Luwr, Royal Palais i Wersal to nie wszystko co ma do zaoferowania Paryż!

Alekadra Tylińska 22 kwietnia 2018 14:00

Francja to nie tylko croissanty czy wino sauvignon lub chardonnay. Paryż to nie tylko wieża Eiffla, słynny plac Pigalle, Moulin Rouge czy Mona Lisa w Luwrze. W stolicy Francji niesamowity klimat czuć na każdym rogu. W Paryżu i okolicach znajdziecie także piękne zabytki, również zamki i pałace! Do najsłynniejszych należą Pałac Luksemburski, Wersal i Royal Palais. Luwr także należy do jednych z najsłynniejszych paryskich pałacy. Okres wiosenno – letni jest idealny na podróż w okolice Paryża!  

1/5
pałace Paryża
Copyright @adobe Stock
1/5

Palais Royal położony jest w centrum Paryża. Jest nie tylko siedzibą francuskiej Rady Stanu, Rady Konstytucyjnej i Ministerstwa Kultury, ale także Teatrem Narodowym.  

2/5
pałace Paryża
Copyright @adobe Stock
2/5

Pałac Luksemburski znajduje się w Ogrodzie Luksemburskim w Paryżu. Jest siedzibą Francuskiego Senatu.

3/5
pałace Paryża
Copyright @adobe Stock
3/5

Zamek Vincennes znajduje się na paryskich przedmieściach. Kiedyś był siedzibą królów Francji.

4/5
pałace Paryża
Copyright @adobe Stock
4/5

XVII wieczny pałac w Wersalu, otoczony jest przepięknym ogrodem.   

5/5
pałace Paryża
Copyright @Adobe stock
5/5

Luwr teraz znany głównie jako muzeum sztuki, kiedyś był pałacem królewskim.   

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.