Ombre concealer
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Ombre concealer to viralowy hit internetu!

Za co pokochały go kobiety?

Marta Cieplak 21 sierpnia 2023 15:30
Ombre concealer
Fot. adobe.stock.com

Trend ombre concealer to abosolutny hit TikToka, na punkcie którego oszalały kobiety na całym świecie. Dlaczego? Bo jest prosty w wykonaniu i naprawdę działa. Ombre concealer to technika aplikacji korektora pod oczami, która polega na łączeniu kilku różnych odcieni, aby uzyskać naturalny i perfekcyjny koloryt skóry.

ZOBACZ TAKŻE: Oto makijaż, który przetrwa ekstremalne upały

Na czym polega trend ombre concealer?

Jedną z głównych zalet trendu ombre concealer jest to, że umożliwia precyzyjne ukrycie niedoskonałości skóry, takich jak cienie pod oczami, zaczerwienienia czy przebarwienia. Poprzez zastosowanie kilku odcieni korektora – jaśniejszych i ciemniejszych – można subtelnie modelować i rozświetlać okolicę wokół oczu. Ekspertki w tej dziedzinie używają nawet czterech różnych odcieni, a do tego dodają także róż w płynie.

Na pewno zastanawiasz się, po jaki rodzaj korektora sięgnąć aby wykonać ombre concealer. Naszym zdaniem najlepszą opcją dla początkujących są kosmetyki w płynie, kremie lub żelu, bo najłatwiej rozprowadzają się na skórze i łączą ze sobą, tworząc piękny, rozmyty kolor. Bardziej wprawione w makijażu osoby mogą także sięgnąć po korektory i róże w sztyfcie.

Jak wykonać makijaż ombre concealer?

Ombre concealer krok po kroku.

  1. Przygotuj cztery kosmetyki. Dwa korektory: jeden jaśniejszy, najlepiej rozświetlający, drugi ciemniejszy – zbliżony odcieniem do koloru skóry. Oraz dwa róże – również jaśniejszy i ciemniejszy.
  2. Nałóż kropkę jasnego korektora przy wewnętrznym kąciku oka.
  3. Nałóż kropkę ciemnego korektora tuż obok.
  4. Potem nałóż róże – jasny i ciemny.
  5. Całość delikatnie zblenduj małą gąbeczką w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Gotowe!

Nałożenie najjaśniejszego kosmetyku z drobinkami najbliżej wewnętrznego kącika oczu zapewni efekt rozświetlenia, a zastosowanie różu przy zewnętrznym kąciku gwarantuje z kolei efekt optycznego liftingu oka. Genialne, prawda?

Co ważne, technika ombre concealer pozwala na bardzo precyzyjne dostosowanie kolorów do indywidualnych potrzeb, a także umożliwia kontrolę nad poziomem krycia i rozświetlenia.

A wykonanie makijażu tą techniką wcale nie jest trudne. Wystarczy dobrać jedynie kosmetyki w odpowiednim odcieniu pasujące do naszej tonacji skóry, a następnie kilka razy przetestować blendowanie gąbeczką lub pędzelkiem. Gwarantujemy, że jak raz spróbujesz, już nigdy nie wrócisz tylko do jednego koloru korektora pod oczami. 

TAGI #Instagram

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.