wyjatkowyprezent.pl
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Zamiast rzeczy podaruj emocje!

Ten prezent kupisz bez wychodzenia z domu i na pewno zdążysz przed Wigilią!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 19 grudnia 2019 12:23
wyjatkowyprezent.pl
Fot. Adobe Stock

Czasu do świąt zostało naprawdę niewiele. Dlatego tym, którzy jeszcze nie zdążyli znaleźć odpowiedniego podarunku dla bliskich spieszymy z pomocą! Oto prezentowe inspiracje dla spóźnialskich. Uwaga! Nie zmuszają do wychodzenia z domu! :)

Nie skarpety, ale coś użytecznego - oto, co Polacy chcą znaleźć pod choinką

Większość Polaków na zakup świątecznych prezentów planuje przeznaczyć maksymalnie 400 zł. Za idealny prezent uznajemy coś praktycznego i nie chcemy dostać... skarpetek - wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie firmy Wyjątkowy Prezent*.

Prezenty kupimy niemal wszyscy, tylko około 1,5% ankietowanych nie ma tego w planach. Nasz budżet świąteczny na prezenty w większości przypadków wyniesie od 200 do 400 zł. Co dziesiąta osoba przeznaczy na prezenty powyżej 600 zł.

Kiedy i gdzie kupujemy prezenty?

Jak wynika z badań, Polacy chcą uniknąć zakupów na ostatnią chwilę. Blisko połowa ankietowanych deklaruje zakupy aż miesiąc wcześniej (47,1%). Prawie tyle samo, bo 47,9%, potwierdza, że prezenty wybiorą w ciągu 2 tygodni poprzedzających Gwiazdkę. Tylko ok. 5% z nas zrobi zakupy w Wigilię lub dzień przed.

Gdzie kupujemy prezenty? Niezmienną popularnością cieszą się galerie handlowe - aż 54% Polaków wybierze się do nich. W grudniu dodatkowe niedziele handlowe sprzyjają wzmożonym zakupom w centrach handlowych. Widoczny jest trend zakupów on-line. Zdecyduje się na nie już 49% pytanych Polaków.

wyjatkowyprezent.pl
Fot. Adobe Stock

Jaki jest najpopularniejszy "niechciany prezent"?

Za idealny prezent większość Polaków uznaje taki, który jest praktyczny. Nieco mniej z nas uważa, że podarunek ma przede wszystkim trafiać w gusta obdarowanego. Co piąta osoba twierdzi, że prezent ma pozwalać na przeżycie czegoś niesamowitego!

Za uniwersalny prezent uznajemy wciąż gotówkę, tak sądzi 22% pytanych. Co dziesiąty Polak chce zostać obdarowany bonem lub voucherem podarunkowym.

Rokrocznie za najbardziej niechciany prezent uznajemy skarpetki. Niechęć do nich deklaruje 12% badanych. Co ciekawe, aż 39% pytanych nie potrafi wskazać najgorszego prezentu jaki otrzymali. Najwyraźniej pamiętamy tylko prezenty wyjątkowe.

Trafiony prezent to wyjątkowy prezent!

Nasze oczekiwania względem prezentów ulegają zmianie. Coraz częściej Polacy pragną otrzymać przeżycie - coś, co wzbudzi emocje i zostanie zapamiętane. Co dziesiąty ankietowany rozważa skok ze spadochronem lub przejażdżkę luksusowym autem. Część z nas ucieszyłoby się z romantycznej kolacji lub masażu. Jest to widoczny trend, w którym prezenty niematerialne stają się istotną alternatywą przy wyborze podarunków.

wyjatkowyprezent.pl
Fot. Materiały prasowe

Wszystko to oferuje wyjatkowyprezent.pl! To naprawdę niesamowite miejsce, w którym możesz spełnić najskrytsze marzenia bliskich.

Wyjątkowy Prezent jest pierwszą i największą firmą oferującą klientom indywidualnym, jak i biznesowym prezenty w formie przeżyć. W ofercie firmy znajdują się takie atrakcje, jak skok ze spadochronem, kolacja w ciemności czy przejażdżka Ferrari. Firma prowadzi sprzedaż prezentów online na stronie wyjatkowyprezent.pl oraz w sklepach stacjonarnych w 42 punktach w galeriach handlowych oraz w sieciach partnerskich. Wystarczy wybrać najbardziej interesujące nas oferty i prezent pod choinkę mamy gotowy!

Więcej informacji na: wyjatkowyprezent.pl.

*Badanie zrealizowano przez agencję SW Research w dniach 29-31 października 2019 r. Wyniki opracowano na podstawie odpowiedzi reprezentatywnej próby 1008 Polaków (pow. 18 lat). Oparto się na metodzie CAWI.

Artykuł powstał z udziałem marki wyjatkowyprezent.pl.

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.