Prezentownik
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

5 sposobów na to, co zrobić z nieudanym prezentem świątecznym!

Nawet nie wiesz, jakie to proste!

Marta Baran 26 grudnia 2020 11:27
Prezentownik
Fot. Adobe Stock

Z pewnością kilka razy zdarzyło Ci się dostać prezent, który okazał się być nie trafiony. Wtedy stajemy przed dość trudną decyzją, co zrobić z upominkiem. Po świętach wiele osób staje przed trudną decyzją, jak się przede wszystkim zachować? Kolejny problem to co zrobić z nieudanym prezentem? Zdradzamy co zrobić w takiej sytuacji!

Przede wszystkim nie warto jest pokazywać, że prezent się nie udał. Z pewnością osoba, która kupiła ten upominek bardzo się starała i nie najlepszym pomysłem jest powiedzenie tego wprost. Zgodnie z zasadami savoir-vivre’u za upominek należy podziękować. Jeśli jednak dostaniemy prezent od osoby bardzo bliskiej, możemy dać lekko do zrozumienia, że w przyszłości można postawić na inny kolor, model, aby osoba wiedziała na co postawić w przyszłości. Absolutnie nie można komuś powiedzieć, że prezent jest kompletnie nieudany, sami przecież też nie chcielibyśmy usłyszeć takiej bezpośredniej odpowiedzi. Na to sposobów jest kilka, wszystko zależy od prezentu. Nie martw się, z pewnością nie będzie zalegał u Ciebie zbyt długo - mamy 5 sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci szybko znaleźć dla niego najlepsze rozwiązanie.

1. Wymień na inny produkt w tym samym sklepie

Jeśli masz paragon i wiesz z jakiego sklepu pochodzi dana rzecz, wybierz się tam i zapytaj o możliwość wymiany. Sklepy, zwłaszcza w okresie świątecznym są przygotowane na takie ewentualności, dlatego dla nikogo nie powinno być to problemem.

2. Oddaj prezent dla organizacji

Wiesz już, że nie skorzystasz ze swojego prezentu? Oddaj go do organizacji dla biednych i potrzebujących. Z pewnością ktoś ucieszy się z rzeczy, której Ty nie potrzebujesz. Zrobisz przy tym dobry uczynek, których w okresie świątecznym nigdy za wiele!

3. Sprzedaj prezent

Jeśli prezent, który otrzymałeś pod choinkę jest bardzo nie trafiony i wiesz, że będzie leżał na dnie szafy - po prostu go sprzedaj. Za zyskane pieniądze możesz kupić jego zamiennik, który zdecydowanie bardziej przyda Ci się niż oryginał.

4. Zorganizujcie z przyjaciółmi wymianę prezentów

Z pewnością nie jesteś jedyną osobą, która otrzymała w te święta nietrafiony prezent. Porozmawiaj ze znajomymi - może uda Wam się wspólnie zorganizować wymianę prezentów, świetnie się przy tym bawiąc!

5. Daj prezent komuś z domowników

Od złośliwej cioci dostałeś kolejny zestaw do golenia, chociaż jesteś miłośnikiem brody? A może babcia postanowiła podarować Ci wyszczuplające rajstopy, bo ostatnio trochę przytyłaś? Cokolwiek dostałaś, znajdź wśród bliskich kogoś, komu ten prezent z pewnością się przyda. Podaruj mu go i spraw mu radość!

Warto jednak dać sobie trochę czasu i przemyśleć, czy faktycznie chcemy się pozbyć tej rzeczy. Możliwe, że upominek okaże się przydatna i skorzystamy z niego za jakiś czas.  

Fot. STOCK ADOBE

Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.