Fot. Redakcja
VIVA! Tylko u nas

Śniadanie w domu to nuda! Gdzie teraz jemy?

Najmodniejsze miejsca na miejskie śniadania

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 5 maja 2018 14:30
Fot. Redakcja

Pamiętacie, jak Holly Golightly chciała zjeść śniadanie u Tiffany'ego? My aż takich marzeń nie mamy, ale tak samo jak ona w weekendowe poranki mamy zerową ochotę jeść nudne jajka w domu. Wychodzimy na miasto, bo śniadanie to dzisiaj najlepsza okazja na spotkanie z przyjaciółmi. Gdzie się spotkać? Wybraliśmy kilka modnych warszawskich miejsc, z dobrym jedzeniem i super atmosferą. 

Targ śniadaniowy na Żoliborzu

Żoliborz to jedna z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Nic dziwnego, że to tutaj już od pięciu lat odbywa się modny targ. Od 14 kwietnia do końca września, w każdą sobotę odbywa się tu prawdziwe święto miłośników dobrego jedzenia i towarzystwa. Znajdziemy tutaj przeróżne stoiska z daniami, świeżymi warzywami i wyrobami rzemieślniczymi. Nieważne, czy mamy ochotę na gofra, kanapkę czy coś z grilla, zawsze znajdziemy coś dla siebie.

Charlotte Menora

Bistro na Placu Zbawiciela to chyba najbardziej znana warszawska kawiarnia. Jednak o wiele mniej osób zna jej siostrzany lokal, położony w spokojniejszym, ale równie pięknym miejscu. Charlotte Menora znajduje się przy Placu Grzybowskim i ze względu na położenie na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej, nawiązuje swoim menu do tradycyjnej kuchni warszawskich Żydów. Oprócz klasycznych francuskich smakołyków (omlet z kozim serem niezmiennie nas cieszy), zjemy tam słodkie rugelachy, bajgle czy tradycyjną chałę w różnych odsłonach.

Targ śniadaniowy na Mokotowie

Ci, którym Żoliborz nie po drodze, Targ Śniadaniowy na świeżym powietrzu znajdą także na Mokotowie. W każdą sobotę i niedzielę, niedaleko Królikarni, odbywa się podobna impreza, na której tak samo dobrze zjemy i tak samo skutecznie odpoczniemy. Podobnie jak na żoliborskim wydarzeniu, znajdziemy tu mnóstwo różnych śniadaniowych opcji. Targ to nie tylko jedzenie, to także liczne atrakcje, występy i warsztaty.

Bułkę przez bibułkę

Nieważne, o której godzinie dopadnie cię ochota na śniadanie. Tutaj zjesz je przez cały dzień! Kanapki, bajgle, omlety czy jajecznice? W menu znajdziemy wszystkie śniadaniowe klasyki i jeszcze więcej. Bułkę przez bibułkę znajdziemy aż w czterech różnych lokalizacjach – na Mokotowie, Śródmieściu, Saskiej Kępie i w Konstancinie.

Samochodem na śniadanie

W każde z tych miejsc bez problemu dojedziemy samochodem, ale musimy się liczyć z tym, że możemy napotkać pewne trudności. Ponieważ śniadania na mieście cieszą się ogromną popularnością, może się okazać, że na miejscu spotkamy prawdziwe tłumy, szczególnie na parkingach. Znalezienie wygodnego miejsca do zostawienia samochodu może być wyzwaniem.

Fot. Redakcja

Dzięki systemowi kamer 360 stopni i czujnikom parkowania, SEAT Ateca to idealny samochód na miejskie wycieczki. Te nowoczesne rozwiązania pomogą nam wykorzystać nawet najbardziej niewygodne i wąskie miejsce, najbliżej wybranej przez nas kawiarni czy parku. 

SEAT Ateca został wyposażony w udogodnienia, które nie tylko ułatwiają parkowanie, lecz także sprawiają, że jazda autem jest prostsza i przyjemniejsza. Każda poranna wycieczka wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej. Dzięki systemowi Full Link podłączysz swój telefon do komputera samochodu, a wtedy wystarczy kliknięcie i możemy cieszyć się ulubioną playlistą. Drogę na targ śniadaniowy lub brunch w przyjemnej kawiarni w słoneczny dzień umili nam także panoramiczny dach auta. Ogromna szyba wygląda stylowo i sprawia, że zyskujemy ogromne pole widzenia. Dodatkowo dach jest elektrycznie otwierany, dzięki czemu w każdej chwili możemy cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem.

Więcej o samym aucie dowiecie się tutaj.

Materiał powstał z udziałem marki SEAT.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…