prysznic
Fot. stock.adobe.com
ZE ŚWIATA URODY

Co stanie się z Twoim ciałem, jeśli... przestaniesz się myć?

Aby się przekonać, wystarczą tylko dwa dni bez prysznica!

Ksenia Krasko 25 kwietnia 2019 08:00
prysznic
Fot. stock.adobe.com

Nie ulega wątpliwości, że codzienny prysznic to podstawa większości osób. Zdarza się jednak, że miewamy gorsze dni – po wyczerpującym projekcie w pracy, długiej podróży lub ze względu na kiepskie samopoczucie po prostu odpuszczamy sobie kąpiel. Czy to jest groźne?

To dzieje się z Twoim ciałem, jeśli nie myjesz się codziennie

Rozwój bakterii

Na Twoim ciele występuje około 1000 rodzajów bakterii, w tym 40 grzybów. Brzmi to okropnie, ale nie panikuj – większość z nich jest niezbędna, a nawet korzystna dla Twojego organizmu. Jednak nie wszystkie! Te „złe” bakterie gromadzą się na skórze już po dwóch dniach bez kąpieli. Mogą przedostać się do twoich oczu, nosa lub ust, więc masz dużą szansę na infekcje.

Przykry zapach

To właśnie bakterie są zazwyczaj odpowiedzialne za przykry zapach ciała. Jedna może wydzielać około 30 nieprzyjemnych zapachów... Już rozumiesz, dlaczego nie powinnaś odpuszczać prysznica?

Podrażniona skóra

Jeśli nadal nie jesteś przekonana, oto ostatni argument, który może Cię przekonać. Higiena jest niezbędna dla Twojej skóry! Noszone, przepocone ubrania podrażniają skórę, zwiększając ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Dlatego ważne jest, aby zmieniać odzież sportową po każdej wizycie na siłowni i koniecznie brać prysznic.

Czy nadmierne kąpiele mogą szkodzić zdrowiu?

Niektórzy eksperci twierdzą, że zbyt duża ilość kąpieli też nie jest dobra. Rzeczywiście, woda i produkty higieniczne zakłócają pH skóry, ale pomimo to specjaliści zgadzają się, że równowagę da się odzyskać. W tym przypadku najważniejsze jest dostosowanie produktów do kąpieli do rodzaju Twojej skóry, aby jej nie uszkodzić – inaczej będzie sucha i łuszcząca się.

Nie ma znaczenia, czy wolisz poranny prysznic, czy wieczorny. Po prostu o nim nie zapominaj!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bath & Body Works (@bathandbodyworks)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Body Shop Official (@thebodyshop)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!