Kasia Smutniak, Kampania Apart
Fot. materiały prasowe, zdj. Marcin Tyszka
o tym się mówi

Chora na bielactwo Kasia Smutniak pokazała szokujące zdjęcia bez makijażu!

Zrobiła to w szczytnym celu! Będziecie zachwyceni jej inicjatywą!

Marta Cieplak 6 czerwca 2020 12:30
Kasia Smutniak, Kampania Apart
Fot. materiały prasowe, zdj. Marcin Tyszka

Kasia Smutniak robi zawrotną karierę we Włoszech. I choć zaczynała jako modelka, dziś przede wszystkim jest aktorką – gra we włoskich i francuskich filmach oraz serialach. We wrześniu 2019 roku gwiazda zdobyła się na szczere wyznanie i przyznała, że od lat choruje na bielactwo. Wtedy pokazała dłonie, a teraz po raz pierwszy sfotografowała swoją twarz bez makijażu. Followersi na Instagramie są zachwyceni jej odwagą i piszą, że to, co robi jest wspaniałe.

Kasia Smutniak mimo bielactwa pozuje do zdjęć bez makijażu

Kasia Smutniak nie pokazała jednak swojej twarzy z plamami bez powodu. Chciała pokazać i napisać o tym, że to, że jest się chorym naprawdę nic w życiu nie zmienia! Pod jej zdjęciem czytamy: „Nie minął nawet rok, odkąd opublikowałam swoje pierwsze zdjęcie z bielactwem. Nigdy nie zapomnę tej chwili strachu i niepewności. Z jednej strony byłam dumna, że pokazałam nową siebie, z drugiej obawiałam się, że nie będę akceptowana, na przykład w mojej pracy (...). A wiesz co stało się potem? Nic. Nic się nie stało. A raczej nic szokującego. Przybyło wiele komentarzy dotyczących wsparcia. Ale przede wszystkim przestałam widzieć plamy. To zupełnie jak z pieprzykami. Wiesz, że tam są, ale nie przywiązujesz do nich dużej uwagi. Ponieważ jest to naturalne i są częścią ciebie”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Non è passato nemmeno un anno da quando ho postato la mia prima foto con la vitiligine. Quel momento di timore e di incertezza per il “dopo”, non lo scorderò mai. Da un lato ero fiera di aver mostrato una nuova me, dall’altro avevo paura di non essere accettata, nel mio lavoro per esempio o di sentirmi derisa, osservata. E sapete cosa è successo dopo? Nulla. Non è successo proprio nulla. O meglio, nulla di eclatante. Sono arrivati tanti commenti di sostegno e di condivisione. E ne sono seguiti altri e altri ancora, ma soprattutto, io ho smesso di vedere le macchie. Proprio come i nei. Sai che ci sono, però non ci fai tanto caso. Perché è naturale e fanno parte di te. Oggi posso dire che la vicinanza delle tante persone con la mia stessa “particolarità” è stata preziosa per il mio percorso. Poi un giorno ho pensato: “Esistono centinaia di filtri Insta che ti rendono più bello, più brutto, più gatto, più astronauta o più non so che cosa. … perché non fare un filtro di bellezza che ti fa vedere come saresti con la vitiligine”? E così mi sono messa al lavoro per realizzare il mio filtro di bellezza che ho chiamato #Beautyligo e sarei felice se lo provassimo tutti, in omaggio alla bellezza della diversità. Un tema che, vitiligine o no, mi sta molto a cuore. Trovi il filtro nelle stories o nella sezione “filtri” sul mio profilo (quella faccina che brilla insomma) prendi la posa, sentiti bell@ e scatta la foto: più siamo, meglio è. #Beautyligo #labellezzadelladiversità

Post udostępniony przez Kasia Smutniak (@lasmutniak)

Aktorka postanowiła jednak pójść o krok dalej w swoim przekazie. I stworzyła filtr #Beautyligo, który pokazuje, jak wyglądałoby się z bielactwem!

Pewnego dnia pomyślałem: Istnieją setki filtrów Insta, które sprawiają, że jesteś piękniejsza, brzydsza... (...) Więc dlaczego nie stworzyć filtra upiększającego, który pokazuje, jak wyglądałbyś z bielactwem. (...) Byłabym szczęśliwa gdybyśmy wszyscy go wypróbowali w hołdzie dla piękna różnorodności.

Reakcja fanów była natychmiastowa - na Instagramie co chwila pokazują się nowe zdjęcia z użyciem filtra #beautyligo. Może sami się skusicie, by wesprzeć tak ważną sprawę? 

To genialny pomysł na wspieranie ludzi chorych na bielactwo i oswajanie innych z tym tematem. A każde wsparcie dla nich jest na wagę złota. Podobnie wygląda sytuacja z łuszczycą, na którą choruje m.in. Kim Kardashian. Gwiazda też dość często pokazuje zdjęcia swojego ciała i udowadnia, że takie schorzenie nie jest żadną przeszkodą na drodze do szczęśliwego życia i kariery! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.