renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

O takim samochodzie nawet nie śniliśmy...

Czas rozstać się ze swoim starym autem!

Artykuł sponsorowany 13 czerwca 2019 13:55
renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe

Jak wygląda samochód przyszłości? Jak Renault EZ-GO! Jest to autonomiczne, elektryczne, inteligentne i współdzielone auto. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście ani nie przeżyliście! 

Auto przyszłości 

renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe

Renault EZ-GO jest jednocześnie pojazdem i usługą, zaprojektowaną do indywidualnego przewozu lub transportu małych grup. To niezwykłe auto, które jeździ bez kierowcy (a nawet nie ma kierownicy), wzbudza zachwyt swoim designem i pomysłem na to, jak może wyglądać transport przyszłości w miastach. Renault EZ-GO umożliwia wyruszenie w drogę ze stacji wynajmu lub z miejsca zgeolokalizowanego przez aplikację. Ogromną zaletą Renault EZ-GO jest to, że łączy w sobie elastyczność i komfort transportu indywidualnego ze skutecznością oraz bezpieczeństwem transportu publicznego. Co najważniejsze, w obydwu przypadkach pozwala pasażerom nie martwić się o drogę!  

Konkurs "Renault Easy City. Design the Future"

renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe

Renault nie ustaje w poszukiwaniu rozwiązań, których celem jest ochrona środowiska oraz projektowanie nowoczesnych ekosystemów miejskich. Budowa nowoczesnych centrów przesiadkowych może być sposobem na rozwiązanie wielu współczesnych problemów związanych z mobilnością w polskich miastach. Właśnie dlatego Renault postanowiło zorganizować konkurs „Renault Easy City. Design the Future”, a zadaniem uczestników było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla elektrycznego i współdzielonego pojazdu autonomicznego Renault EZ-GO. 

Laureaci konkursu „Renault Easy City. Design the Future”

renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe
Zwycięzcy konkursu, przewodniczący jury Vincent Carré, Dyrektor Generalny Terytorium East Renault Timothy Manuel.

Zwycięzcami zostali Jakub Jedynak i Radosław Domżoł, którzy zaprojektowali sieć centrów przesiadkowych wykorzystujących pojazd Renault EZ-GO do transportu ostatniej mili. Drugie miejsce przyznano Wiktorowi Szulferowi, Julii Kazimierskiej i Olkowi Kępińskiemu, a trzecią lokatę zajęli Jan Heymer i Wacław Marat. Pula nagród dla autorów najlepszych prac konkursowych wyniosła aż 35 tys. zł. Projekt Jakuba Jedynaka i Radosława Domżoła zakłada stworzenie sieci centrów przesiadkowych rozmieszczonych w odpowiednich odległościach w oparciu o gęstość zaludnienia. Transport „ostatniej mili” miałby się odbywać z wykorzystaniem pojazdów Renault EZ-GO, a komunikacja między centrami przesiadkowymi - za pośrednictwem tradycyjnego transportu zbiorowego. 

renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe
Anna Dereszowska, Olga Frycz, Mariusz Przybylski, Katarzyna Glinka, Lidia Popiel i Agata Szczech z Renault Polska. 

Podczas finału konkursu „Renault Easy City. Design the Future” na Placu Defilad w Warszawie, który odbył się 5 czerwca, nie zabrakło gwiazd oraz wielu ekscytujących momentów! Anna Dereszowska, Olga Frycz, Katarzyna Glinka, Lidia Popiel i Mariusz Przybylski mieli możliwość przetestować elektryczny samochód autonomiczny Renault EZ-GO. 


"Samochód, którym dzisiaj miałam okazję się przejechać, to jest dla mnie jeszcze trochę science fiction. Jazdy były naprawdę niezwykłym doświadczeniem i choć trudno mi dziś sobie wyobrazić, że takie samochody będą jeździły po mieście, to wiem, że wcale nie jest to odległa przyszłość" – mówi Katarzyna Glinka.

renault_ez_go
Fot. Mat.prasowe
Lidia Popiel, Olga Frycz, Anna Dereszowska, Mariusz Przybylski, Katarzyna Glinka, Agata Szczech z Renault Polska.

Artykuł powstał z udziałem marki Renault

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!