Rośliny bioadaptacyjne - nowy składnik w kosmetykach
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Rośliny bioadaptacyjne - skuteczny składnik ochronny, o którym nie miałaś pojęcia

Niezawodne zabezpieczenie dla twojej skóry.

Artykuł sponsorowany 24 lutego 2021 14:33
Rośliny bioadaptacyjne - nowy składnik w kosmetykach
Fot. Adobe Stock

Wielkomiejski styl życia nieuchronnie wiąże się ze stresem, zmęczeniem i regularnym kontaktem z zanieczyszczonym powietrzem. Naukowcy z branży beauty od lat poszukują rozwiązań, które miałyby wspomagać naturalne mechanizmy obronne naszej skóry. Nauczyliśmy się już, że kluczowe jest utrzymywanie właściwej bariery hydrolipidowej i ochrona przed promieniowaniem UV. Co jeszcze może naszą skórę wzmocnić, a w konsekwencji opóźnić procesy starzenia?

Tu pojawia się miejsce na innowacje, te wypracowane w laboratorium i te zaczerpnięte prosto z natury. Dla amerykańskiej firmy Nu Skin® myślenie o pielęgnacji skóry zawsze zaczyna się w laboratorium. W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia, Nu Skin® pełniło rolę pioniera w wykorzystaniu składników, które stały kluczowe we współczesnej kosmetologii: kwasu hialuronowego, kwasów AHA czy peptydów.

Niedawno odświeżona linia kosmetyków Nutricentials® wykorzystuje substancje, o których dobroczynnym działaniu nie miałaś nawet pojęcia!

Kosmetyki Nu Skin z serii Nutricentials
Fot. mat. prasowe

Bioadaptacyjne składniki roślinne - co to jest?

Za tajemniczą nazwą kryją się ekstrakty z roślin żyjących w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Ich wyjątkowe zdolności adaptacyjne sprawiają, że potrafią przetrwać w trudnych warunkach. Wykorzystane w kosmetyce mają działanie ochronne. Wspomagają naturalne mechanizmy obronne skóry i odporność na stres oksydacyjny. Dzięki takiemu działaniu nasza skóra lepiej radzi sobie z wyzwaniami współczesności: stresem, niewyspaniem, zanieczyszczeniami powietrza.

Jakie rośliny bioadaptacyjne mają takie dobroczynne działanie? W składzie serum Celltrex Always Right Recovery Fluid, flagowego produktu linii Nutricentials® znajdziesz następujące ekstrakty:

 • Wyciąg z korzenia syberyjskiego żeńszenia (Eleutherococcus Senticosus)
 • Wyciąg z korzenia szczodraka krokoszowego (Rhaponticum Carthamoides)
 • Wyciąg z grzyba chaga (Inonotus Obliquus)
 • Wyciąg z róży jerychońskiej (Selaginella Lepidophylla)
 • Wyciąg z różeńca górskiego (Rhodiola rosea)

Serum do zadań specjalnych od Nu Skin®

Przygodę z pielęgnacją opartą na roślinach bioadaptacyjnych najlepiej zacząć od serum. Ten typ kosmetyku ma zawsze największe stężenia substancji aktywnych i pozwala szybko zauważyć efekty zmian w rutynie pielęgnacyjnej. Celltrex Always Right Recovery Fluid z serii Nutricentials® stosujemy codziennie rano i wieczorem, po oczyszczaniu i tonizacji skóry, a przed nałożeniem kremu.

Serum Celltrex Always Right Recovery Fluid Nu Skin z serii Nutricentials
Fot. mat. prasowe

Ochrona przed wpływem środowiska to tylko niektóre funkcje tego bogatego serum. Badania wykazały, że kosmetyk zabezpiecza przed osadzaniem się zanieczyszczeń na skórze, zmiękcza ją, nadając promienny wygląd, nie blokując przy tym porów. Najbardziej intrygujące są jednak technologie wykorzystane w celu osiągnięcia optymalnego nawilżenia skóry.

Kompleks HydraFlex to "inteligentna" mieszanka, która dostosowuje intensywność nawilżania do potrzeb skóry w ciągu dnia. Co to oznacza? Serum reaguje na poziom wilgoci w powietrzu, regulując stopień nawilżenia skóry. Genialny patent na zimę, gdy ciepło kaloryferów naraża naszą cerę na ciągłe wysuszanie!

Nutricentials® - gama pielęgnacyjna z wyciągami z roślin bioadaptacyjnych

Powodzenie serii Nutricentials® sprawiło, że marka Nu Skin® postanowiła rozszerzyć ją o wszystkie kosmetyki potrzebne w codziennej pielęgnacji skóry. W gamie obecnie znajdują się produkty do kolejnych etapów porannej i wieczornej rutyny: płyn micelarny do pierwszego oczyszczania, dwa rodzaje produktów do oczyszczania wodnego (w żelu i w kremowej formule), toniki (balansujący i złuszczający), wspomniane serum oraz pięć różnych kremów do twarzy, na dzień z filtrami SPF 30 i bez filtrów, idealne na noc.

Gamę uzupełniają produkty do stosowania kilka razy w tygodniu, w ramach potrzeb - peeling łączący złuszczanie fizyczne i enzymatyczne oraz intensywnie nawilżająca maska.

Kosmetyki Nu Skin z serii Nutricentials
Fot. mat. prasowe

Jeśli chcemy zachować zdrowy wygląd, stosowanie kremów może nie być wystarczające. Aby oczyścić pory i umożliwić skórze wchłanianie różnych składników aktywnych, powinniśmy sięgnąć po kosmetyki złuszczające – radzi Bianka Juhász, inżynier biochemii, Product Specialist w firmie Nu Skin®.

Pełna lista produktów serii Nutricentials® wraz z cenami:

 • Nutricentials® Day Away Micellar Beauty Water – 152,99 zł
 • Nutricentials® To Be Clear Pure Cleansing Gel – 114,99 zł
 • Nutricentials® HydraClean Creamy Cleansing Lotion – 108,99 zł
 • Nutricentials® In Balance pH Balance Toner – 104,99 zł
 • Nutricentials® Here You Glow Exfoliating Toner – 119,99 zł
 • Nutricentials® Celltrex Always Right Recovery Fluid – 259,99 zł
 • Nutricentials® Day Dream Protective Cream – 214,00 zł
 • Nutricentials® Day Dream Protective Lotion – 214,00 zł
 • Nutricentials® Dew All Day Moisture Restore Cream – 214,00 zł
 • Nutricentials® Thirst Fix Hydrating Gel Cream – 214,00 zł
 • Nutricentials® Moisturize Me Intense Hydrate Cream – 214,00 zł
 • Nutricentials® Brighter Day Exfoliant Scrub – 112,99 zł
 • Nutricentials® Spa Day Creamy Hydrating Masque – 144,99 zł

Materiał powstał z udziałem marki Nu Skin®.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.