Magdalena Kumorek, VIVA! 7/2012
Fot. Iza Grzybowska/Move
Z ŻYCIA GWIAZD

20 lat temu zachwycała w Samym życiu... Co dziś robi Magdalena Kumorek?

Aktorka porzuciła świat show-biznesu

Gabriela Czernecka 2 lipca 2022 09:02
Magdalena Kumorek, VIVA! 7/2012
Fot. Iza Grzybowska/Move

Jak dziś wygląda Magdalena Kumorek? Aktorka zasłynęła rolami Agnieszki Dunin w Samym życiu a potem Anki Zawadzkiej w serialu TVN Przepis na życie. Widzowie od pierwszych odcinków pokochali te postaci, a gwiazda stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek. Niedługo potem zdecydowała się porzucić świat show-biznesu. Co jakiś czas pojawia się jednak publicznie i wciąż udziela wywiadów. Czego się z nich możemy dowiedzieć?

Magdalena Kumorek - kariera, życie prywatne

Magdalena Kumorek dała się poznać widzom w serialu Samo Życie, gdzie wcieliła się w rolę Agnieszki Dunin. W produkcji Polsatu mieliśmy okazję podziwiać ją w latach 2002-2004. Fani szybko dostrzegli jej potencjał i z niecierpliwością oczekiwali na kolejne produkcje z jej udziałem.

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Cichopek wydała oświadczenie w sprawie rodziny! Ma ważny apel

Magdalena Kumorek, 2002

Magdalena Kumorek, 2002, samo życie
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Gwiazda zdecydowała się jednak zrezygnować z serialu, gdy okazało się, że spodziewa się dziecka. Na świat przyszedł syn Franciszek. Dłuższą chwilę później zaczęła znów pojawiać się w telewizyjnych produkcjach. Wystąpiła m.in. w takich serialach, jak: Hotel 52 czy Teraz albo nigdy!. W 2010 roku po raz drugi została mamą. Dziś córka Nina ma 12 lat.

O wychowywaniu dzieci mówiła w wywiadzie dla VIVY! w 2012 roku: „Staram się ich nie blokować. Jak słyszę od babci: „Nie piszcz, Nineczko, dziewczynki tak nie piszczą”, to momentalnie to ucinam, bo dzieci piszczą, dziewczynki krzyczą, plują i wchodzą na drzewa. Dlatego uczę moją córeńkę, żeby wyrażała siebie każdym porem ciała. Z kolei mam przedziwną sytuację z synem, który ma siedem lat. Sam o sobie mówi, że jest „bojdusza”, więc jak pani nauczycielka powiedziała, że Franek trochę łobuzował, pomyślałam: Nareszcie! Bo on jest taki poukładany. Przed rozpoczęciem  roku szkolnego kuzyn wypytywał, czy na pewno chce iść do szkoły. Bo tam są tylko 10-minutowe przerwy. Odpowiedź mojego synka brzmiała: „Grzesiu, jak chcesz do czegoś dojść, to trzeba się uczyć”. Ręce mi opadły…”.

SPRAWDŹ TEŻ: Zniknęła z mediów, chwilę później zaliczyła spektakularny powrót. Co dziś robi Dominika Ostałowska?

Magdalena Kumorek, Gdańsk, 11 Wakacyjny Festiwal Gwiazd, 03.07.2006 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Magdalena Kumorek, Gdańsk, 11 Wakacyjny Festiwal Gwiazd, 03.07.2006 rok

Magdalena Kumorek
Fot. East News

Po narodzinach córki Niny znów powróciła do grania. Największą popularność zyskała jednak dzięki roli Ani Zawadzkiej w serialu Przepis na życie. Widzowie szybko pokochali jej postać, a ona sama stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd show-biznesu. Niedługo potem słuch o niej zaginął. 

„Nigdy nie wiązałam swojego zawodu z popularnością. Nie chciałam być aktorką po to, żeby być osobą rozpoznawalną. Nie kręci mnie to. A na podobne sytuacje dziś się już uzbroiłam i śmieję się z nich. Kiedyś, kiedy ważyłam trochę więcej, zdarzało się, że szła równolegle ze mną na przykład matka z córką i komentowała: „Zobacz, ona w telewizorze ma taki wielki tyłek, a naprawdę takiego wielkiego nie ma. No, ale nie jest taka superchuda…”. Wtedy zastanawiasz się, czy udawać, że tego nie słyszysz, czy skomentować? To są bolesne sytuacje”, mówiła przed laty Magda Kumorek.

W 2013 roku zagrała w filmie Układ Zamknięty, a w międzyczasie rozwijała swoją drugą pasję, jaką jest śpiew. Przez cztery lata podróżowała po Polsce z recitalem Śmiercie, w którym śpiewała teksty Bolesława Leśmiana. W 2014 roku wydała płytę z tymi utworami. Dwa lata temu mieliśmy okazję podziwiać ją w serialu W rytmie serca, zaś w 2021 roku Magda Kumorek zagrała w serialu Netfliksa Otwórz oczy. Aktorka wcieliła się w rolę mamy serialowej Julii.

CZYTAJ TEŻ: Nim zniknęła z ekranów, zachwycała biustem i była gwiazdą magazynów erotycznych

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Kumorek (@magdalena.kumorek.official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Kumorek (@magdalena.kumorek.official)

Magdalena Kumorek: występ w Opolu 

Uwielbiana przez widzów aktorka we wrześniu 2021 roku dała się nam poznać od innej strony - wokalnej! 42-latka była wtedy jedną z gwiazd Koncertu Piosenki Literackiej, który zamykał Festiwal w Opolu. Magdalena Kumorek perfekcyjnie wyśpiewała przebój Anny Marii Jopek pod tytułem Ja wysiadam. Wiele osób zachwycało się talentem aktorki, ale też tym, jak pięknie wyglądała...

Z kolei kilka pod koniec ubiegłego roku w grudniu w sieci pojawił się wywiad Michała Misiorka z Magdaleną Kumorek. Aktorka powróciła między innymi do powodów, przez które odeszła z Samego życia. Okazuje się, że udział w tym projekcie kosztował ją za wiele energii oddawanej produkcji na wyłączność. Na planie była bowiem po 12 godzin dziennie nie mając czasu na inne aktywności czy próby rozwoju aktorskiego u innych reżyserów. „Owszem, nauczyłam się fachu, mogłam spokojnie funkcjonować finansowo i kupiłam sobie mieszkanie. Natomiast po dwóch lata byłam tak wykończona, że wydawało mi się, że już nic nie umiem. Dlatego decyzja o zrezygnowaniu z serialu i wyjeździe z Warszawy była dla mnie z tego punktu widzenia bardzo łatwa”, powiedziała w Plejadzie aktorka.

W tym samym czasie, gdy Magdalena Kumorek zrozumiała, że przez serial wypaliła się zawodowo, urodziła synka. Franciszek dodał jej wiele energii, ale powrót do grania był trudny. Artystka wspomina, że telefon długo nie dzwonił. Na tyle długo, że myślała o zmianie zawodu. Na jaki? Na jakikolwiek. „Na pierwszym roku w szkole teatralnej wielokrotnie powtarzano nam, że jest wiele zawodów na "a". Co prawda trudno było mi wyobrazić sobie, że mogłabym robić coś innego, bo kocham być na scenie, ale takie myśli przychodziły mi do głowy”, powiedziała w tym samym wywiadzie ulubienica widzów.

Ostatecznie jednak wszystko się poukładało i gwiazda nie musiała rezygnować z aktorstwa. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą jej spełnienie kolejnych zawodowych marzeń. Aktualnie aktorkę możemy podziwiać w spektaklach Teatru Capitol i Garnizonu Sztuki.

Jak bardzo zmieniła się Magda Kumorek? Zobaczcie najnowsze fotografie.  

Zobacz też: Popularność przyniosła jej rola w 07 zgłoś się. Jak dziś wygląda życie Ewy Florczak?

Magdalena Kumorek w Opolu - wrzesień 2021

Magdalena Kumorek, Opole 2021
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Magdalena Kumorek, Opole 2021
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Magdalena Kumorek, Opole 2021
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Magdalena Kumorek - grudzień 2021

Magda Kumorek 2021
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Magdalena Kumorek - 2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.