Marcelina Zawadzka
VIVA! Tylko u nas

Jak zmienić dzienny makijaż w wieczorowy look? Pokazuje Marcelina Zawadzka, ambasadorka BELL HYPOAllergenic

Artykuł sponsorowany 18 grudnia 2016 13:06
Marcelina Zawadzka

Zdarza się, że prosto z pracy albo z niedzielnego obiadu u mamy pędzimy na wieczorną imprezę ze znajomymi. W takiej sytuacji nie musimy zmywać dziennego makijażu i zastępować go nowym, mocniejszym – wystarczy, że go odrobinę wzmocnimy i odświeżymy. Efekt będzie fantastyczny!

 

Zobacz, jak najpierw wykonać klasyczny dzienny makijaż oka, a następnie jak szybko możesz zmienić go w makijaż wieczorowy. Małgorzata Smelcerz, makijażystka, i Marcelina Zawadzka, ambasadorka marki BELL HYPOAllergenic podpowiadają, jak optycznie powiększyć oko i pokreślić kolor tęczówki.

Jak wykonać makijaż dzienny?

Podstawą naszego looku będą oczy: rozświetlone, nadające świeży wygląda całej twarzy. Warto przy tym pamiętać, że oczy bardzo łatwo się podrażniają, dlatego do ich makijażu używamy tylko przebadanych dermatologicznie i okulistycznie, hypoalergicznych kosmetyków. 

 

 

Zaczynamy od  nałożenia na całą powiekę ruchomą kremowego złocistego cienia. Nadaje piękną poświatę i może stanowić samodzielny makijaż albo możemy użyć go jako bazy do później nakładanych cieni, a nawet do smoky eyes. 

 

– Bazę nakładamy na powiekę za pomocą palca, ale już właściwy cień najlepiej nakładać za pomocą delikatnie zaokrąglonego pędzelka. Jeżeli chcemy to zrobić prawidłowo, nakładamy cień delikatnie ponad załamanie powieki i kolistymi ruchami pędzelka cieniujemy do wewnętrznego kącika oka – mówi Małgorzata Smelcerz.


Jeszcze mocniej podkreślamy dolną powiekę – to świetny zabieg na powiększenie oka. Ściętym pędzelkiem aplikujemy dość sporo cienia: im lepiej je wycieniujemy, tym będzie optycznie większe. 


Następnie tuszujemy rzęsy, a po wytuszowaniu nakładamy na wewnętrzny kącik oka jasny cień, aby rozświetlić spojrzenie. Im bardziej rozjaśnimy wewnętrzny kącik, tym świeżej będziemy wyglądały. 

 

Do dziennego makijażu idealnie pasuje delikatna satynowa pomadka o różowym kolorze. Nie musimy nakładać jej pędzelkiem, bo jej kształt kredki pozwala na precyzyjne wyrysowanie ust. 

BELL HYPOAllergenic
Fot. HYPOAllergenic Soft Colour Moisturizing Lipstick (kolor 05)

Jak na bazie dziennego makijażu wykonać wieczorny look? 


Aby wykonać wieczorowy makijaż nie musimy zmywać z oczu cienia, który nałożyłyśmy rano. Jeśli cieniowanie było delikatne, tylko nam ułatwi aplikację ciemnych kolorów.

 

Żeby w prosty sposób uzyskać wieczorowy, intrygujący wygląd, na zewnętrzną część oka nakładamy czekoladowy brąz, który już wstępnie przyciemni oko i nada mu wieczorowego charakteru.

– Bardzo ważne jest, aby na pędzelek nabierać jak najmniejszą ilość cienia, by podczas aplikacji nie obsypywał się na twarz. Lepiej nakładać cień warstwowo i stopniować efekt krycia – wyjaśnia makijażystka.   

Ekspertka zdradza też swój trik: najprostszym sposobem na makijaż oka jest nakładanie cienia kolistymi ruchami pędzelka. 

 

Wieczorem nie boimy się nakładania ciemnego cienia na dolną powiekę – możemy go rozetrzeć większym pędzelkiem. Linię rzęs zaznaczamy cieniem w sztyfcie. Nie musimy nakładać go super precyzyjnie: wystarczy po aplikacji rozetrzeć go pędzelkiem. 

 

Chcesz jeszcze mocniej podkreślić spojrzenie i przyciemnić makijaż? Nałóż na linię wodną oka czarną kredkę. Taki zabieg wzmocni też kolor tęczówki oka! 

Wieczorowy makijaż wykańczamy wytuszowaniem końcówek rzęs, na których mógł siłą rzeczy osadzić się cień. 

 

 

Do ciemnego makijażu oka najlepiej wybrać lżejszy odcień pomadki. Marcelina Zawadzka uwielbia gęsty błyszczyk BELL HYPOAllergenic, który utrzymuje się na ustach bardzo długo!

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?