosmetyków oraz codzienna pielęgnacja pomoże utrzymać jędrną skórę na dłużej. Oto kilka wskazówek, dzięki którym codziennie będziesz wyglądała zjawiskowo.

Krem pod oczy to podstawa

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, dlatego warto się o nią zatroszczyć. Krem powinien mieć lekką, nietłustą konsystencję, przede wszystkim powinien nawadniać.

Brwi mają znaczenie

Czy wiedziałaś, że kształt twoich brwi ma wpływ na owal Twojej twarzy? Idealny kształt brwi można uzyskać przy pomocy pomady do brwi. Pamiętaj, aby brwi nie przerysowywać, ważne aby wyglądały naturalnie i nie wydawały się zbyt ciężkie.

Fot. INSTAGRAM @nudebynature

Używaj korektora

Wiele kobiet popełnia ten sam błąd, pod oczy nakłada ciężki podkład. Jednak fluid to nie jest kosmetyk przeznaczony do skóry pod oczami - tu należy użyć lekkiego korektora.

Fot. INSTAGRAM @nudebynature

Zaprzyjaźnij się z eyelinerem!

Jednak pamiętaj, aby nie robić tak zwanych kocich oczu. Z wiekiem, najlepiej prezentują się proste, cienkie kreski, delikatnie podkreślające oczy. Zamiast eyelinera można użyć ciemnej kredki, którą sprawdzi się gdy zaczynasz przygodę z robieniem kresek.

Cienie nie tylko na wyjątkowe okazje

Zaprzyjaźnij się z kremowym cieniem, który nada satynowe wykończenie makijażu. Beż idealnie zakryje zasinione oczy. Świetnie sprawdzą się również cienie o błyszczącym wykończeniu - nie tylko na ważne wyjścia. 

Fot. INSTAGRAM @shiseido

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.