loreal-professionnel
Fot. Freepik
VIVA! Tylko u nas

Mycie włosów – tego mogłaś o nim nie wiedzieć!

Zobacz, co radzą eksperci!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 22 lipca 2021 11:13
loreal-professionnel
Fot. Freepik

Mogłoby się wydawać, że mycie włosów nie jest niczym skomplikowanym. Tymczasem sposób, w jaki to robimy, a także znajdujące się w wodzie metale nie pozostają bez znaczenia dla kondycji naszych włosów – szczególnie farbowanych. Na co zwrócić uwagę, myjąc i pielęgnując włosy?

Jak prawidłowo myć włosy?

Na włosy nakładamy różnego rodzaju odżywki, maski, olejki czy produkty do stylizacji, jednak, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji, nie należy zapominać o ich odpowiednim oczyszczaniu. Na kosmykach osiada nie tylko naturalna warstwa sebum, lecz także gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jeżeli zostają zatkane ujścia mieszków włosowych i łuski, włosy nie będą w stanie wchłonąć żadnych substancji odżywczych. Warto więc na co dzień korzystać z szamponów delikatnie oczyszczających włosy – zbyt drażniące substancje mogą zmatowić i wysuszyć pasma. Dobra praktyką jest w pierwszej kolejności rozprowadzić szampon w dłoniach, aby uniknąć zbyt intensywnego działania kosmetyku. Kolejną ważną kwestią jest mycie włosów w letniej, ewentualnie ciepłej wodzie. Gorąca negatywnie wpływa zarówno na skórę głowy, jak i strukturę włosa.

Mokre kosmyki są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego najlepiej delikatnie myć włosy, unikając ich intensywnego pocierania. Należy dokładnie spłukać resztki szamponu i nałożyć odżywkę dostosowaną do ich rodzaju. Warto pamiętać o tym, że zarówno odżywki, jak i maski powinno się nakładać na długości i końce włosów, nie na skórę głowy, ponieważ ta może się szybciej przetłuszczać. Kosmetyk rozprowadzamy na włosach, przeczesując je grzebieniem o dużym rozstawie zębów – ułatwi to równomierne nałożenie produktu. Odżywki i maski należy spłukiwać zimną wodą, dzięki czemu łuski włosów będą domknięte, a same włosy bardziej błyszczące i podatne na układanie. Dużym błędem jest intensywne wycieranie mokrych pasm – styliści radzą, aby odsączyć je z nadmiaru wody, zakładając turban lub owijając je w ręcznik.

Jak metale znajdujące się w wodzie wpływają na stan włosów?

Istotna jest nie tylko prawidłowa technika samego mycia włosów, lecz także ich oczyszczanie i odpowiednia pielęgnacja. Włókna potrafią absorbować metale nawet z najczystszej wody użytkowanej w domu lub salonie fryzjerskim. Efektem tego mogą być uszkodzenia czy przesuszanie pasm. Po wielu latach badań laboratoria L’Oréal Professionnel Paris udowodniły, że przyczyną zniszczenia włosów i niedoskonałych efektów koloryzacji mogą być metale wnikające do wnętrza włókien włosów, głównie miedź.

Warto mieć na uwadze fakt, że koncentracja metali we włosach jest uzależniona od ich porowatości. Włosy wysokoporowate chłoną cząsteczki metali jak gąbka, co skutkuje pogorszeniem się kondycji włosów oraz negatywnym wpływem na efekty ich farbowania. Woda ma również wpływ na uwrażliwienie pasm, które szybko tracą swój blask i głębię koloru. Na szczęście istnieje sposób, by oczyścić pasma z cząsteczek metali i chronić je przed ponownym osadzaniem się w strukturze włosów. Zabiegi przeprowadzane są w salonach fryzjerskich za pomocą profesjonalnych kosmetyków, jednak obecnie możemy zadbać o odpowiednią pielęgnację również w domu. W jaki sposób?

Domowa pielęgnacja włosów – efekty jak z salonu fryzjerskiego

Jak oczyścić włosy z cząsteczek metali i zapobiec łamaniu, rozdwajaniu końcówek czy płowieniu koloru? Aby przywrócić blask, głębię koloru i miękkość włosów powstała jedyna na rynku opatentowana technologia wykorzystana w produktach Metal Detox od L'Oréal Professionnel Paris. Kosmetyki z linii Metal Detox zawierają cząsteczki glikoaminy, które wnikają do wnętrza włókien włosów, neutralizując nagromadzone w nich metale. Dzięki innowacyjnej technologii ryzyko zniszczenia włosów zmniejsza się aż o 87 proc. Nadmiar metali ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów, a także efektów dekoloryzacji i koloryzacji – w kontakcie z oksydantami metale mogą szybko doprowadzić do zniszczenia włosów, których nie zregenerujemy za pomocą tradycyjnych kosmetyków.

Profesjonalne produkty z serii Metal Detox pozwalają oczyścić włosy i chronić ich głęboki, równomierny i długotrwały kolor. Kosmetyki stosowane są w trzyetapowej usłudze w salonie fryzjerskim. Aby podtrzymać efekt pięknych włosów wprost spod rąk stylisty, warto sięgnąć po produkty także podczas domowej pielęgnacji – szampon i maskę Metal Detox. Dzięki tym kosmetykom możemy cieszyć się głębokim kolorem i blaskiem, podtrzymując bajeczny efekt z salonu fryzjerskiego.

Samodzielna pielęgnacja włosów, której celem będzie nie tylko ochrona koloru, lecz także dbałość o kondycję włosów, nie musi być wyzwaniem. Z powodzeniem zadbamy o nie, sięgając po profesjonalne kosmetyki, który formuła opracowana została w odpowiedzi na potrzeby włosów narażonych na działanie metali, potrzebujących ochrony przed ich działaniem czy poddanych koloryzacji.

Materiał powstał z udziałem marki L’Oréal Professionnel Paris

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARCELA I MICHAŁ KOTERSCY: w styczniu powiedzieli sobie „tak”, ale to niejedyna rewolucja w ich życiu. KATARZYNA ŻAK: o tym, co jest jej największym szczęściem i czego najbardziej żałuje. ANDREA CAMASTRA: dla zdobywcy gwiazdki przewodnika Michelin gotowanie jest jak teatralny spektakl. ALDONA ORMAN Z CÓRKĄ IDALIĄ w rozmowie pełnej metafizyki, ale też zwykłej codzienności. SWIFT, CYRUS, EILISH, GOMEZ, DUA LIPA: idolki zbiorowej wyobraźni.