O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Kim jest dziewczyna, która oswaja internautów z łysieniem plackowatym?

Historia ŁysOli jest niezwykła!

Aleksandra Charzewska 6 stycznia 2019 08:58

Jej instagramowy profil w przeciągu 4 dni zyskał ponad 6 tysięcy obserwatorów. ŁysOla błyskawicznie zyskuje popularność, bo ma odwagę mówić o tematach powszechnie uznawanych za tabu. Niegdyś choroba dawała jej mocno w kość. Teraz nauczyła się akceptować siebie taką, jaka jest. Zamiast wyidealizowanego życia ŁysOla pokazuje na Instagramie swoją chorobę. Po prostu. Bez zbędnych upiększaczy. Poznajcie dziewczynę, która oswaja internautów z łysieniem plackowatym.

Kim jest ŁysOla?

Profil prowadzi Ola, która pierwsze oznaki swojej choroby zauważyła w 2011 roku. Wtedy w trakcie prysznica spora część włosów wypadła jej po raz pierwszy. Miesiąc później zdiagnozowano u niej łysienie plackowate. Próby leczenia nie przynosiły pożądanych rezultatów, a co za tym idzie przynosiły dorastającej dziewczynie wiele cierpienia. Przez lata skrywała pozbawioną włosów głowę pod różnymi perukami, aż do niedawna. Podjęła decyzję o zgoleniu głowy, przez którą również wylała litry łez. Ten krok okazał się jednak przełomowy. W 2018 nadszedł czas żeby zaakceptować samą siebie i pokazać to w mediach społecznościowym. Na profilu ŁysOla możemy znaleźć różnorodne zdjęcia z życia Oli (bez peruki), na których zawsze się uśmiecha i zachwyca pięknymi makijażami. Opowiada tam też swoją historię i przybliża obserwatorom na czym polega choroba, z którą się zmaga.

Profil wystartował w październiku poprzedniego roku, a zgromadził prawie 8 tysięcy obserwatorów, których nieustannie przybywa. Konto poniekąd przypomina forum, na którym internauci mogą wymieniać się swoimi historiami i spostrzeżeniami, oraz wspierać się na wzajem i dzielić pozytywną energią. ŁysOla prowadzi również społeczną akcję i namawia do dzielenia się swoimi włosami – przekazywania ich na peruki, które sprawią wiele radości ludziom pozbawionych włosów.

„Rany jak jesteś piękna! I w środku i na zewnątrz! Petarda! 🚀”, „Podziwiam Cię dziewczyno! Brawo za odwagę i za akceptację siebie. Jesteś silna i jesteś piękna ❤ powodzenia!”, „Miło mi poznać imienniczkę, która cierpi na tą samą chorobę. Gratuluję odwagi, jesteś silną i piękną kobietą! ❤️ Mam nadzieję, że ja sama kiedyś zbiorę w sobie odwagę i pójdę w Twoje ślady i zdejmę perukę bez obaw o opinię innych.” – komentują udostępniane przez ŁysOlę zdjęcia internauci.

Czym jest łysienie plackowate?

Chorobę, o której powszechna wiedza jest znikoma Ola w przystępny sposób przybliża na swoim instagramowym profilu.
„Najogólniej rzecz ujmując, jest to choroba układu immunologicznego, gdzie nasz organizm traktuje włosy jako ciało obce przez co zwalcza je, niszczy. Chorują na to głównie dzieci i osoby młode. Przyczyny choroby nie są jednoznaczne, co powoduje trudności w jej leczeniu. Dość istotne jest to, że jest to choroba na całe życie i nawet jeśli przestała się objawiać to nigdy nie mamy pewności czy za jakiś czas nie powróci.” – tłumaczy Ola.

Zobaczcie Inspirujące zdjęcia, jakimi ŁysOla dzieli się ze swoimi obserwatorami. Uwaga! Ta pozytywna energia i uśmiech zarażają!  

TAGI #Instagram

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.