Niektóre z nich są naprawdę zjawiskowe!

Marta Roszewska 23 maja 2018 13:00

Podziwiane na całym świecie, wzbudzają zachwyt, niektórych rozczulają. Żółwie to zjawiskowe zwierzęta, a dziś obchodzą swoje święto! 23 maja to dzień, który ma nam przypominać o tym, jak istotna jest ochrona gatunków żółwi. Zwierzę to symbolizuję podporę nieba, wytrwałość, płodność oraz długowieczność. Niektóre gatunki żyją nawet do 300 lat! W naszej galerii wybraliśmy te najciekawsze, biorąc pod uwagę ich wygląd i rozmiar! 

1/5
Żółw morski
Copyright @stock.adobe.com
1/5

Żółw szylkretowy

To krytycznie zagrożony gatunek żółwia morskiego! Osiągają do 140 cm oraz 500 kg! Gatunek ten uwielbia ciepłe morza i oceany.

2/5
Żółw gwiaździsty
Copyright @stock.adobe.com
2/5

Żółw gwiaździsty

Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym gwiazdom na karapaksie. Samice tego gatunku dorastają do 30 cm. Zamieszkują północną część półwyspu Indyjskiego.

3/5
Zółw lamparci
Copyright @stock.adobe.com
3/5

Żółw lamparci

Gatunek o ciekawym umaszczeniu przypominającym lamparcie cętki. Do ich środowiska naturalnego należą rozległe afrykańskie sawanny, porośnięte trawami i nielicznymi drzewami.

4/5
Żółw egipski
Copyright @Instagram
4/5

Żółw egipski

To najmniejszy gatunek żółwia lądowego! Jest krytycznie zagrożonym gatunkiem. Zamieszkuje obszary z niezbyt bujną roślinnością w strefie gorącego klimatu, gdzie drzewa praktycznie nie występują.

5/5
Żółw morski
Copyright @stock.adobe.com
5/5

Żółw karetta

To wodny gatunek żółwia, który osiąga do 120 metrów! Ich średnia waga to 120 kg, ale zdarzają się osobniki, które ważą do 500 kg! Uwielbiają ciepłe wody Pacyfiku, Oceanu Atlantyckiego oraz Oceanu Indyjskiego.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.