Rodzina królewska w podcastach mn
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Odcinki specjalne podcastów, w których możemy usłyszeć royalsów!

W jakich audycjach wystąpili i gdzie można ich posłuchać? 

Aleksandra Trendak 12 sierpnia 2022 18:00
Rodzina królewska w podcastach mn
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Meghan Markle niedawno zapowiedziała swój podcastowy debiut, który ma się pokazać tego lata na Spotify, ale nie jest to pierwsza członkini królewskiej rodziny, która pojawi się w tego typu audycji. Już wcześniej mogliśmy posłuchać jak Kate na łamach “Happy Mum, Happy Baby” opowiadała o macierzyństwie, William przy piwie rozmawiał o zmianach klimatu, a książę Karol mówił o swoim domu w Walii. Jacy jeszcze royalsi wzięli udział w podcastach? Gdzie można ich posłuchać? O czym rozmawiali? 

ZOBACZ TEŻ: Prawda o przeprowadzce księcia Williama i księżnej Kate: ich dzieci czuły się jak w więzieniu

Księżna Kate w “Happy Mum, Happy Baby” 

Księżna Cambridge zadebiutowała w podcastach w lutym 2020 roku w “Happy Mum, Happy Baby”, gdzie z prowadzącą Giovanną Fletcher rozmawiała o urokach macierzyństwa.  

Ktoś zapytał mnie niedawno, co chciałabym, aby moje dzieci zapamiętały z dzieciństwa. Pomyślałam, że to naprawdę dobre pytanie, ponieważ jak się nad tym zastanowię nie wiem co bym wolała. Czy to jak próbuję odrobić z nimi matematykę i przeliterować słówka, które są częścią weekendowej pracy domowej, czy wspólne wyjście, rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek, które nie wyszły, bo były zbyt mokre. 

Zastanawiała się Kate. Całą rozmowę można znaleźć na YouTubie oraz na stronie Acast.

Książę William w “That Peter Crouch Podcast” 

Jeden z Dj-ów pracujących dla stacji BBC Radio 1, ujawnił, że książę Cambridge czerpał niezwykłą przyjemność z nagrywania odcinka podcastu “That Peter Crouch Podcast” w Pałacu Kansington w marcu 2021 roku. Rozmowa była bardzo swobodna, panowie pili piwo tak dobrze im się rozmawiło, że czas przeznaczony na nagrywanie przedłużył się o dwie godziny! Książę William pojawił się także gościnnie w serii podcastów “Audible Original Climate of Change” razem z Cate Blanchett i Dannym Kennedy, który nagrywali w zasilanym energią słoneczną studiu nagraniowym w Londynie. Odcinek był poświęcony dyskusji na temat znaczenia ochrony środowiska. 

Myślę, że mój dziadek i ojciec przez wiele lat pogłębiali swoją pasję i zainteresowanie tą dziedziną, co wzbudziło równie u mnie ciekawość i chęć jej poznania. Dorastając byłem otoczony przyrodą, którą chciałem odkrywać, szczególnie w moim ogrodzie. Spędzałem długie godziny na wspinaczce po drzewach, kopaniu w ziemi i chowaniu się w norach, wykorzystując wszelkie zakamarki ogródka, ponieważ kochałem przebywać na łonie natury. 

Wspomina książę William w rozmowie, którą można znaleźć na YouTubie. 

Książę Harry i Meghan Markle “Archetypes” 

Po ogłoszeniu “wieloletniego partnerstwa” między Spotify’em i firmą produkcyjną Archewell Audio w 2020 roku, Meghan Markle i książę Harry wydali dwa odcinki ich autorskiego podcastu – zwiastun oraz odcinek wakacyjny, do którego zaprosili takie sławne osoby jak Elton John, Tyler Perry, Stacey Abrams i James Corden, a nawet mały Archie wziął udział w nagraniach! Więcej odcinków podcastu “Archetypes”, który prowadzi głównie Meghan ma się pojawić jeszcze tego lata. Oprócz bycia gospodarzami, księżna i książę Sussex byli również goścmi w innych programach, między innymi w “Teenager Therapy” w 2020 roku, gdzie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, postanowili w ten sposób użyć swojego głosu, aby podkreślić jak ważny jest to temat i dlaczego nie warto go marginalizować. 

Książę Karol “The Poet Laureate Has Gone to His Shed” 

Książę Karol wziął udział w jednym z odcinków podcastu “The Poet Laureate Has Gone to His Shed” w 2021 roku, aby opowiedzieć o swoim walijskim domu. W rozmowie otworzył się i opowiedział jak ważna jest dla niego Walia, jej kultura oraz język, zdecydowanie warto posłuchać i poznać ten region z perspektywy księcia Karola. Wziął także udział w mniej interesującym podcascie, który miał miejsce w Westminster Abbey i polegał na nagraniu czytania Ewangelii na Wielkanoc w 2020 roku, kiedy wszyscy spędzali święta w domu i nie mogli zobaczyć się ze swoimi rodzinami. 

Księżna Camila “Woman’s Hour” 

Nie tylko książę Karol wystąpił w kilku podcastach, jego żona Camila również. Można ją usłyszeć w realizowanym przez BBC podcascie “Woman’s Hour”, gdzie opowiada o swojej pracy z ofiarami przemocy domowej. Jest to teamt bliski jej sercu, dlatego także wystąpiła w debiutanckim odcinku “Commonwealt Poetry”, który powstał, aby promować poezję. Księżna opowiada w nim o czytelni, która powstała z jej inicjatywy, którego celem jest pomaganie społecznościom literackim na całym świecie spotykać się i celebrować literaturę we wszystkich formach. 

Księżniczka Eugenia “Floodlight” 

Księżniczka Eugenia, która na co dzień nie prowadzi królewskiego stylu życia, bardzo często bierze udział w wielu akcjach charytatywnych jako przedstawicielka rodziny królewskiej. Niedawno można było jej słuchać w podcaście prowadzonym przez organizację Anti-Slavery Collective, pod tytułem “Floodlight”. Wraz z przyjaciółką i współzałożycielką kolektywu Julią De Boimville, Eugenia przeprowadziła wywiady z gośćmi reprezentującymi wszystkie środowiska pomagające w zwalczaniu współczesnego niewolnictwa. Wśród gości była także sławna aktorka – Emma Thompson. 

Sarah Ferguson “Tea with Twiggy” 

Księżna Yorku pojawiła się w wielu podcastach, między innymi w “City Island” oraz “Tea and Twiggy”, w którym opowiadała o swoim uwielbieniu dla królowej Elżbiety! 

Szczerze mówiąc, myślę sobie, że moja teściowa była bardziej dla mnie matką, niż moja biologiczna mama. Absolutnie podziwiam w jaki sposób Jej Wysokość jest nowoczesna i tak elastyczna oraz wyrozumiała i hojna. 

Rozmowa z Sarahą Ferguson jest bardzo swobodna i przyjemnie się jej słucha. Podcast można znaleźć na Spotify oraz Apple Podcast. 

Powyższe podcasty pokazują royalsów z trochę innej strony niż ich znamy. Nie są tylko figurami, które pięknie uśmiechają się do zdjęć, machają poddanym i przyjmują. W tych rozmowach pokazują często oblicza, których do tej pory nie znamy - są swobodni przed mikrofonem, zabawni i otwarci. Który podcast przesłuchasz jako pierwszy?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…