Usta jesień 2018
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Zdrowe usta. Jak zadbać o ich kondycję jesienią?

Znamy niezawodny sposób!

Artykuł sponsorowany 14 września 2018 14:36
Usta jesień 2018
Fot. Adobe Stock

Jesienią przede wszystkim dobrze się odżywiaj, tak żeby odpowiednio dbać o swoją odporność. Przyjmuj witaminy, jedz warzywa i ryby oraz stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Przestrzegaj higieny, częste mycie rąk potrafi być niezawodnym rozwiązaniem. To czego często nie wiemy, to fakt że np. opryszczką możemy zarazić się nie tylko przez pocałunek, ale również przez korzystanie z tych samych sztućców, kubków, ręczników czy kosmetyków do makijażu. Pamiętajmy, żeby unikać kontaktu z przedmiotami, które do nas nie należą. Pożyczając błyszczyk czy pomadkę możesz potem zmagać się ze stanami zapalnymi ust lub niespodziewanym trądzikiem, a to może mieć negatywny wpływ na twoje samopoczucie. A przecież w sezonie jesienno-zimowym również możemy czuć się zdrowe i piękne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pink Lip 3 kkwbeauty.com

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

 

Na jakie schorzenie ust jesteśmy narażeni jesienią i zimą?

 

Opryszczka to schorzenie, które atakuje przez cały rok, ale w sezonie jesiennym nasze usta są wyjątkowo narażone na szeroko pojęte stany zapalane. Czym tak naprawdę jest opryszczka i dlaczego z jej problemem boryka się ok. 20% populacji, a aż 80% jest nią zarażona? To schorzenie skóry i błon śluzowych o nawracającym przebiegu. Można się nią zarazić nie tylko przez pocałunek. Jeśli zatem dotknęła Cię opryszczka nie udostępniaj innym osobom stosowanych przez siebie przedmiotów. Pamiętaj, żeby dbać o kondycję swoich ust przez cały sezon jesienno-zimowy. Gwiazdy, które wyjątkowo dbają o swoje usta i stosują bogate w witaminy środki odżywcze, które dbają o ich kondycję to m.in. modelka Gisele lub Charlize Theron.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tune in tonight to @fallontonight #tmmeditation

Post udostępniony przez Gisele Bündchen (@gisele)


Jakie jest rozwiązanie?

 

Tak naprawdę najważniejsze jest, żeby przy pierwszych zmianach i objawach opryszczki od razu zastosować odpowiedni lek. Erazaban to nowoczesny lek na opryszczkę, który jako jedyny zawiera unikalną opatentowaną substancję czynną DOKOZANOL. Dzięki niemu lek działa, zanim opryszczka rozwinie się na ustach. Natychmiast zmniejsza uciążliwe objawy takie jak: ból, kłucie, świąd, czy mrowienie. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na patyczek higieniczny i posmarować zarażone miejsce. Następnie powtarzać aplikację 5 razy na dobę w odstępach co 3h. Erazaban skraca czas gojenia opryszczki nawet o 50%. Erazaban jest wygodny w stosowaniu, nie pozostawia białych śladów i może być również stosowany w ciąży oraz przez matki karmiące.

Erazaban
Fot. mat.prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką Erazaban

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.