Fot. Mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Praca, która dodaje skrzydeł! Oto 3 zalety bycia stewardesą, o których pewnie nie wiedziałaś!

Oprócz bardzo dobrych zarobków i elastycznego grafiku, jest tu sporo udogodnień. O co dokładnie chodzi?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 10 października 2022 10:26
Fot. Mat. prasowe

Niekończące się podróże, praca na pokładzie samolotu, prestiż społeczny i elegancki mundur. Praca stewardessy kojarzy się ze wspaniałymi przeżyciami, poznawaniem nowych ludzi, miejsc i kultur. Ale to nie koniec. Oto 3 zalety pracy na stanowisku Młodszy Personel Pokładowy LOT. 

Niekończące się podróże

samolot
Fot. Materiały prasowe

Praca stewardessy to ciągłe bycie między niebem a ziemią. Pracujesz w chmurach, nie masz sztywnego grafiku, dużo podróżujesz i co najlepsze — otrzymujesz za to wynagrodzenie. Gdy wszyscy pasażerowie opuszczą pokład samolotu, a stewardessy i stewardowie wykonają obowiązki służbowe, często pozostaje sporo czasu na zwiedzanie. W przypadku lotów dalekiego zasięgu, pomiędzy jednym lotem a drugim zdarzają się całkiem długie przerwy, więc stewardzi mogą odpocząć, zrelaksować się i poznać nowe miejsca. Życie stewardessy to niekończąca się podróż marzeń i tysiące wspomnień. To też możliwość szlifowania języków, poznawania nowych ludzi, kultur i kuchni regionalnej. 

Perfekcyjny look

LOT stewardessa
Fot. Materiały prasowe

Czy ty też masz czasem wrażenie, że stewardessy podczas lotu wyglądają tak nienagannie, jakby właśnie wyszły od fryzjera i kosmetyczki (pomimo że pracują od kilku godzin)? Sekret ich wspaniałego wyglądu tkwi w perfekcyjnym makijażu, eleganckiej fryzurze, a także stroju. Nieodłącznym atrybutem stewardesy jest dopasowany, świetnie skrojony mundur, stylowa apaszka i toczek na głowie. Nienaganny wygląd jest jednym z obowiązków Personelu Pokładowego.

Ciekawe benefity

bilet
Fot. Materiały prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz LOT CABIN CREW dbają o rozwój i bezpieczeństwo swoich pracowników. Oprócz możliwości pracy w prestiżowej firmie, bardzo dobrych zarobków i nieograniczonych podróżny, dla pracowników przygotowano system benefitów i świadczeń pozapłacowych, dzięki którym praca w LOT staje się czystą przyjemnością! Na co można liczyć? Wśród dodatków znajdziemy zniżki na bilety pracownicze, pakiet medyczny Lux Med, ubezpieczenie na życie, kartę sportową MultiSport, zniżki pracownicze w Shop&More, a także zniżki w sklepach wolnocłowych na lotniskach.

Zalet pracy stewardesy jest zdecydowanie więcej. Chcesz je sprawdzić sama? Już teraz weź udział w rekrutacji. Powodzenia!

Materiał powstał z udziałem Polskich Linii Lotniczych LOT.

TAGI #podróże

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…