To nie są zwykłe procesje!

Marta Roszewska 30 marca 2018 14:00

Obchodzona w krajach katolickich Wielkanoc zdecydowanie nie jest tak skomercjalizowana jak święta Bożego Narodzenia. W niektórych krajach jednak, organizowane są spektakularne Drogi Krzyżowe, w których udział biorą tysiące wiernych. Ich procesje zupełnie różnią się od tych, w których możemy uczestniczyć w Polsce. Drogi Krzyżowe liczą 14 stacji, które przedstawiają historię śmierci Jezusa. Zobaczcie w jaki sposób odprawiane są Drogi Krzyżowe w różnych krajach! 

1/5
Droga Krzyżowa w Sewilii
Copyright @Getty Images
1/5

Drogi Krzyżowe w Sewilli charakteryzują się przede wszystkim kolorowymi procesjami. Biorący w nich udział wierzący, niosą przez ulice miasta ogromne posągi przedstawiające sceny z Drogi Krzyżowej.

2/5
Droga Krzyżowa w Limie
Copyright @East News
2/5

Wierni w Peru odtwarzają sceny z Drogi Krzyżowej z niesamowitą dokładnością.

3/5
Droga Krzyżowa w Jerozolimie
Copyright @East News
3/5

Droga Krzyżowa w Jerozolimie to prawdziwe przedstawienie. Biorący w niej udział dbają o każdy detal, nawet w najbardziej drastycznych scenach.

4/5
Droga Krzyżowa w Caracas
Copyright @East News
4/5

Drogi Krzyżowe w Wenezueli wymagają mocnych nerwów. Aktorzy biorący w nich udział, dokładnie odwzorowują męki Chrystusa.

5/5
Droga Krzyżowa w Rio de Janeiro
Copyright @East News
5/5

Do Rio de Janeiro zjeżdżają się wierni z całego świata, by wziąć udział w spektakularnych Drogach Krzyżowych, które są tam organizowane co roku.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.