Rodzina na śniegu T-mobile
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Jak zadbać o bezpieczeństwo dorastającego dziecka?

Zobacz, na co postawić, gdy pociecha zaczyna być samodzielna

Artykuł sponsorowany 9 grudnia 2019 12:19
Rodzina na śniegu T-mobile
Fot. Adobe Stock

W końcu nadchodzi ten moment – twoje dziecko samo idzie do szkoły, do sklepu, na plac zabaw czy do kolegów. Strach, który odczuwasz, znany jest każdemu rodzicowi. Na szczęście nowoczesne urządzenia pomogą ci chronić twój największy skarb nawet na odległość.

Nauka samodzielności

„Kiedyś nie było telefonów komórkowych i jakoś żyliśmy” – powie ten, kto nie ma dziecka. Rodzicielstwo wyzwala w człowieku pewne specyficzne instynkty. Jest gotowy za wszelką cenę chronić swoje dziecko i stara się zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. Fakt, kiedyś takich możliwości kontaktu jak dziś nie było, ale trzeba przyznać, że i czasy były nieco inne. Świadomi nowych zagrożeń, ale i niekonwencjonalnych pomysłów, na które wpadają dzieci, chcemy chronić je jak najlepiej. Pytanie, jak to zrobić, by nie trzymać ich pod kloszem i nie chodzić za nimi krok w krok?
Na pomoc przychodzą... nowoczesne urządzenia! I są naprawdę niesamowite!

dziewczynka z plecakiem T-Mobile
Fot. Adobe Stock

Co kupić dziecku, gdy jest za wcześnie na telefon?

Większość rodziców decyduje się na zakup pierwszego telefonu komórkowego dla dziecka, gdy to nauczy się czytać i pisać. To logiczne – łatwiej będzie mu obsłużyć urządzenie. Jednak potrzeba kontaktu z dzieckiem i ryzyko jego zagubienia (choćby w tłumie) pojawia się znacznie wcześniej. Już w wieku 5 lat ciekawski maluch może przypadkiem oddalić się od rodzica w centrum handlowym, na kempingu czy na dużym placu zabaw. Stres, jaki wówczas przeżywa zarówno rodzic, jak i dziecko, jest nie do opisania. Na szczęście istnieją urządzenia, które umożliwiają nie tylko szybką i dokładną lokalizację malucha, ale także kontakt słowny z nim. Przy tym, ono także ma możliwość zaalarmowania rodziców. Co to takiego?

MoveTime Family Watch MT40 dla dziecka

Tym nowoczesnym gadżetem jest MoveTime Family Watch MT40, dostępny w sieci T-Mobile. Ten niezwykle prosty w obsłudze, nowoczesny zegarek dla dziecka umożliwia sprawdzenie lokalizacji dziecka, wykonywanie połączeń audio i wideo, wysyłanie i odbieranie SMS-ów. Ponadto daje możliwość ustawienia bezpiecznych stref (np. osiedlowy plac zabaw) i powiadomi rodzica, gdy dziecko je opuści. Co więcej urządzenie posiada funkcję połączenia alarmowego dla dziecka. Przytrzymanie przycisku SOS na zegarku przez 3 sekundy powoduje połączenie alarmowe, a każdy z członków rodziny otrzymuje powiadomienie z aplikacji oraz wiadomość SMS z linkiem do lokalizacji zegarka. Dzięki temu bezpiecznie czuje się także nasze dziecko. Wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodzica, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

T-Mobile MoveTime Family Watch MT40
Fot. Materiały prasowe

Wiemy, że aby coś spodobało się dziecku i aby chętnie korzystało z takiego gadżetu, musi on być także atrakcyjny w jego oczach. I MoveTime Family Watch spełnia oczekiwania najmłodszych. Zegarek posiada moduł Sport, pozwalający na liczenie przebytych w ciągu dnia kroków i spalonych kalorii, wbudowane gry, kalkulator, budzik, aparat fotograficzny, czy możliwość zmiany tarcz zegarka. Rodziców zadowoli fakt, że urządzenie jest wodo- i kurzoodporne, więc nie muszą obawiać, że szybko się zniszczy. Co więcej, nie obsługuje ono połączeń z numerów innych niż wcześniej zdefiniowane w aplikacji. Nie musimy się więc obawiać, że ktoś obcy skontaktuje się z naszą pociechą.

Prezent świąteczny dla dziecka (i jego rodzica)

MoveTime Family Watch MT40 dostępny jest wyłącznie w sieci T-Mobile, ale rodzic lub opiekun może korzystać z sieci dowolnego operatora. Jest dostępny w specjalnej promocji za 1 zł na start, z abonamentem 24,99 zł na okres 24 miesięcy. To świetna oferta dla osób szukających prezentów świątecznych dla dzieci i nie tylko. Zegarek ten sprawdza się przez cały rok i często… w najmniej oczekiwanych momentach. Razem z urządzeniem, które można zakupić w wersji z różowym lub niebieskim paskiem, klient otrzymuje także nielimitowane połączenia na numery stacjonarne i komórkowe w kraju oraz roamingu EU/EOG oraz pakiet 1 GB internetu z pełną prędkością, a po jego wyczerpaniu internet bez limitu danych, z prędkością ograniczoną do 128 kb/s. Po pełnym naładowaniu, a to trwa do 2 godzin, maksymalny czas czuwania wynosi 5 dni, czas pracy 2 dni, a czas rozmowy do 5 godzin. Gwarantuje więc niemalże nieustanny kontakt z dzieckiem.

Family Watch T-mobile
Fot. Materiały prasowe

MoveTime Family Watch MT40 to jeden z tych przedmiotów, które kupujemy z nadzieją, że od tej pory będziemy spokojniejsi o dorastającą pociechę. Wiedząc, że nasze dziecko może w każdej chwili wezwać na pomoc, a my możemy sprawdzić jego lokalizację, odczuwamy spokój, jakiego nie doświadczyli nasi rodzice i dziadkowie.

Artykuł powstał z udziałem marki T-Mobile.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.