Odcinki specjalne podcastów, w których możemy usłyszeć royalsów!
W jakich audycjach wystąpili i gdzie można ich posłuchać?
- Aleksandra Trendak
Jakiś czas temu księżna Meghan miała swój podcastowy debiut, który pojawił się latem na Spotify. Żona księcia Harry'ego nie jest jednak jedyną członkinią rodziny królewskiej, która mogła uczestniczyć w tego typu audycji. Wcześniej mogliśmy posłuchać jak księżna Kate na łamach Happy Mum, Happy Baby opowiadała o macierzyństwie, książę William podjął temat zmian klimatu, a król Karol III mówił o swoim domu w Walii. Którzy royalsi również wzięli udział w podcastach? Gdzie można ich posłuchać i o czym rozmawiali?
ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Harry i Meghan w ogniu krytyki za otrzymaną nagrodę za walkę z rasizmem
Księżna Kate w “Happy Mum, Happy Baby”
Księżna Cambridge zadebiutowała w podcastach w lutym 2020 roku w “Happy Mum, Happy Baby”, gdzie z prowadzącą Giovanną Fletcher rozmawiała o urokach macierzyństwa.
Ktoś zapytał mnie niedawno, co chciałabym, aby moje dzieci zapamiętały z dzieciństwa. Pomyślałam, że to naprawdę dobre pytanie, ponieważ jak się nad tym zastanowię nie wiem co bym wolała. Czy to jak próbuję odrobić z nimi matematykę i przeliterować słówka, które są częścią weekendowej pracy domowej, czy wspólne wyjście, rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek, które nie wyszły, bo były zbyt mokre.
Zastanawiała się Kate. Całą rozmowę można znaleźć na YouTubie oraz na stronie Acast.
Książę William w “That Peter Crouch Podcast”
Jeden z Dj-ów pracujących dla stacji BBC Radio 1, ujawnił, że książę Cambridge czerpał niezwykłą przyjemność z nagrywania odcinka podcastu “That Peter Crouch Podcast” w Pałacu Kansington w marcu 2021 roku. Rozmowa była bardzo swobodna, panowie pili piwo tak dobrze im się rozmawiło, że czas przeznaczony na nagrywanie przedłużył się o dwie godziny! Książę William pojawił się także gościnnie w serii podcastów “Audible Original Climate of Change” razem z Cate Blanchett i Dannym Kennedy, który nagrywali w zasilanym energią słoneczną studiu nagraniowym w Londynie. Odcinek był poświęcony dyskusji na temat znaczenia ochrony środowiska.
Myślę, że mój dziadek i ojciec przez wiele lat pogłębiali swoją pasję i zainteresowanie tą dziedziną, co wzbudziło równie u mnie ciekawość i chęć jej poznania. Dorastając byłem otoczony przyrodą, którą chciałem odkrywać, szczególnie w moim ogrodzie. Spędzałem długie godziny na wspinaczce po drzewach, kopaniu w ziemi i chowaniu się w norach, wykorzystując wszelkie zakamarki ogródka, ponieważ kochałem przebywać na łonie natury.
Wspomina książę William w rozmowie, którą można znaleźć na YouTubie.
Książę Harry i Meghan Markle “Archetypes”
Po ogłoszeniu “wieloletniego partnerstwa” między Spotify’em i firmą produkcyjną Archewell Audio w 2020 roku, Meghan Markle i książę Harry wydali dwa odcinki ich autorskiego podcastu – zwiastun oraz odcinek wakacyjny, do którego zaprosili takie sławne osoby jak Elton John, Tyler Perry, Stacey Abrams i James Corden, a nawet mały Archie wziął udział w nagraniach! Więcej odcinków podcastu “Archetypes”, który prowadzi głównie Meghan ma się pojawić jeszcze tego lata. Oprócz bycia gospodarzami, księżna i książę Sussex byli również goścmi w innych programach, między innymi w “Teenager Therapy” w 2020 roku, gdzie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, postanowili w ten sposób użyć swojego głosu, aby podkreślić jak ważny jest to temat i dlaczego nie warto go marginalizować.
Król Karol III “The Poet Laureate Has Gone to His Shed”
Król Karol III wziął udział w jednym z odcinków podcastu “The Poet Laureate Has Gone to His Shed” w 2021 roku, aby opowiedzieć o swoim walijskim domu. W rozmowie otworzył się i opowiedział jak ważna jest dla niego Walia, jej kultura oraz język, zdecydowanie warto posłuchać i poznać ten region z perspektywy księcia Karola. Wziął także udział w mniej interesującym podcascie, który miał miejsce w Westminster Abbey i polegał na nagraniu czytania Ewangelii na Wielkanoc w 2020 roku, kiedy wszyscy spędzali święta w domu i nie mogli zobaczyć się ze swoimi rodzinami.
Królowa małżonka Camila “Woman’s Hour”
Nie tylko król Karol III wystąpił w kilku podcastach, jego żona Camila również. Można ją usłyszeć w realizowanym przez BBC podcascie “Woman’s Hour”, gdzie opowiada o swojej pracy z ofiarami przemocy domowej. Jest to teamt bliski jej sercu, dlatego także wystąpiła w debiutanckim odcinku “Commonwealt Poetry”, który powstał, aby promować poezję. Księżna opowiada w nim o czytelni, która powstała z jej inicjatywy, którego celem jest pomaganie społecznościom literackim na całym świecie spotykać się i celebrować literaturę we wszystkich formach.
Zobacz także: Był wielką miłością księżniczki Małgorzaty, jednak nie mogli być razem. Jak potoczyło się życie Petera Townsenda?
Księżniczka Eugenia “Floodlight”
Księżniczka Eugenia, która na co dzień nie prowadzi królewskiego stylu życia, bardzo często bierze udział w wielu akcjach charytatywnych jako przedstawicielka rodziny królewskiej. Niedawno można było jej słuchać w podcaście prowadzonym przez organizację Anti-Slavery Collective, pod tytułem “Floodlight”. Wraz z przyjaciółką i współzałożycielką kolektywu Julią De Boimville, Eugenia przeprowadziła wywiady z gośćmi reprezentującymi wszystkie środowiska pomagające w zwalczaniu współczesnego niewolnictwa. Wśród gości była także sławna aktorka – Emma Thompson.
Sarah Ferguson “Tea with Twiggy”
Księżna Yorku pojawiła się w wielu podcastach, między innymi w “City Island” oraz “Tea and Twiggy”, w którym opowiadała o swoim uwielbieniu dla królowej Elżbiety!
Szczerze mówiąc, myślę sobie, że moja teściowa była bardziej dla mnie matką, niż moja biologiczna mama. Absolutnie podziwiam w jaki sposób Jej Wysokość jest nowoczesna i tak elastyczna oraz wyrozumiała i hojna.
Rozmowa z Sarahą Ferguson jest bardzo swobodna i przyjemnie się jej słucha. Podcast można znaleźć na Spotify oraz Apple Podcast.
Powyższe podcasty pokazują royalsów z trochę innej strony niż ich znamy. Nie są tylko figurami, które pięknie uśmiechają się do zdjęć, machają poddanym i przyjmują. W tych rozmowach pokazują często oblicza, których do tej pory nie znamy - są swobodni przed mikrofonem, zabawni i otwarci. Który podcast przesłuchasz jako pierwszy?