basia-łubko-z-laptopem-huawei-matebook-14s
Fot. redakcja Vivy
VIVA! Tylko u nas

Z życia redakcji: tydzień w dziale mody „Vivy!” z laptopem Huawei

Zaglądamy do redakcji „od kuchni” i towarzyszymy szefowej działu mody Barbarze Łubko w jej obowiązkach

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 7 listopada 2021 11:44
basia-łubko-z-laptopem-huawei-matebook-14s
Fot. redakcja Vivy

Jak naprawdę wygląda praca w dziale mody „Vivy!”? Jak powstają modowe strony, które co dwa tygodnie możecie zobaczyć w druku? Postanowiliśmy spytać o to Basię Łubko, szefową działu mody „Vivy!”. Z aparatem towarzyszyliśmy jej w codziennych obowiązkach przez tydzień. Byliśmy z nią w biurze podczas pracy nad materiałami do kolejnych numerów – kiedy stylizowała sylwetki do sesji, pisała artykuły i dogrywała wygląd makiet z grafikiem, odpowiedzialnym za ich wizualną stronę. Wybraliśmy się też z Basią na kilka spotkań.

basia-łubko-z-laptopem-huawei-matebook-14s
Fot. redakcja Vivy

Praca w magazynie to prawdziwa przygoda. Niektóre dni naprawdę wyglądają jak z filmu - pokazy mody, sesje, spotkania. Ale to tylko część obowiązków. Tak naprawdę nie rozstaję się z laptopem. Zawsze jest coś do zrobienia. Pisanie artykułów, żmudny research i wiecznie pełna skrzynka mailowa to codzienność - mówi Basia. I dodaje, że przed pandemią dużo więcej czasu spędzała na miejscu w redakcji.

basia-łubko-z-laptopem-huawei-matebook-14s
Fot. redakcja Vivy

Teraz jej biurem może być ławka w parku albo stolik w kawiarni. Realia pracy zmieniły się, więc stacjonarny komputer i telefon na biurku w redakcji to relikty przeszłości. Sprzęt, na którym można polegać w każdych warunkach to podstawa. Muszę mieć kontakt ze światem - laptop, słuchawki do telefonu (wolne dłonie podczas długich rozmów i redakcyjnych narad to luksus!) czy smartwatch, który na spotkaniach dyskretnie daje mi znać o przychodzących wiadomościach i połączeniach sprawiają, że pracuje mi się łatwiej, przyjemniej i szybciej - wylicza Basia. Dlatego laptop MateBook 14s od Huawei to doskonały wybór. Bateria o pojemności 60 Wh zapewnia jego działanie nawet do 11 godzin. Dla Basi ma to ogromne znaczenie, kiedy spędza dzień na spotkaniach lub sesji w plenerze.

MateBook 14s ma dotykowy ekran, który umożliwia bezpośrednią i intuicyjną współpracę. Podobnie jak w przypadku smartfona, można zaznaczać, powiększać i przewijać wybrane elementy. Wystarczy przesunąć trzema palcami w dół, aby zrobić zrzut ekranu i rozpoznać zawartość tekstową w celu wygodnego kopiowania i edycji. Wyświetlacz laptopa odwzorowuje 100% palety barw sRGB i obsługuje 10-bitową głębię obrazu, czyli nawet 1,07 miliarda kolorów. To nieoceniona pomoc przy pracy z layoutami i zdjęciami - zdradza Basia.

basia-łubko-z-laptopem-huawei-matebook-14s
Fot. redakcja Vivy

Praktyczny wymiar to jedno, ale design też ma dla Basi ogromne znaczenie. Z racji mojego zawodu na co dzień jestem otoczona pięknymi przedmiotami. Chyba dlatego tak ważne jest dla mnie, żeby rzeczy, które służą mi do pracy były równie wyjątkowe - przyznaje. MateBook 14s od Huawei jest właśnie taki - ma bardzo lekką, smukłą konstrukcję i wyróżnia go oryginalny matowo zielony kolor. Zobaczcie, jak wygląda na zdjęciach! To bohater naszej sesji - dodaje Basia.

Wybory Basi z portfolio Huawei

Huawei MateBook 14s to ultrasmukły laptop klasy premium. Urządzenie zapewnia najwyższą wydajność gwarantowaną przez procesor Intel Core 11. generacji z serii H, a lekka obudowa oraz dotykowy ekran FullView 2,5K podnoszą komfort mobilnej pracy i rozrywki. Dodatkowo, zaawansowana technologia ochrony wzroku redukuje niebieskie światło emitowane przez wyświetlacz oraz eliminuje migotanie obrazu, dzięki czemu nasze oczy są dodatkowo chronione.

Basia korzysta również ze smartwatcha Huawei Watch Fit Elegant Edition oraz bezprzewodowych słuchawek Huawei FreeBuds 4.

Więcej o produktach na huawei.pl.

Materiał powstał z udziałem marki Huawei

TAGI #moda

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.