konkurs_infocus2019_damian_kordas
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Damian Kordas i Karolina Pisarek stanęli przed obiektywem Marcina Tyszki!

Nie uwierzycie czym zostały zrobione zdjęcia!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 14 lipca 2019 12:05
konkurs_infocus2019_damian_kordas
Fot. Mat.prasowe

Ostatnio Karolina Pisarek i Damian Kordas stanęli przed obiektywem samego Marcina Tyszki, najsłynniejszego polskiego fotografa modowego. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że cała sesja została stworzona smartfonem Huawei P30 Pro – najlepszym telefonem do fotografii mobilnej, według światowego rankingu DxOMark. Jak udały się zdjęcia i czy smartfon może zastąpić tradycyjny, profesjonalny aparat fotograficzny? 

Profesjonalna sesja zdjęciowa smartfonem? To możliwe!

konkurs_infocus2019_damian_kordas
Fot. Mat.prasowe

Najnowsza sesja zdjęciowa Marcina Tyszki udowodnia, że owszem! Fotografie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro są piękne, doskonałej jakości i możemy się założyć, że nikt nie zgadłby, że zostały zrobione telefonem. Na portretach influencerów z Team'u Huawei - Karoliny Pisarek i Damiana Kordasa możemy zauważyć zupełnie inne emocje – u modelki maluje się na twarzy skupienie, refleksja, a może i próżność? Natomiast zwycięzca Masterchefa i Agenta jest szczęśliwy, pewny siebie i ma w sobie dziecięcą figlarność. Na kolejnych zdjęciach Marcin Tyszka posłużył się lustrami, które zobrazowały wielowymiarowość każdego człowieka. Te cztery, odmienne zdjęcia są interpretacją dwóch kategorii - emocje i twarze w konkursie InFocus Awards 2019 organizowanym przez markę Huawei.

Chciałem wam pokazać ze nawet prosty portret może być kompletnie zaskakujący - nie potrzeba dużych wydatków, wystarczy wyobraźnia i stare okulary. Polecam optyków i potłuczone szkła czy papierki po cukierkach, folia termiczna - bo zdjęcie nie wymaga wielkiego profesjonalnego aparatu. Wystarczy smartfon, wyobraźnia, parę małych gadżetów  i gotowość do zabawy - mówi Marcin Tyszka. 

Robisz zdjęcia smartfonem? Ten konkurs jest dla ciebie

konkurs_infocus2019_damian_kordas
Fot. Mat.prasowe

InFocus Awards 2019 to konkurs dla pasjonatów fotografii mobilnej. Jego głównym założeniem jest promowanie sztuki cyfrowej i artystycznego potencjału twórców na całym świecie. Nazwa konkursu nawiązuje do pojęcia ostrości w fotografii i ma na celu zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno. Choć niekiedy kryje się w tle, warto je dostrzec i ukazać na pierwszym planie. Dziś może to zrobić każdy posiadacz smartfona! Obecnie aparaty w smartfonach dają ogromne możliwości i mają coraz lepsze parametry. To dzięki nim fotografia mobilna przeżywa swój rozkwit! Co więcej, dzięki internetowi możemy podzielić się naszą twórczością z całym światem i budować inspirujące relacje. 

Konkurs InFocus Award 2019 - nagrody

konkurs_infocus2019_damian_kordas
Fot. Mat.prasowe

Uwielbiasz robić zdjęcia telefonem? Weź udział w konkursie InFocus Awards 2019 i podziel się swoim spojrzeniem na świat! Możesz zyskać międzynarodowy prestiż i sławę oraz wygrać niezwykłe nagrody.

  • Zwycięzca Grand Prix otrzyma 10 000 euro, laptop Huawei Matebook 13, zegarek Huawei Watch GT.
  • Zwycięzcy I nagrody w każdej kategorii dostaną 2000 euro, smartfon Huawei Pro, laptop Huawei Matebook 13, zegarek Watch GT Huawei. 
  • Dla zwycięzców II nagrody przewidziany jest smartfon Huawei P30 Pro, a III nagrody jest smartfon Huawei P30.
  • Zwycięzca nagrody publiczności otrzyma smartfon Huawei P30 Pro oraz zegarek Huawei Watch GT.

Zasady konkursu fotograficznego HUAWEI

Co trzeba zrobić? Prześlij swoją zdjęcie lub krótki film wykonany smartfonem Huawei najlepiej oddający temat jednej z 6 kategorii konkursowych: Twarze, Emocje, Witaj, życie!, Z odległości, Storyboard, Żyj chwilą. To nie wszystko! Każdy, kto zgłosi zdjęcie do konkursu InFocus Awards 2019 i dodatkowo umieści je na swoich kanałach (Instagram lub Facebook) z hashtagiem #InFocusPL ma szansę wygrać zaproszenie na warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na kanałach social media Huawei Mobile Polska.

Swoje prace możesz zgłosić do 11 sierpnia na stronie: https://campaign.consumer.huawei.com/infocusawards/pl/.

konkurs_infocus2019_damian_kordas
Fot. Mat.prasowe

W jury konkursu InFocus Awards 2019 zasiada: 

  • Marcin Tyszka - najbardziej znany polski fotograf modowy na świecie;
  • Yanmin Wan - Prezes Huawei Consumer Business Group w regionie CEE i Krajach Nordyckich;
  • Nikolaj Thaning Rentzmann – duński artysta specjalizujący się w fotografii krajobrazowej i podróżniczej;
  • Emma Svensson – szwedzka fotografka specjalizująca w fotografii portretowej i modowej;
  • Yener Torun – turecki architekt i fotograf, specjalizujący się w przekształcaniu miejskiego krajobrazu w geometryczną abstrakcję, która staje się tematem jego fotograficznych projektów;
  • VuThéara Kham – francuski fotograf o kambodżańskich korzeniach, pasjonat fotografii ulicznej, krajobrazu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie września. 

Weź udział w konkursie InFocus i pokaż światu jak ty definiujesz piękno!

Artykuł powstał z udziałem marki HUAWEI
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?