Fot. Arkana
VIVA! Tylko u nas

Kosmetyki, które działają jak tarcza antysmogowa?

Produkty tej marki potrafią jeszcze więcej!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 10 marca 2018 12:50
Fot. Arkana

Nasza skóra jest cały czas narażona na podrażnienia i przedwczesne starzenie, szczególnie jeśli mieszkamy w mieście. Problem jest na tyle poważny, że dermatolodzy mówią nawet o tzw. „miejskiej skórze” współczesnych kobiet. 

Co szkodzi naszej skórze?

Po pierwsze: nie sprzyja jej czas. Z wiekiem traci elastyczność i nawilżenie. Szybsze starzenie się skóry nasila też wszechobecne niebieskie światło emitowane przez ekrany i monitory, stres, permanentne przemęczenie oraz smog.

O ile wpływ zmęczenia i stresu na cerę jest nam dobrze znany, o tyle problem smogu to stosunkowo nowy temat. Kosmetolog i specjalista marki Arkana Cosmetics, Anna Marcjasz, podkreśla, że to właśnie on jest głównym czynnikiem powodującym „miejską skórę”. Według badań, to właśnie zanieczyszczenia powietrza takie jak cząsteczki pyłowe czy metale ciężkie są ważnymi przyczynami przyspieszonego starzenia i tworzenia się przebarwień.

Fot. Arkana

Drugim ważnym czynnikiem pogarszającym kondycję naszej skóry jest niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne. Anna Marcjasz zwraca uwagę, że nadmierne korzystanie z telefonów, komputerów czy telewizora wieczorami, zaburza nasz rytm dobowy i produkcję melatoniny. To z kolei wpływa na problemy ze snem, ale także z cerą. Z powodu odbierania błędnych sygnałów a propos pory dnia, nasz organizm jest zdezorientowany i wytwarza zbyt mało lub zbyt dużo melaniny, co może prowadzić do powstawania przebarwień. Promieniowanie HEV (High-Energy Visible Light) generuje także ogromne ilości wolnych rodników, które powodują stany zapalne i spowalniają regenerację skóry.

Nowoczesne rozwiązania współczesnych problemów

Na szczęście możemy coraz skuteczniej chronić skórę przed współczesnymi zagrożeniami. Marka Arkana stworzyła linię, która odpowiada na wszystkie problemy ze skórą jakie mamy w nowoczesnym świecie. Seria i-TECH Detox Therapy to kosmetyki, które chronią przed pięcioma największymi wrogami naszej cery:

  • światłem niebieskim i HEV 
  • warunkami atmosferycznymi
  • smogiem
  • stresem 
  • zmęczeniem.

Fot. Arkana

W kolekcji znajdziemy produkty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Są to mgiełki ochronne na dzień 360 i-TECH Detox Day i MEN 360 i-TECH Detox Day, które tworzą na skórze warstwę ochronną. Dzięki zawartości platyny, tlenku ceru i substancji czynnej Citysystem™, produkt sprawia, że czynniki zewnętrzne nie szkodzą naszej cerze.

Wersja dla mężczyzn łagodzi dodatkowo podrażnienia po goleniu. Eksperci zalecają, żeby kosmetyków używać rano, jeszcze przed nałożeniem kremu. Dla najlepszych efektów, najlepiej jest powtarzać aplikację w ciągu dnia. Bardzo ciekawym produktem są mgiełki na noc 360 i-TECH Detox Night i MEN 360 i-TECH Night. Ich głównym zadaniem jest uzupełnienie braków melatoniny oraz przyspieszenie regeneracji skóry i zmniejszenie oznak zmęczenia.

Fot. Arkana

Dwa pozostałe produkty są równie interesujące. Pierwszy z nich to transparentny puder sypki z tlenkiem ceru i-TECH Glow, który nie tylko dobrze matuje i utrwala makijaż, ale także chroni skórę przed promieniowaniem HEV i UV. Można go używać codziennie, ale specjaliści marki Arkana radzą, aby aplikować go nawet co kilka godzin, aby utrzymać jego właściwości.

Ostatnim produktem w linii jest maska i-TECH Detox Mask, która neutralizuje negatywne działanie zanieczyszczeń powietrza dzięki zawartości platyny i hematytu. Wystarczy nakładać ją raz w tygodniu, aby dokładnie oczyścić i nawilżyć skórę. Ekstrakty roślinne o silnym potencjale antyoksydacyjnym, redukują skutki fotostarzenia i działania wolnych rodników oraz chronią DNA komórek przed deformacją. Maska gotowa jest do użycia w każdych warunkach - nawet w podróży.

Kosmetyki z i-TECH to uzupełnienie naszej codziennej pielęgnacji. Można używać z ich z naszymi ulubionymi produktami, jako dodatkową ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Więcej o linii i-TECH Detox Therapy znajdziesz na stronie marki.

TAGI #kosmetyki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…