spray-bloxin
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Najlepsze pomysły na kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi!

Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 27 września 2021 14:22
spray-bloxin
Fot. Adobe Stock

Lato już się kończy, ale nie mamy zamiaru hibernować się w domu z dala od przyjaciół. Nawet gdy pogoda nie dopisuje, czas na dobrą zabawę jest zawsze. Ale w co się bawić, żeby się razem nie nudzić? Gdy plotkowanie o znajomych i opowiadanie tzw. sucharów przestało was bawić, pora poszukać inspirujących pomysłów na wspólną zabawę. Taką, którą można zorganizować w czterech ścianach, niezależnie od pogody.

Grajcie w państwa-miasta

Graliście w to w szkole? Doskonale, to znacie zasady. Dzielicie kartkę na rubryczki, tytułujecie je według schematu (państwo, miasto, rzeka, potrawa itp, według fantazji i zapotrzebowań). Następnie wypełniacie w tempie rubryczki nazwami zaczynającymi się od wybranej litery alfabetu. To jedna wersja tej gry. Ale możecie ją zmodyfikować. Zamiast hasła pisać na kartce, zagrajcie w geograficzne kalambury. Pokażecie gestami jak wygląda Meksyk? To łatwe. Ale spróbujcie pokazać, jak wygląda Madagaskar! Mnóstwo śmiechu i zabawy - gwarantowane.

spray-bloxin
Fot. Adobe Stock

Napiszcie wspólną powieść

Albo na początek tylko opowiadanie. Jednak osoba niech weźmie zeszyt i długopis i wypowie pierwsze zdanie powieści. Drugie niech podyktuje ktoś inny, trzecie następny… Niczego nie poprawiajcie, tylko wszystko utrwalajcie. Kolejne zdania mogą być zwariowane, ale muszą być logicznie powiązane z poprzednim. Po jakim czasie przeczytajcie, co napisaliście. Fantazja wielu głów może zaprowadzić opowiadanie w zupełnie niespodziewane rejony. Opowiadanie możecie rozszerzać w nieskończoność podczas kolejnych spotkań.

Urządźcie sobie kino w domu

Urządźcie sobie idealny seans. Ale absolutnie nie oglądajcie nowego filmu, który widziało tylko kilka osób w towarzystwie, bo to może się skończyć kłótniami, gdy ktoś wyprzedzi fabułę. Obejrzyjcie film, który wszyscy znacie i kochacie. Na przykład kultową komedię.  Przewaga takiego seansu nad innymi jest ogromna. Wszyscy znają dialogi na pamięć, więc nikt nie będzie miał pretensji, że czegoś nie zrozumiał, fabuła też was nie zaskoczy. Postawcie sobie zadanie - wyszukujcie szczegóły, których nikt wcześniej nie dostrzegł, na przykład oryginalne elementy scenografii lub błędy w montażu. To świetna zabawa, a wspólne oglądanie scen ulubionej komedii niezwykle odpręża i sprawia, że w dużym gronie znów głośno się pośmiejemy z tego, co dobrze znamy.

spray-bloxin
Fot. Adobe Stock

Co przyjaciel, to pomysł

Możecie urządzić sobie wspólne gotowanie, malowanie lub lepienie z plasteliny. Czerpcie pomysły z własnego dzieciństwa i realizujcie najdziksze fantazje (byle bezpiecznie). Niech dobra zabawa z przyjaciółmi nigdy się nie kończy. Zwłaszcza, niech się nie kończy chorobą czy przeziębieniem. Zabawa w dużym gronie sprzyja roznoszeniu się wirusów, podobnie jak jesienna pogoda, która coraz częściej będzie nam towarzyszyć.

Czy możemy się uchronić przed zakażeniem?

Wirusy są wszędzie, więc żeby naprawdę ich uniknąć, powinniśmy nie wychodzić z domu i z nikim się nie spotykać. A tego ani nie chcemy, ani nie możemy zrobić. Możemy jednak zmniejszyć ryzyko zarażenia. Wiele wirusów odpowiadających za jesienne infekcje, ale też Sars Cov-2, rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Drobinki wilgoci emitowane przez jedną osobę, na przykład podczas mówienia, osiadają na śluzówkach drugiej osoby. Jeśli jest w nich wirus, z łatwością dostanie się do wnętrza organizmu. Najczęściej dzieje się to przez usta i nos, a rzadziej przez śluzówki w oczach. Dlatego warto stworzyć w nosie i ustach dodatkową barierę aplikując wyrób medyczny Bloxin.

Jak działa Bloxin?

Błona śluzowa pokryta jest śluzem, którego zadaniem jest między innymi ochrona organizmu przed wirusami. Jednak natura nie zawsze sobie z nimi radzi. Na przykład w przegrzanym pomieszczeniu śluzówka często jest wysuszona, a to może ułatwić wnikanie wirusów. Bloxin wspiera ochronne właściwości błony śluzowej, tworząc na niej dodatkową warstwę. Zawiera w swoim składzie jota-karagen, ektoinę i kwas hialuronowy - substancje, których działanie zostało klinicznie potwierdzone. Bloxin działa na trzy sposoby:

  • chroni przed wnikaniem wirusów do organizmu i przed ich rozprzestrzenianiem się
  • łagodzi objawy już istniejącej infekcji
  • wspomaga leczenie i skraca czas trwania choroby

spray-bloxin
Fot. Mat.prasowe

Kiedy stosować Bloxin?

Bloxin można stosować nie tylko podczas spotkań towarzyskich, ale zawsze, gdy przebywamy w większych skupiskach ludzi – w szkole, w pracy, w sklepach, w środkach zbiorowej komunikacji. Nie zwalnia nas to z konieczności przestrzegania zasad epidemiologicznych, czyli stosowania maseczek, mycia rąk i zachowania dystansu.

Bloxin to wyrób medyczny, który jest dostępny w dwóch wariantach:

  • Bloxin żel do nosa w sprayu (Pojemność: 20 ml/ 200 dawek, cena rekomendowana: 29,99 PLN*
  • Bloxin żel do jamy ustnej w sprayu (Pojemność: 20 ml/ 200 dawek, cena rekomendowana: 29,99 PLN*.

Oba preparaty mają niewielkie i poręczne opakowania. Mogą być stosowane kilka razy dziennie profilaktycznie bądź leczniczo, zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci powyżej pierwszego roku życia.

*Finalna cena detaliczna produktu jest wyłącznie decyzją Klienta / dystrybutora.
Ceny rekomendowane nie są wiążące dla Klienta/dystrybutora i ma on pełną swobodę odsprzedaży danego produktu po dowolnej cenie / kształtowania cen sprzedaży do konsumenta.

Materiał powstał z udziałem marki Bloxin

TAGI #choroba

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.