rebel-gry
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Do torebki, walizki, plecaka...

Odkryj podręczne gry w sam raz do wakacyjnej zabawy!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 25 czerwca 2021 16:38
rebel-gry
Fot. Mat.prasowe

Gry planszowe kojarzą ci się wyłącznie z długimi, jesiennymi wieczorami spędzanymi w domu? Nic bardziej mylnego! Ta popularna rozrywka równie dobrze wpisuje się w wakacyjny klimat. Dobrze dobrana gra zmieści się w każdym, nawet najmniejszym bagażu i zapewni zabawę w dowolnych warunkach. Pozwoli powalczyć z nudą długiej podróży, połączy przy dobrej zabawie nowo poznane osoby i zapewni zajęcie w pochmurny dzień.

Najlepsze gry na wakacje 2021

Wśród gier wakacyjnych nie bez powodu królują proste, dynamiczne karcianki. Są pozbawione dodatkowych, łatwych do zgubienia elementów, mieszczą się w poręcznych kartonikach, a ich proste zasady sprawiają, że możemy zaprosić do wspólnej zabawy absolutnie każdego.

kto-to-zrobil
Fot. Mat.prasowe

Jedną z nich jest Kto to zrobił? – tytuł niepozorny, ale jednocześnie taki, w który możemy zagrać nawet kilkanaście razy pod rząd i absolutnie nie będziemy znudzeni. Fabuła jest prosta: każdy z graczy będzie starał się dowieść, że to nie jego zwierzak zostawił na środku dywanu pewną niespodziankę. W tym celu będziemy starali się jak najszybciej zagrać odpowiednie karty z ręki, by pozbyć się ich wszystkich. Aby wygrać, musimy wykazać się dobrą pamięcią i refleksem.

bula-pizza-kot-ser-koza-rebel
Fot. Mat.prasowe

Równie zabawna jest gra Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza. Jej nazwa jest długa, ale ma swój cel: ważne, abyśmy jak najszybciej zapamiętali ten ciąg haseł. Podczas zabawy każda osoba po kolei podaje po jednym słowie z tytułu, jednocześnie odkrywając kartę ze swojej talii. Jeśli na karcie będzie obrazek przedstawiający wypowiedziane słowo (np. gracz mówi “Pizza” i odkrywa pizzę), wszyscy musimy jak najszybciej położyć dłoń na stosie na środku stołu. Kto pierwszy, ten lepszy!

Wodoodporne gry

A co, jeśli wybieramy się w plener i obawiamy się, że zabrudzenia lub wilgoć mogą zniszczyć naszą ulubioną karciankę? W tej sytuacji na ratunek przychodzą nam specjalne, wodoodporne wersje znanych gier! Dzięki nim nie musimy się przejmować pogodą czy podłożem – dobra zabawa czeka na nas niezależnie od warunków.

dobble-wodoodporne-rebel
Fot. Mat.prasowe

Dobble Wodoodporne to plenerowa odsłona popularnej karcianki, w której uczestnicy poszukują par identycznych symboli. Dowolnie wybrane 2 karty z talii zawsze łączy 1 wspólny obrazek, a naszym celem jest jak najszybsze zauważenie go i nazwanie. Dobble oferują aż 5 trybów zabawy, a ich plastikowa wersja nawiązuje stylistyką do morza, plaży i wakacji.

jungle-speed-plaza-rebel
Fot. Mat.prasowe

Podobnie prezentuje się Jungle Speed Plaża, który również stanowi alternatywną wersję znanej gry opartej na spostrzegawczości. W tym przypadku uczestnicy kolejno wykładają przed siebie karty z symbolami, a gdy na stole pojawi się para, właściciele obrazków muszą jak najszybciej chwycić stojący na stole totem. Wielką zaletą Jungle Speeda jest fakt, że jednocześnie możemy zaprosić do zabawy aż 10 osób. Podobnie jak w przypadku Dobble, elementy gry są plastikowe i zapakowane w wygodny woreczek, a stylistyka nawiązuje do plażowych klimatów.

Materiał powstał z udziałem marki Rebel

TAGI #zabawki

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.