dafi
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Twoje dziecko ma wpływ na przyszłość planety. Naucz je, jak o nią dbać

Marka Dafi ma pomysł, jak zainteresować dzieci ochroną środowiska

Artykuł sponsorowany 14 września 2021 11:22
dafi
Fot. materiały prasowe

Świat rozwija się w takim tempie, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czym w przyszłości zajmą się nasze dzieci – ich przyszłe zawody prawdopodobnie jeszcze nie istnieją! Co do jednego nie ma wątpliwości: nasze pociechy będą musiały nieustannie uczyć się nowych rzeczy i dbać o to, by Ziemia wciąż nadawała się do życia.

Nowy rok szkolny to nie tylko pachnące nowością zeszyty i pięknie zaostrzone kredki. To także świetna okazja, by wprowadzić drobne zmiany, które nie wymagają wielkiego wysiłku, a mają ogromny wpływ na dalsze losy naszych dzieci i świat, w którym będą żyć jako ludzie dorośli.

Jak możesz zadbać o przyszłość swojej pociechy, skoro nie wiesz jeszcze, kim zostanie, gdy dorośnie?

Ucz dziecko, jak dbać o siebie i swój mózg

Każdego dnia musisz przetwarzać mnóstwo informacji i radzić sobie ze stresem. Mózg twojego dziecka będzie musiał pracować dużo szybciej i będzie atakowany przez jeszcze więcej bodźców, dlatego naucz malca, jak dbać o własny „komputer pokładowy”.

dafi
Fot. materiały prasowe

Nie, nie chodzi tylko o wkładanie dziecku do głowy kolejnych porcji wiedzy, ale przede wszystkim o to, by potrafiło odpoczywać, uczyło się dbać o swoje zdrowie psychiczne i dostarczało organizmowi (a więc i mózgowi) wszystkiego, co niezbędne. Kluczowe sprawy to wystarczająco długi sen, aktywność na świeżym powietrzu, zdrowe jedzenie oraz odpowiednie nawodnienie.

Pewnie chcesz zapytać: „Ale co ma do tego picie wody?”. Zdaniem naukowców bardzo wiele - woda poprawia koncentrację i zdolność zapamiętywania, przyczyniając się do sprawniejszego zdobywania wiedzy oraz szybszego przetwarzania informacji.

Pokaż dziecku, że ma wpływ na środowisko

To, jak spędzamy wolny czas, co kupujemy, jak segregujemy śmieci i co mamy na talerzach, nie jest wyłącznie naszą prywatną sprawą. Od tego zależy stan naszego bliższego i dalszego otoczenia.

Przykład? Proszę bardzo: przeciętna trzyosobowa rodzina w ciągu jednego roku zużywa ponad tysiąc jednorazowych butelek na wodę i inne napoje. Jeśli tego nie zmienimy, w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastikowych śmieci niż ryb, fok i innych organizmów morskich!

Naucz dziecko, że ono także ma wpływ na przyszłość planety. Niekoniecznie muszą to być wielkie heroiczne gesty, na tym etapie liczą się przede wszystkim małe kroki, niewielkie zmiany w trybie życia i codziennych wyborach. Wspólnie możecie np. – do czego zachęca stworzona przez markę Dafi kampania Kosmiczne Wyzwanie – zamienić dużo jednorazowych butelek na jedną wielorazową butelkę do filtrowania kranówki. To wcale nie jest mało, bo maluch ocali w ten sposób wiele morskich stworzeń!

Naucz dziecko kochać przyrodę

O wiele łatwiej dbać o to, co się ceni, dlatego dopilnuj, by twoje pokochało to wędrówki po górach, kąpiele w czystych jeziorach, obserwowanie zwierząt, spacery po lesie... Te doświadczenia dadzą mu dużo więcej niż kolejny gadżet. Jeśli będzie kochało i rozumiało przyrodę, szacunek do niej uzna za rzecz oczywistą.

Pokazuj zamiast mówić

Dzieci są doskonałymi obserwatorami i bardziej przemawia do nich to, co robimy niż to, co mówimy. Dlatego dobry przykład jest lepszy niż tysiące słów.

Butelka SOFT marki Dafi
Fot. Instagram @dafi_polska

To od nas, rodziców, nasze pociechy czerpią wiedzę, to od nas uczą się, jak postępować. Widząc, że segregujesz śmieci, filtrujesz kranówkę w dzbanku, zamiast przynosić ze sklepu kolejne zgrzewki wody, dbasz o zieleń, wybierasz produkty lokalne, zamiast tych, które przyleciały do nas z innego końca świata (ślad węglowy!) i stawiasz na doznania, np. wycieczkę albo spacer, a nie wciąż nowe przedmioty, będzie postępowało tak samo – z korzyścią dla planety i dla samego siebie.

Szukaj sprzymierzeńców

Twoim sprzymierzeńcem w wyrabianiu w dziecku nawyków, które korzystnie wpłyną na jego przyszłość, może być np. znany i bardzo lubiany aktor Tomasz Kot – ambasador wspomnianej już kampanii Kosmiczne Wyzwanie.

Kampania jest odpowiedzią polskiej marki Dafi na postępującą degradację środowiska. Jej przekaz jest prosty i zarazem bardzo ważny: jeśli nasze dzieci nauczą się dbać o Ziemię, nie będą musiały szukać w przyszłości nowej planety.

Jednym z ważnych sposobów chronienia Ziemi może być rezygnacja z jednorazówek i korzystanie z rzeczy trwałych i naprawdę potrzebnych, np. produkowanych pod marką Dafi wielorazowych butelek i dzbanków do filtrowania wody. Warto wybierać sprawdzone, renomowane firmy, które nie dość, że gwarantują świetną jakość swoich produktów, to jeszcze działają proekologicznie i są zaangażowane społecznie. Producenci tanich podróbek nęcą klientów niską ceną, ale nie są zainteresowani takimi działaniami.

Butelka filtrująca SOLID

Butelka SOLID to nowość od marki Dafi. Jest pierwszą wyprodukowaną w Polsce butelką filtrującą wykonaną z wytrzymałego, lekkiego, a przede wszystkim bezpiecznego dla zdrowia Tritanu®. Docenią ją osoby uprawiające sport, dbające o zdrowy styl życia i regularne nawadnianie organizmu, bo jest poręczna i ergonomiczna. Dostępna jest w dwóch pojemnościach - 0,5 l (idealna dla dzieci) i 0,7 l. Butelkę SOLID wyposażono w wymienny co miesiąc filtr węglowy (węgiel wytwarzany jest z łupin kokosa), który usuwa z kranówki smak i zapach chloru, ale zatrzymuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Delikatnie podwyższa też pH wody, co dodatkowo poprawia jej jakość. Butelka została wykonana z materiałów całkowicie pozbawionych szkodliwego Bisfenolu A i S, posiada wszystkie odpowiednie atesty. Jej siostrą jest butelka filtrująca SOFT, dostępna w trzech rozmiarach: 0,3, 0,5 i 0,7 l.

Dla miłośników ,,Psiego Patrolu" marka Dafi przygotowała butelkę filtrującą SOFT z logo serialu i naklejkami z jego bohaterami. Kolor logotypu dopasowany jest do koloru zakrętki. Dzięki dostępnym pojemnościom (0,3 l i 0,5 l) butelka świetnie sprawdzi się w różnych okolicznościach.

dafi
Fot. materiały prasowe

W ofercie marki Dafi znajdziemy również dzbanki filtrujące, filtry do wody, butelki termiczne, a także inne akcesoria, np. karafki i wyciskarki do cytrusów.

Materiał powstał z udziałem marki Dafi

TAGI #ekologia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.