orientana_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Czy kosmetyki naturalne są skuteczne? 

Ta polska marka udowadnia, że tak!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 13 lipca 2019 15:07
orientana_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

Dziewięć lat temu Anna Wasilewska postawiła wszystko na jedną kartę - odeszła z korporacji, by stworzyć markę kosmetyczną. Miała konkretny cel – jej kosmetyki musiały być naturalne, bez chemicznych, szkodliwych dodatków oraz oparte na azjatyckich rytuałach i składnikach. I tak powstała ORIENTANA! Misją marki jest pokazanie Polkom, że w pielęgnacji można wybrać naturalną drogę, która da doskonałe efekty. Sprawdziliśmy, dlaczego produkty ORIENTANA są tak skuteczne! 

Naturalne i orientalne kosmetyki inspirowane Azją

orientana_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

Anna Wasilewska podczas swoich podróż po Azji odkryła naturalną medycynę, pielęgnację urody i slow life z poszanowaniem otaczającej natury. Zafascynowały ją proste, naturalne kosmetyki i ciekawe rytuały, jak np. olejowanie włosów w Indiach. W Tajlandii urzekły ją pachnące oleje i masła do masażu, a w Malezji kosmetyki ze śluzem ślimaka. W każdym odwiedzanym przez nią azjatyckim kraju zwracała uwagę na ręcznie wytwarzane kosmetyki oraz naturalne składniki. Dlatego zgłębiła wiedzę na temat takich roślin jak neem, amla, konjac czy ashwagandha. W Indiach Anna odkryła także Ajurwedę - system medycyny naturalnej, który wykorzystuje składniki roślinne i mineralne nie tylko do leczenia chorób, ale także do polepszania kondycji skóry i włosów. Dlatego od samego początku kosmetyki są produkowane bez parabenów, silikonów, SLS/SLES czy ALS, parafiny czy oleju palmowego. Nigdy też nie były testowane na zwierzętach. Większość kosmetyków jest odpowiednia dla wegan i wegetarian, a jeśli są stosowane składniki pochodzenia zwierzęcego to są one pozyskane bez szkody dla zwierzęcia i pochodzą z ekologicznych farm. 

Ekologiczny biznes? To możliwe! 

orientana_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Anna Wasilewska, właścicielka marki Orientana

Założycielka marki stara się, by jej biznes był ekologiczny i nie przynosił szkód dla środowiska. Produkty do wysyłki pakowane są w kartony z recyklingu i zabezpieczane papierowymi wypełniaczami, który sami produkują przemielając kartony oraz papier w specjalnie zakupionej do tego maszynie. Przetwarzane są kartony nie tylko z jej firmy, ale również z okolicznych biur. Największe marzenie Anny? Aby marka ORIENTANA była szeroko dostępna i by każdy człowiek zastąpił kosmetyki ze składem chemicznym kosmetykami naturalnymi. 

„Nasze dermokonsultantki, które można spotkać w wielu sklepach na terenie całej Polski  doradzają i pomagają klientom zmienić dotychczasową pielęgnację na pielęgnację naturalną. Jestem dumna z tego, że dziś ORIENTANA jest ekspertem w pielęgnacji naturalnej inspirowanej Azją – mówi Anna Wasilewska.”

Najlepsze kosmetyki marki ORIENTANA

orientana_kosmetyki
Fot. Mat.prasowe

A jakie są nasze kosmetyczne hity marki ORIENTANA? Pierwszym z nich jest krem Kali Musli do twarzy na dzień, który posiada ponad 98% składników naturalnych. Znacząco poprawia kondycję skóry wrażliwej i naczynkowej. Ogranicza utratę nawilżenia, regeneruje naskórek przywracając miękkość i młody wygląd. Do włosów polecamy wzmacniający, ajurwedyjski tonik ORIENTANA, który został stworzony według zasad indyjskiej ajurwedy. Odpowiednio dobrane ekstrakty roślinne wzmacniają osłabione włosy, zatrzymując ich wypadanie. Jeśli farbujesz włosy, wypróbuj naturalną farbę do włosów ORIENTANA BIO-HENNA. To w 100% naturalna farba do włosów, która daje lśniący, naturalny kolor bez siwych włosów! Do produkcji preparatów BIO HENNY wybierane są jedynie najlepsze zioła ajurwedyjskie, m.in: neem, lawsonia, cassia. Seria BIO HENNA ORIENTANA składa się z 5 odcieni, przeznaczonych do farbowania włosów krótkich, półdługich (50g), długich (100 g) oraz Bezbarwnej Odżywki CASSIA, która nie zmienia koloru ale sprawia, że włosy staną się jeszcze bardziej miękkie, błyszczące i odżywione.

Marka ORIENTANA udowadnia, że biznes może być ekologiczny, a naturalny kosmetyk znaczy skuteczny!

Artykuł powstał z udziałem marki Orientana

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.