To nie są zwykłe procesje…

Marta Roszewska 16 kwietnia 2022 14:22

Obchodzona w krajach katolickich Wielkanoc zdecydowanie nie jest tak skomercjalizowana jak święta Bożego Narodzenia. W niektórych krajach jednak, organizowane są spektakularne Drogi Krzyżowe, w których udział biorą tysiące wiernych. Ich procesje zupełnie różnią się od tych, w których możemy uczestniczyć w Polsce. Drogi Krzyżowe liczą 14 stacji, które przedstawiają historię śmierci Jezusa. Zobaczcie w jaki sposób odprawiane są Drogi Krzyżowe w różnych krajach! 

1/5
Droga Krzyżowa w Sewilii
Copyright @Getty Images
1/5

Drogi Krzyżowe w Sewilli charakteryzują się przede wszystkim kolorowymi procesjami. Biorący w nich udział wierzący, niosą przez ulice miasta ogromne posągi przedstawiające sceny z Drogi Krzyżowej.

2/5
Droga Krzyżowa w Limie
Copyright @East News
2/5

Wierni w Peru odtwarzają sceny z Drogi Krzyżowej z niesamowitą dokładnością.

3/5
Droga Krzyżowa w Jerozolimie
Copyright @East News
3/5

Droga Krzyżowa w Jerozolimie to prawdziwe przedstawienie. Biorący w niej udział dbają o każdy detal, nawet w najbardziej drastycznych scenach.

4/5
Droga Krzyżowa w Caracas
Copyright @East News
4/5

Drogi Krzyżowe w Wenezueli wymagają mocnych nerwów. Aktorzy biorący w nich udział, dokładnie odwzorowują męki Chrystusa.

5/5
Droga Krzyżowa w Rio de Janeiro
Copyright @East News
5/5

Do Rio de Janeiro zjeżdżają się wierni z całego świata, by wziąć udział w spektakularnych Drogach Krzyżowych, które są tam organizowane co roku.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.