To nie są zwykłe procesje…

Marta Roszewska 7 kwietnia 2023 18:30

Obchodzona w krajach katolickich Wielkanoc zdecydowanie nie jest tak skomercjalizowana jak święta Bożego Narodzenia. W niektórych krajach jednak, organizowane są spektakularne Drogi Krzyżowe, w których udział biorą tysiące wiernych. Ich procesje zupełnie różnią się od tych, w których możemy uczestniczyć w Polsce. Drogi Krzyżowe liczą 14 stacji, które przedstawiają historię śmierci Jezusa. Zobaczcie w jaki sposób odprawiane są Drogi Krzyżowe w różnych krajach! 

1/5
Droga Krzyżowa w Sewilii
Copyright @Getty Images
1/5

Drogi Krzyżowe w Sewilli charakteryzują się przede wszystkim kolorowymi procesjami. Biorący w nich udział wierzący, niosą przez ulice miasta ogromne posągi przedstawiające sceny z Drogi Krzyżowej.

2/5
Droga Krzyżowa w Limie
Copyright @East News
2/5

Wierni w Peru odtwarzają sceny z Drogi Krzyżowej z niesamowitą dokładnością.

3/5
Droga Krzyżowa w Jerozolimie
Copyright @East News
3/5

Droga Krzyżowa w Jerozolimie to prawdziwe przedstawienie. Biorący w niej udział dbają o każdy detal, nawet w najbardziej drastycznych scenach.

4/5
Droga Krzyżowa w Caracas
Copyright @East News
4/5

Drogi Krzyżowe w Wenezueli wymagają mocnych nerwów. Aktorzy biorący w nich udział, dokładnie odwzorowują męki Chrystusa.

5/5
Droga Krzyżowa w Rio de Janeiro
Copyright @East News
5/5

Do Rio de Janeiro zjeżdżają się wierni z całego świata, by wziąć udział w spektakularnych Drogach Krzyżowych, które są tam organizowane co roku.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.